Більшість агропродукції Україна експортує у 8 країн Євросоюзу – деталі
Більшість агропродукції Україна експортує у 8 країн Євросоюзу – деталі

Під час війни український аграрний експорт зосередився на  восьми країнах Європи – це Нідерланди, Іспанія, Польща, Німеччина, Італія, Бельгія, Франція, Велика Британія. Про це заявив заступник директора «Інституту аграрної економіки» Микола Пугачов, повідомляє пресслужба інституту.

За його словами, туди експортується 3/4 української продукції.

Він нагадав, що до початку повномасштабного вторгнення рф на Україну, 30% експорту агропродукції припадало на країни Європейського Союзу.

«У структурі експорту до ЄС переважає продукція рослинної галузі: кукурудза, ріпак, соя, пшениця, ячмінь, жито тощо», – зауважив Микола Пугачов.

В цілому, майже 40% експорту агропродукції до ЄС припадає на зернові, 15% – на насіння, 16,3% – жири та олії.

І тільки незначну частку становлять продукти глибинної переробки», – додав Микола Пугачов.

Науковець підкреслив, що через повномасштабну війну рф ЄС став майже не єдиним ринком збуту, який залишився.

Микола Пугачов вважає, що сьогодні, коли рф погрожує достроково припинити «зернову» угоду, потрібно добиватися міжнародних гарантій безпеки українських портів, конвоювання суден у Чорному морі й навіть залучити миротворчі сили ООН та війська НАТО, адже Україна є гарантом світової продовольчої безпеки.

За його словами, попри успіхи українського агробізнесу щодо вибудовування нових логістичних ланцюгів, експорт агропродукції у 1 півріччі 2022 року, порівняно з аналогічним періодом минулого року, скоротився вдвічі.

Микола Пугачов вважає позитивним кроком тимчасову лібералізацію торгівлі з ЄС та сподівається, що Україні та нашим союзникам вдасться вибудувати єдиний ринок.

Для того, щоб розширювати експорт агропродукції, Україні потрібно шукати нових партнерів, в тому числі, в нових державах», – додав Микола Пугачов.

Однак, за оптимістичним сценарієм, в умовах війни й логістичних обмежень Україна може досягнути показників темпів експорту 2020 року.

Нагадаємо, що Україна веде діалог з ЄС для продовження пільгового режиму експорту для української агропродукції ще на кілька років.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

21 жовтня 2022
У НБУ прогнозують скорочення експорту на 30% до кінця 2022 року
Експорт товарів та послуг з України, за підсумками цього року, знизиться на 30% порівняно торішнім роком. Про це заявив заступник голови НБУ Юрій...
15 жовтня 2022
Україна на 35% наростила оборот торгівлі сільгосптоварами з Євросоюзом
У січні-серпні 2022 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом зріс на 35%, у порівнянні із...
13 жовтня 2022
«Зерновим коридором» експортовано 7,2 млн т агропродовольства – Мінагрополітики
Всього з початку роботи «зернового коридору» з України вийшло 325 кораблів із 7,2 млн тонн вантажу. Про це повідомляє Мінагрополітики. ...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...