Україна на 35% наростила  оборот торгівлі сільгосптоварами з Євросоюзом
Україна на 35% наростила оборот торгівлі сільгосптоварами з Євросоюзом

У січні-серпні 2022 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом зріс на 35%, у порівнянні із торішніми показниками та сягнув $9,2 млрд. Про це повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Микола Пугачов, повідомляє пресслужба інституту.

Він зазначив, що за цей час відбулося зростання додатного для нашої країни сальдо до рівня $4,9 млрд, оскільки збільшення вітчизняного експорту (+$2,8 млрд) наклалось на зниження вартості закупівель у представників країн – членів ЄС (-$0,4 млрд).

Головними торговими партнерами в сегменті аграрної продукції для України серед держав цього регіонального об’єднання виступають Польща, Румунія, Нідерланди, Іспанія, Італія, Німеччина, Болгарія та Угорщина.

Сукупний оборот України з цими державами складає майже 83 %. Однак потенціал у цій сфері щодо решти країн угрупування для нашої держави все ще не вичерпаний, зауважив експерт.

Характерною рисою 2022 року, наголосив він, стали помітні зміни у переліку ключових європейських партнерів. До нього додались три країни – Румунія, Болгарія та Угорщина, але вийшла Франція. Це пояснюється зміною наших пріоритетів і відносною безпечністю логістики в умовах російського вторгнення та блокади українських морських портів», – наголосив Пугачов.

За його даними, у першій половині цього року вітчизняні експортери вже повністю використали безмитні експортні квоти на поставки до Європейського Союзу меду, яблучного і виноградного соків, а також консервованих томатів.

А з 4 червня 2022 року Євросоюз терміном на рік зняв всі мита і збори на будь-яку продукцію, що надходить з України, значно полегшивши доступ на свій ринок.

У нинішньому році показники зовнішньої торгівлі України сільгосппродукцією через війну загалом відстають від рівня 2021 року. Однак вітчизняні агрокомпанії поволі адаптуються до цих складних умов, використовуючи наявні можливості і ресурси для забезпечення успішності експортно-імпортних операцій, в першу чергу надані нам в європейському векторі діяльності. При цьому важливо досягти принаймні відносної стабільності кількісних і вартісних показників торгівлі, що допоможе сформувати пріоритетні орієнтири діяльності на найближчу перспективу, зокрема від початку 2023 року», – підсумував Микола Пугачов.

Нагадаємо, що більшість агропродукції Україна експортує у 8 країн Євросоюзу.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

27 жовтня 2022
Євросоюз схвалив угоду про спрощення транскордонних перевезень між Україною та Молдовою
Комітет транспорту і туризму Європарламенту схвалив дві окремі угоди з Україною та Молдовою, щоб спростити транскордонні перевезення вантажів....
13 жовтня 2022
Більшість агропродукції Україна експортує у 8 країн Євросоюзу – деталі
Під час війни український аграрний експорт зосередився на  восьми країнах Європи – це Нідерланди, Іспанія, Польща, Німеччина, Італія,...
27 вересня 2022
Eкспорт з України до країн Євросоюзу зріс 6% під час війни
ЄС остаточно став основним торговельним партнером України, а експорт до ЄС зріс. Про це завила  заступниця голови Комітету з питань економічного...

Вибір редакції

3 листопада 2022
Мінагрополітики напише новий порядок видачі міжнародних сертифікатів на харчові продукти
Українські експортери харчової та тваринницької продукції б’ють на сполох – відсутність узаконеного механізму отримання міжнародних...
23 листопада 2022
Торгівельні мережі просять відв’язати ціни в умовах війни
Ритейлори просять уряд скасувати державне регулювання цін з граничними надбавками на соціально значущі продукти та збільшити термін розрахунків із...
28 листопада 2022
Мінімальне податкове зобов’язання на землю – підводні камені: платити чи відкласти?
Власники паїв та орендарі землі з 1 січня 2023 року отримають платіжки про сплату мінімального податкового зобов’язання на землю. Як...