Україна на 35% наростила  оборот торгівлі сільгосптоварами з Євросоюзом
Україна на 35% наростила оборот торгівлі сільгосптоварами з Євросоюзом

У січні-серпні 2022 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом зріс на 35%, у порівнянні із торішніми показниками та сягнув $9,2 млрд. Про це повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Микола Пугачов, повідомляє пресслужба інституту.

Він зазначив, що за цей час відбулося зростання додатного для нашої країни сальдо до рівня $4,9 млрд, оскільки збільшення вітчизняного експорту (+$2,8 млрд) наклалось на зниження вартості закупівель у представників країн – членів ЄС (-$0,4 млрд).

Головними торговими партнерами в сегменті аграрної продукції для України серед держав цього регіонального об’єднання виступають Польща, Румунія, Нідерланди, Іспанія, Італія, Німеччина, Болгарія та Угорщина.

Сукупний оборот України з цими державами складає майже 83 %. Однак потенціал у цій сфері щодо решти країн угрупування для нашої держави все ще не вичерпаний, зауважив експерт.

Характерною рисою 2022 року, наголосив він, стали помітні зміни у переліку ключових європейських партнерів. До нього додались три країни – Румунія, Болгарія та Угорщина, але вийшла Франція. Це пояснюється зміною наших пріоритетів і відносною безпечністю логістики в умовах російського вторгнення та блокади українських морських портів», – наголосив Пугачов.

За його даними, у першій половині цього року вітчизняні експортери вже повністю використали безмитні експортні квоти на поставки до Європейського Союзу меду, яблучного і виноградного соків, а також консервованих томатів.

А з 4 червня 2022 року Євросоюз терміном на рік зняв всі мита і збори на будь-яку продукцію, що надходить з України, значно полегшивши доступ на свій ринок.

У нинішньому році показники зовнішньої торгівлі України сільгосппродукцією через війну загалом відстають від рівня 2021 року. Однак вітчизняні агрокомпанії поволі адаптуються до цих складних умов, використовуючи наявні можливості і ресурси для забезпечення успішності експортно-імпортних операцій, в першу чергу надані нам в європейському векторі діяльності. При цьому важливо досягти принаймні відносної стабільності кількісних і вартісних показників торгівлі, що допоможе сформувати пріоритетні орієнтири діяльності на найближчу перспективу, зокрема від початку 2023 року», – підсумував Микола Пугачов.

Нагадаємо, що більшість агропродукції Україна експортує у 8 країн Євросоюзу.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

25 січня 2023
Аграрний комітет Європарламенту закликали зберегти пільговий режим торгівлі з ЄС для України
Голова Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Андрій Дикун звернувся до голови Комітету з питань сільського господарства та розвитку сільських територій...
15 січня 2023
Озвучено втрати торговельних мереж за 10 місяців повномасштабної війни
Чергове дослідження, яке провела RAU методом онлайн-опитування приблизно сотні власників та CEO підприємств по всій Україні, показало, що на 20...
14 січня 2023
Імпорт товарів в Україну перевищив експорт на 25% у 2022 році
Торік з України експортували товарів на $44,2 млрд, імпортували товарів на $55,5 млрд, при цьому загальний товарообіг за рік склав $99,7 млрд. Про це...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...