ФДМУ продає на Тернопільщині 2 спиртзаводи за 80 млн грн
ФДМУ продає на Тернопільщині 2 спиртзаводи за 80 млн грн

Фонд державного майна оголосив аукціони приватизації 2 спиртових активів — Кобиловолоцького МПД ДП «Укрспирт» та Марилівського МПД ДП «Укрспирт» у Тернопільській області. Аукціони заплановано на 19 та 20 вересня зі стартовими цінами 25,2 млн грн та 54,3 млн грн відповідно. Також у вересні заплановано проведення ще шести аукціонів приватизації об’єктів спиртової галузі. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики. 

Як повідомляється, приватизація спиртових активів забезпечить використання та розвиток інфраструктури підприємств для зберігання й перероблення зернових. Подібні об’єкти мають підведені інженерні комунікації, що дозволить у короткий час запустити виробництво. 

Окрім спиртових активів, уже найближчим часом очікується оголошення аукціонів із приватизації комбінатів хлібопродуктів. За умови часткової модернізації та налагодження ефективної роботи в приватній власності КХП зможуть налагодити перероблення зерна та насичуватимуть внутрішній ринок крупами, макаронними виробами, пластівцями та іншими товарами, які також експортуватимуться й на зовнішній ринок. 

Після отримання активів у власність приватний бізнес готовий інвестувати в переобладнання підприємств для їх запуску, забезпечуючи виготовлення продукції з високою часткою доданої вартості.

Аграрна галузь завжди була локомотивом української економіки. За нею до війни були 40 % валютної виручки, і найбільша частка ВВП України серед усіх секторів економіки. А сьогодні, в умовах воєнного стану, роль агро ще більш важлива і вагома, адже ціла низка виробництв інших галузей економіки зупинена чи зруйнована. І одним із рецептів до потужного розвитку сільського господарства України є розвиток переробки – всередині країни для цього виробляється десятки мільйонів тонн зернових, бобових та олійних. Уряд зі свого боку робитиме все, щоб стимулювати цей вектор розвитку АПК. Для цього вже запущено грантові програми на переробні підприємства, а також аукціони з приватизації  для перероблення та складування зернових», — зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський. 

За очікуваннями, цьогорічний врожай зернових в Україні становитиме близько 50 млн тонн на додаток до понад 20 млн тонн зернових та олійних культур врожаю 2021 року, які не вдалося експортувати.

Розширення наявної аграрної інфраструктури дозволить зменшити нестачу складських потужностей, яка може сягати близько 10–15 млн тонн до жовтня поточного року.

Як зазначається, приватизація об’єктів, які перебувають у державній власності та наразі простоюють або використовуються неефективно, сприятиме подоланню наявних викликів в аграрній галузі. 

Нагадаємо, що Президент підписав закон щодо спрощення приватизації, зокрема, хлібзаводів та спиртзаводів.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

16 червня 2023
ФДМУ створює банк для підтримки аграрного сектору
Фонд державного майна хоче створити Фонд інвестиційної нерухомості та Земельний банк, щоб розвивати аграрний сектор та ринок нерухомості. Про це...
23 травня 2023
Фонд державного майна хочуть перетворити у земельного монстра – депутат
Законопроєкт №7588, який передбачає передачу ФДМУ всіх державних земель, може зробити з цього органу «земельного монстра». Про це...
20 вересня 2022
На Тернопільщині на онлайн-аукціоні продали спиртзавод за 70 млн грн
19 вересня відбувся онлайн-аукціон, на якому було продано Кобиловолоцьке місце зберігання спирту державного підприємства «Укрспирт»...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...