В Україні створять фонд відновлення агросектору на деокупованих територіях
В Україні створять фонд відновлення агросектору на деокупованих територіях

Потенційна пряма шкода, якої було завдано вітчизняній сільськогосподарській інфраструктурі та її активам внаслідок повномасштабної агресії рф проти України, перевищує $6 млрд. Відбудова сектору потребуватиме значних зусиль та інвестицій. Такими є оцінки науковців Інституту аграрної економіки, повідомляє пресслужба Інституту.

Як повідомляється, Інститут долучився до реалізації ініціативи Національної академії аграрних наук України щодо створення спеціальної державної інституції – Національного фонду відновлення агропромислового виробництва на деокупованих територіях.

Як повідомив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, Фонд має за мету розв’язання проблем матеріально-технічного і фінансового забезпечення відновлення діяльності сільськогосподарських товаровиробників після звільнення тимчасово окупованих рф територій України.

На базі відділу організації менеджменту, публічного управління та адміністрування Інституту аграрної економіки створено робочу групу, яка розробила концептуальні документи – проєкт Указу Президента України «Про створення Національного фонду відновлення агропромислового виробництва на деокупованих територіях», а також проєкт «Положення про Національний фонд відновлення агропромислового виробництва  на деокупованих територіях», – зазначив Лупенко. 

За задумом розробників проєктів нормативно-правових актів, Фонд має бути неприбутковою бюджетною установою, діяльність якої координується Кабінетом Міністрів України.

Крім коштів державного бюджету України, Фонд зможе використовувати також і фінансову допомогу держав-партнерів і міжнародних фінансових інституцій, великих міжнародних корпорацій, заморожених чи конфіскованих активів російської федерації, внесків юридичних і фізичних осіб та коштів допомоги міжнародних гуманітарних організацій та благодійних фондів», – пояснив завідувач відділу організації менеджменту, публічного управління та адміністрування Інституту аграрної економіки, к.е.н. Михайло Ксенофонтов.

Він наголосив, що до сфери діяльності Фонду, пропонується віднести питання прискореного відновлення аграрної сфери і села на звільнених територіях шляхом координації діяльності органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, бізнесових структур щодо цільового нагромадження, розподілу й використання відповідних матеріально-технічних ресурсів, насамперед, паливо-мастильних матеріалів, насіння й садивного матеріалу, добрив, засобів захисту рослин, сільськогосподарської техніки й запасних частин, фінансових ресурсів тощо для забезпечення потреб усіх суб’єктів агробізнесу.

Це дасть можливість своєчасно профінансувати необхідні сільськогосподарські роботи, зокрема, посівну, збиральну компанію, інші технологічні операції в сільськогосподарських галузях, перш за все на деокупованих територіях», – підсумував Михайло Ксенофонтов.

Нагадаємо, що для відновлення збитків в АПК внаслідок війни знадобиться понад $30 млрд.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

15 листопада 2022
Військові втрати агросектору – російська агресія завдала непрямих збитків у $34,25 млрд
Структуру $34,25 млрд збитків агросектору через війну росії проти України презентували у «Огляді непрямих втрат від війни в сільському...
9 листопада 2022
Прибуток сільського, лісового та рибного господарства зріс у 2,9 раза у 2021 році
За підсумками 2021 року чистий прибуток підприємств сільського, лісового та рибного господарства склав 238,8 млрд грн, у 2,9 разу перевищивши...
4 листопада 2022
Чайківський розповів, як евакуювати зерно з деокупованих областей 
В Україні необхідно організувати евакуаційні потяги для вивезення зерна, аби допомогти для аграріям деокупованих регіонів. Про це заявив народний...

Вибір редакції

3 листопада 2022
Мінагрополітики напише новий порядок видачі міжнародних сертифікатів на харчові продукти
Українські експортери харчової та тваринницької продукції б’ють на сполох – відсутність узаконеного механізму отримання міжнародних...
23 листопада 2022
Торгівельні мережі просять відв’язати ціни в умовах війни
Ритейлори просять уряд скасувати державне регулювання цін з граничними надбавками на соціально значущі продукти та збільшити термін розрахунків із...
28 листопада 2022
Мінімальне податкове зобов’язання на землю – підводні камені: платити чи відкласти?
Власники паїв та орендарі землі з 1 січня 2023 року отримають платіжки про сплату мінімального податкового зобов’язання на землю. Як...