Уряд дав старт реформі лісової галузі
Уряд дав старт реформі лісової галузі

Кабінет Міністрів схвалив постанову, яка передбачає реформування лісової галузі: 158 державних лісогосподарських підприємств об'єднають в єдине державне спеціалізоване підприємство «Ліси України», а замість 24 міжрегіональних управлінь лісового та мисливського господарства буде утворено 9 регіональних офісів лісового та мисливського господарства. Про це повідомляє Урядовий портал.

«Лісове господарство України вже давно потребує комплексної реформи. Цей факт ніхто не заперечить. Кожна суспільна група бачить її по-своєму. Але Україна як кандидат у члени ЄС, поза сумнівом, має рухатися європейським шляхом розвитку. Ми будемо управляти лісами за стандартами та практиками ЄС. Це дозволить не лише підвищити рентабельність галузі, фінансово зміцнити державу, а й захистити цінні лісові території», – повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Очільник Міндовкілля наголосив, що чинна система управління лісами в Україні кардинально відрізняється від тієї, яка вже давно працює в країнах Європи.

Реформа дозволить запровадити дієві зміни та розв'язання наступних проблем:

  • фінансовий дисбаланс галузі;
  • відсутність достовірної інформації про стан лісового фонду країни;
  • низький рівень лісистості, що зберігається десятиліттями;
  • низька продуктивність праці;
  • низький рівень механізації лісогосподарських робіт тощо.

Як зазначається, реформа вирішує конфлікт інтересів у лісовій сфері – Держлісагентство матиме контролюючі функції, а новостворене підприємство – господарюючі.

У повідомленні ідеться, що трансформація галузі у жодному разі не означає скорочення працівників.

 

Одне із завдань реформи — зберегти професіоналів, які працюють в лісі, та дати їм гідну зарплату. А це у свою чергу допоможе знизити рівень корупції. Простіше кажучи, навіщо займатися незаконними діями, якщо можна отримувати достойну заробітну плату за свою роботу. Що ж до податків – вони залишаться на місцях», – зазначається у повідомленні.

Також додається, що ще одним важливим плюсом створення компанії є те, що Україна зможе залучати європейські інвестиції для розвитку галузі, закупівлі нового обладнання.

Показники довоєнного періоду демонструють, що рівень інвестицій та фінансування лісовідновлення у країнах ЄС є значно вищим від такого показника в Україні, зокрема в ЄС це 24 долари на 1 га, а в Україні — 0,3 долара на 1 га. Крім того, створення єдиного підприємства дозволить розвивати та отримувати прибутки не лише за рахунок заготівлі та переробки деревини, а й розбудови рекреаційних пунктів, виготовлення власної екопродукції тощо», – зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, що Верховна Рада України схвалила у другому читанні законопроєкт про збереження лісів №5650, який допоможе змінити невтішну статистику розораності земель України.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

7 листопада 2022
30% лісового фонду України постраждало від війни – Рахункова палата
Внаслідок російської агресії в Україні вже постраждало 3 млн га лісів. Це майже третина лісового фонду нашої держави, деякі з них втрачені назавжди....
4 листопада 2022
У Міндовкілля підраховуватимуть збитки лісової галузі від війни
В Україні порахують збитки державному лісовому фонду, а також приватним лісокористувачам та користувачам мисливських угідь внаслідок збройної агресії...
4 жовтня 2022
ПРООН допоможе Україні цифровізувати лісову галузь – меморандум
Україна підписала меморандум з UNDP Ukraine (Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй) щодо підтримки диджиталізації лісової галузі. Про...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...