Уряд закликав Раду прийняти закон щодо приватизації спиртзаводів та хлібокомбінатів
Уряд закликав Раду прийняти закон щодо приватизації спиртзаводів та хлібокомбінатів

Міністерство аграрної політики та продовольства закликає народних депутатів України підтримати у другому читанні та в цілому законопроєкт №7451, який розблоковує процес приватизації і дозволяє підприємцям створити нові виробництва та гарантувати продовольчу безпеку держави в найближчій перспективі. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

«Українським аграріям терміново потрібен доступ до інфраструктури зберігання та переробки зернових, яку можуть забезпечити об’єкти державних підприємств – комбінати хлібопродуктів (КХП) та спиртзаводи (активи ДП «Укрспирт» та концерну «Укрспирт»). Бізнес готовий інвестувати в запуск виробництва, переобладнання підприємств та випуск продукції з високою часткою доданої вартості. Для цього потенційні інвестори повинні отримати активи у приватну власність», – ідеться у повідомленні.   

Як ідеться у повідомленні, через блокаду ворогом Чорноморських портів в Україні накопичилося понад 20 млн тонн зернових та олійних культур врожаю 2021 року, які не змогли експортувати. Очікується, що цьогорічний врожай складе близько 50 млн тонн зернових, що зробить питання зберігання зерна критичним. До жовтня поточного року українські аграрії матимуть нестачу складських потужностей у розмірі 10-15 млн тонн.

Зменшення наявної аграрної інфраструктури демотивує сільгоспвиробників проводити роботи в наступному аграрному сезоні. В результаті виникнуть високі ризики системної кризи аграрної галузі, що позначиться як на експортних можливостях України, так і на національній продовольчій безпеці», – зазначили у Мінагрополітики.

Наголошується, що уже сьогодні слід шукати нові можливості для переробки та зберігання зернових, а також створення продукції з доданою вартістю.

 Додаткові потужності можна обладнати на базі об’єктів, які перебувають у державній власності та не використовуються ефективно. Державні спиртові активи  мають підведені інженерні комунікації та потужності для швидкого запуску виробництв з переробки зернових на спирт для технічних та хімічних потреб», – додали у відомстві.  

Як повідомляється, отримавши ефективного приватного власника, державні КХП налагодять переробку зерна, зможуть насичувати внутрішній ринок такими готовими товарами, як крупи, макарони та пластівці, а також експортувати їх на зовнішній ринок.

Експорт продукції з високою часткою доданої вартості дозволить державі отримувати більше валютної виручки, зменшити логістичне навантаження, а економіка матиме щонайменше +5% до ВВП. Завдяки цьому держава втримає макроекономічну стабільність та виконає свої соціальні зобов’язання», – наголосили у Мінагро.

Також у відомстві додали, що одночасно буде вирішена проблема нестачі складських приміщень за рахунок переробки надлишку зернових та використання частини площ КХП і спиртзаводів під склади та мультимодальні хаби. 

Нагадаємо, що ще 6 лютого 2022 року Фонд держмайна виставив на продаж п’ять спиртзаводів за 140 млн грн.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

2 вересня 2022
У поточному році приватизують 150 державних підприємств
До кінця 2022 року під час малої приватизації цьогоріч уряд планує передати у приватну власність щонайменше 150 державних підприємств. Про...
20 серпня 2022
Президент підписав закон щодо спрощення приватизації, зокрема, хлібзаводів та спиртзаводів
Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо пришвидшення приватизації для цілей релокації підприємств та економічного відновлення...
18 серпня 2022
Кабмін розблокує приватизацію хлібзаводів та спиртзаводів у вересні – Мінекономіки
Починаючи з вересня 2022 року уряд відновить приватизацію підприємств державної власності, що була призупинена на період воєнного стану та...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...