Зернова угода: ООН хоче відновити роботу аміакопроводу з Тольятті в Одесу
Зернова угода: ООН хоче відновити роботу аміакопроводу з Тольятті в Одесу

ООН вимагає, щоб росія та Україна відновили роботу аміакопроводу «Тольятті-Одеса» для експорту аміаку через Чорне море в рамках зернової ініціативи. Про це, з посиланням на  Financial Times повідомляє Економічна правда. 

Зазначається, що єдиний в Україні аміакопровід «Тольятті-Одеса», кінцевою точкою якого є Одеський припортовий завод. Через нього до 24 лютого здійснювався експорт аміаку виробництва російських ПАТ «Тольяттіазот» (належить російському олігарху Дмітрію Мазепіну)  та АТ «Міндобрива» (належить російському олігарху Аркадію Ротенбергу).

«Поставки «трубою» припинилися 24 лютого із початком повномасштабної війни РФ проти України. Тепер же, на тлі погроз президента РФ Владіміра Путіна розірвати «зернову угоду», якою був розблокований експорт українського зерна, ООН прагне досягнути відновлення поставок російського аміаку на експорт», – ідеться у повідомленні.

Додається, що аміак є основним складником у виробництві нітратних добрив, а збільшення його поставок на світовий ринок може зменшити ціни на нього та послабити ризики продовольчої кризи в низці країн. 

Переговори рухаються в правильному напрямку, і всі сторони на кожному рівні докладають усіх зусиль для забезпечення позитивного результату», — сказала Ґрінспан.

Як повідомляється, переговори відбуваються «терміново» для запобігання «продовольчої кризи в усьому світі» в наступні роки.

Ця пропозиція є частиною «зернової ініціативи», обіцяної Путіну в обмін на підтримку угоди про часткову деблокаду українських портів у липні. Це дозволить експортувати російський аміак через той самий морський коридор, яким зараз експортується українське зерно.

Така угода дозволить щороку постачати з Росії 2 млн тонн аміаку вартістю близько 2,4 мільярда доларів за поточними цінами. Учасники переговорів сподіваються, що це допоможе заспокоїти глобальну продовольчу кризу, а також зміцнить існуючу угоду щодо зерна з огляду на заяви РФ.

За даними дослідницької компанії ICIS, до повномасштабного вторгнення в Україну Росія постачала 20% світових морських вантажів аміаку. Ціни на добрива зросли понад як удвічі за останній рік.

Співрозмовники агентства повідомили, що ООН домагається також звільнення 20 – 40 тисяч тонн аміаку, заблокованого в порту «Південний», та схилити РФ до розблокування ще одного порту, у Миколаєві, в рамках ініціативи. Наразі це неможливо через постійні російські обстріли міста.

Зокрема, обговорюється питання того, як розподілити доходи та чи зберігати їх на ескроу-рахунку до закінчення війни.

Нагадаємо, що ПрАТ «Рівнеазот», що входить до групи підприємств азотного бізнесу Group DF, відновив роботу аміачного комплексу потужністю понад 650 тонн аміаку/добу.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

17 березня 2023
ООН: «зернова угода» буде продовжена на 120 днів
В ООН заявили, що пролонгація «зернової угоди» передбачена на 120 днів, незважаючи на вимоги рф продовжити дію документу на 60 днів. Про...
14 березня 2023
УЗА просить уряд сформувати рейдові перевалки для всіх морських портів Дунайського регіону
Українська зернова асоціація (УЗА) звернулася до уряду України з проханням сформувати рейдові перевалки всім морським портам Дунайського регіону та...
2 березня 2023
Росія продовжує шантаж «зерновою угодою»
росія продовжить дію зернової іцініативи лише в тому випадку, якщо буде враховано інтереси її аграріїв, повідомили в міністерстві закордонних справ...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...