У травні Україна отримає 350 тис. т палива з  нових логістичних маршрутів – Мінекономіки
У травні Україна отримає 350 тис. т палива з  нових логістичних маршрутів – Мінекономіки

У травні Україна отримає 350 тис. т палива з  абсолютно нових логістичних маршрутів, для цього уряд вжив комплекс невідкладних дій. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Так, в березні-квітні 2022 року були впроваджені заходи, які дозволили збільшити добовий обсяг ввезення палива з ЄС з 4 тис тонн до 12 тис тонн на добу:

  • скасовані дозволи на в’їзд автоцистерн для доставки палива в Україну;
  • забезпечена можливість приймати паливо в портах Дунаю;
  • внесені зміни до механізму цінового регулювання вартості пального;
  • забезпечене позачергове оформлення палива на кордонах з боку митниці та прикордонної служби.

«Завдяки цьому залізницею почали завозити до України в 5 разів більше пального. У березні завезли 35 тис. тонн, у травні очікуємо 180 тис. тонн. Автомобільне завезення зросло в 15 разів – з 5 тис. до  85 тис. тонн. Річковий транспорт тепер перевозить в 5 разів більше пального порівняно з березнем – з 4 до 22 тис. тонн», – зазначила перша віце-прем’єр-міністр — міністр економіки Юлія Свириденко.

Також є домовленість про початок реверсу пального трубним транспортом з Угорщини. Україна отримала підтвердження на імпорт 35 тис. тонн на місяць, з потенційним збільшенням до 50 тис. тонн. Тим часом на митниці запустили окрему зелену смугу для бензовозів з Польщі. Це дозволить потенційно збільшити пропуск з 110 до 200 одиниць на добу.

Сьогодні увесь обсяг імпорту можливо спрямувати на внутрішнє споживання. Нарощування запасів потребує більше часу. Аби зникли черги та дефіцит, запасів пального на АЗС потрібно мінімум на 15 днів.

Є чіткий план дій на найближчі тижні та найближчі місяці:

  • отримати згоду країн ЄС на гарантоване прийняття їх портами танкерів з пальним для українського ринку;
  • вилучити російське та білоруське паливо, що було завезене до вторгнення росії і тепер арештоване;
  • завантажити дизелем трубопровід з Угорщини;
  • здійснити системні закупівлі національним оператором НАК «Нафтогаз України», аби ми мали ритмічні поставки і довгострокові контракти.

За уточненим прогнозом в травні очікується споживання 300 тис тонн дизелю та 120 тис тонн бензину. Такий обсяг імпорту вже законтрактований українськими мережами.

Водночас ми бачимо, що окремі недобросовісні оператори ринку ставлять ціни більші за гранично допустимі – 60, 65 та навіть 70 гривень за літр. В країні йде війна, і ми розцінюємо таку цінову спекуляцію як мародерство. Уряд надав повноваження обласним військовим адміністраціям здійснювати контроль за встановленням цін. Будемо жорстко реагувати на подібні факти відповідно до вимог воєнного часу», – наголосила Юлія Свириденко.

Повідомляється, що головною причиною паливної кризи є дії держави-агресора. Ворог зруйнував найбільший Кременчуцький нафтопереробний завод та інші переробні потужності внутрішнього ринку, які до війни забезпечувати 18% нашого споживання.

Ще 82% нафтопродуктів Україна імпортували чотирма видами транспорту: автомобільним, залізничним, морським та трубопровідним. Сьогодні усі ці канали імпорту переорієнтовані та працюють зовсім по-іншому.

Нагадаємо, що уряд закликали лібералізувати законодавство щодо обігу палива на час війни.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

28 грудня 2022
Зернова логістика зросла в Україні у 5 разів — експерти
У 2022 році зернова логістика в Україні здорожчала мінімум у 5 разів: у 2021 році вартість логістики до портів України складала $30-35, після початку...
22 липня 2022
Україна залучить польську компанію для поставки пального – Мінінфраструктури
АТ «Укрзалізниця» та одна із найбільших нафтопереробних компаній Східної Європи PKN Orlen (Польща) домовились про стратегічне...
30 травня 2022
Україна пройшла пік паливної кризи – Куюн
Після скасування державного регулювання цін на паливо на ринку відбулася активізація, оскільки компанії починають збільшувати поставки...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...