В Україні запустили цифрову платформу для переїзду бізнесу у західні області України
В Україні запустили цифрову платформу для переїзду бізнесу у західні області України

ДП «Прозорро.Продажі» за ініціативи Мінекономіки, за підтримки Мінцифри та національного проєкту Дія.Бізнес запустили платформу цифрової взаємодії для допомоги з релокації бізнесу. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Зазначається, що «Прозорро.Продажі» спільно з маркетплейсами розробило ІТ-систему, яка дозволяє подавати заявки як підприємствам, що потребують переміщення, так і компаніям, які готові надати для цього приміщення чи інші активи.

Платформа дозволить не лише збирати та опрацьовувати такі запити, а й моніторити онлайн процес переїзду, який реалізовуватимуть Міністерство економіки спільно з Мінінфраструктури, Укрзалізницею, Укрпоштою та іншими учасниками. 
 
«Необхідність релокації працюючого бізнесу у безпечніші регіони ми розуміли з перших днів війни. Із зони бойових дій за місяць евакуювали 216 підприємств і 97 із них вже відновили роботу на новому місці. Загалом Міністерство економіки отримало 1473 заявки на релокацію і такі запити продовжують надходити. Тому зараз важливо цифровізувати та систематизувати процес. Переміщення має бути швидким, ефективним і таким, що дозволить підприємствам, які постраждали чи знаходяться у гарячих точках, відновити діяльність. Саме тому державні органи об’єднали зусилля та злагоджено працюють на цей результат», — зазначив Ігор Дядюра, заступник міністра економіки. 
 
Платформу запустили на базі системи Прозорро.Продажі та одного з акредитованих в системі майданчиків E-Tender. Бізнес зможе подати заявку через один з маркетплейсів, які допомагатимуть з релокацією. Згодом перелік таких маркетплейсів розшириться і з’явиться на сайті Прозорро.Продажі. Користування платформою для усіх користувачів безкоштовне.  
 
Для реалізації проекту з релокації світовий вендор Microsoft Corporation надав у користування хмарні сервіси в рамках загальної програми підтримки державних органів та бізнесу. Це дозволило забезпечити інфраструктуру рішення для автоматизації процесів релокації українських підприємств.

Наша мета — цифровізувати та організувати процес переміщення, який здійснюють Мінекономіки, Мінінфраструктури, Укрпошта, Укрзалізниця, ОВА/ВЦА та інші держпідприємства, а також надати компаніям та установам, які мають вільні потужності для надання в оренду підприємствам з уражених війною зон, можливість публікувати публічні оголошення про це на єдиному ресурсі. Долучившись до ініціативи з релокації підприємств, ми прагнемо допомогти бізнесу успішно переїхати із зони бойових дій та відновити роботу на користь економіки країни. Тож бізнеси, у яких є потреба зберегти виробництво та перевезти його у інші регіони, вже можуть подавати заявки через платформу. Ми також вдячні нашим партнерам, зокрема E-Tender та e-Docs, за активну співпрацю у швидкому розгортанні необхідного для управління релокацією ІТ-продукту», — додала Дарина Марчак, перша заступниця директора ДП «Прозорро.Продажі». 

Представники міністерства, військові адміністрації, компанії, які допомагають з логістикою та інші учасники процесу зможуть опрацьовувати заявки на релокацію у системі, що спростить та оптимізує процес управління процесом переїзду. Бізнес бачитиме актуальний статус своєї заявки в особистому кабінеті на майданчиках, які допомагатимуть з організаційними питаннями. 
 
Крім того, на платформі бізнес зможе опублікувати свої пропозиції допомоги іншим підприємства у формі відкритого реєстру (наприклад, нерухомості або іншого майна).
 
Для взаємодії у допомозі бізнесу та розвитку платформи Прозорро.Продажі вже підписали меморандум з першою військовою адміністрацією — Львівською ОВА. Загалом до програми релокації бізнесу в Україні вже долучилися 14 областей: Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька, Вінницька, Волинська, Рівненська, Київська, Дніпропетровська, Черкаська, Полтавська та Кіровоградська.

Львівська ОВА з перших днів війни долучилася до процесу релокації та допомагає бізнесу переїжджати та шукати нові місця. Свої виробничі потужності із територій активних бойових дій на Львівщину вже перевезли понад 40 підприємства та починають працювати тут. У роботі ще декілька сотень запитів на переміщення. Наразі все це робиться у ручному режимі. Водночас цифровізація процесу та запуск платформи допоможуть пришвидшити відновлення бізнесу вже на Львівщині», — зауважив перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик.

Нагадаємо, що станом на 8 квітня в Україні 220 підприємств з різних регіонів України переміщено в західні області у рамках програми евакуації, 90 вже почали працювати.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

26 жовтня 2022
За програмою релокації у західні області переміщено 761 підприємство
За програмою релокації в більш безпечні регіони переміщено 761 підприємство, 80% з них вже відновили роботу на новому місці. Про це повідомила...
20 липня 2022
В Україні 678 підприємств переїхали із зони бойових дій у західні області
Станом на 15 липня за програмою релокації потужностей у безпечні регіони України переїхали 678 підприємств. Про це заявив прем'єр-міністр...
28 квітня 2022
Уряд підтримав законопроект про дерегуляцію ведення бізнесу в Україні
Уряд підтримав законопроект про дерегуляцію ведення бізнесу в Україні, яким пропонується на законодавчому рівні закріпити право на ведення...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...