Уряд закликали лібералізувати законодавство щодо обігу палива на час війни
Уряд закликали лібералізувати законодавство щодо обігу палива на час війни

УКАБ закликає владу провести зміни законодавства в частині обігу палива, провівши тимчасову лібералізацію законодавства на час воєнного стану в частині зберігання пального с/г виробниками, а також надати можливість реалізації пального між с/г товаровиробниками з метою вчасного виконання комплексу польових та інших господарських робіт. Про це повідомляє пресслужба організації.

В УКАБ заявили, що у зв’язку з проведенням польових робіт в умовах війни при бомбардуваннях та обстрілах нафтобаз і складів зберігання палива компаній-постачальників, аграріїв та логістичних компаній, досі не вирішеною залишається проблема щодо обігу палива та його переміщення.

Як зазначається, зокрема задля проведення комплексу весняно-польових робіт (посів, внесення ЗЗР), а надалі і для можливості проведення збиральної кампанії в червні, аграрії в період активних бойових дій в багатьох регіонах України були вимушені будь-якими шляхами вивозити паливо з небезпечних районів, цистернами заливати дизельне паливо у будь-які мінімально придатні для цього місткості, як власні, так і інших аграрних компаній та фермерів.

В розумінні Податкового кодексу України, така передача пального вважається реалізацією, а це дозволено здійснювати виключно з акцизних складів, які мають відповідну технічну та будівельну документацію, дозвільні документи, які зареєстровані і внесені в Реєстр, тощо. Проте в умовах війни забезпечити введення в роботу і зареєструвати з нуля новий акцизний склад майже неможливо. При цьому, виникає питання щодо доцільності здійснення таких дій зі сторони аграріїв, адже фактично – це разова операція в період воєнного стану аби доставити паливо в більш безпечні місця, де є хоч якісь ємності для його зберігання та можливість провести польові роботи», – зазначає генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.

Крім того, при аналізі останніх змін до Податкового кодексу України в частині п. 52-2  і п.69-2 підрозділу 10 розділу XX ПКУ немає однозначного розуміння того, чи будуть проводитися фактичні перевірки щодо обліку, ліцензування, виробництва, зберігання, транспортування та обігу пального, цільового використання пального, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками.

Також з урахуванням того, що частина території України знаходилася і ще продовжує знаходитися в окупації, багато складів аграріїв (в т.ч. акцизних) знищено або розграбовано, аграрії знаходяться в умовах, коли більшість дій і операцій щодо палива, які в нинішній ситуації можуть здійснюватися аграріями, будуть вважатися порушенням податкового законодавства в частині адміністрування обігу пального. В таких умовах, сільгоспвиробники змушені йти на порушення відповідного законодавства задля проведення комплексу польових робіт. Як наслідок таких дії, можна очікувати на штрафи за зберігання пального без ліцензій чи реалізацію без ліцензії (з точки зору законодавства), хоча фактично, аграрії рятували вже офіційно придбане пальне з якого вже сплачено всі збори та податки», – додає Роман Сластьон.

Як повідомили в УКАБ, враховуючи звернення агробізнесу щодо проблем, які виникають у сільськогосподарських товаровиробників при передачі (відпуску, відвантаженню) пального для потреб власного споживання, Мінагрополітики розробило проект відповідних змін для внесення до законодавства, які було надіслано в Комітет Верховної Ради України з питань фінансової, податкової та митної політики. 

З огляду на вищезазначене, УКАБ звертається до влади з проханням підтримати пропозицію Мінагрополітики щодо внесення змін до законодавства в частині обігу палива і провести тимчасову лібералізацію законодавства на час воєнного стану.

Нагадаємо, що Верховна Рада відмовилася від попередньої ініціативи повернути акцизний податок на пальне та 20% податку на додану вартість.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

18 травня 2022
Кабмін прийняв рішення не регулювати ціни на пальне
Оперативний штаб при Кабінеті міністрів вирішив тимчасово відмовитися від державного регулювання цін на пальне – бензин та дизель та очікує...
16 травня 2022
У травні Україна отримає 350 тис. т палива з  нових логістичних маршрутів – Мінекономіки
У травні Україна отримає 350 тис. т палива з  абсолютно нових логістичних маршрутів, для цього уряд вжив комплекс невідкладних дій. Про це...
16 травня 2022
 В Україні пропонують офіційно ввести термін «рашизм»
Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримує ініціативу українських науковців, експертів, журналістів,...

Вибір редакції

25 липня 2022
Розблокування морських портів України для вивезення зерна – це пермога чи зрада?
Заступник директора Департаменту комерційної роботи «Укрзалізниці» Валерій Ткачов розповів деталі угоди про експорт зерна, підписаної...
24 липня 2022
Зернове перемир’я: наслідки та основні питання до підписаного договору у Стамбулі
Угоду про розблокування українських портів для експорту зерна підписали в Стамбулі представники Туреччини, ООН та України. Аналогічне візування...
1 липня 2022
Ринок землі – перший рік роботи: ціна землі, купівля продаж, області лідери
З моменту запуску ринку землі в Україні середньозважена ціна 1 га земель для товарного с/г виробництва становить 33 105 грн. За цей період було...