У Мінагрополітики пояснили аграріям, що потрібно знати при проведенні  весняно-польових робіт під час війни
У Мінагрополітики пояснили аграріям, що потрібно знати при проведенні  весняно-польових робіт під час війни

Міністерство аграрної політики на продовольства України надало роз’яснення сільгосптоваровиробникам щодо необхідних заходів при проведенні комплексу весняно-польових робіт в умовах агресії російської федерації проти України. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Що потрібно знати (підготувати, надіслати):

Бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану

1. Підготувати супровідний лист згідно зразка у форматі PDF;

2. Підготувати пропозиції щодо бронювання за підписом керівника суб'єкта господарювання у форматі PDF;

3. Підготувати пропозиції щодо бронювання у форматі EXL відповідно до форми;

4. Надіслати вказані заповнені форми за посиланням;

5. Чекати надходження (в разі коли все добре) наказу на вказану сільгосптоваровиробником електронну адресу.

Зазначені форми розміщено на офіційній сторінці Мінагрополітики у Фейсбук.

З метою створення безпечних умов праці під час проведення весняно-польових робіт в умовах воєнних (бойових) дій в Україні, пропонуємо роботодавцям вжити такі заходи:

1. перед проведенням весняно-польових робіт роботодавцям, спільно з представниками відповідних структурних підрозділів МВС та ДСНС, організувати перевірку сільськогосподарських угідь та прилеглих ділянок на предмет наявності снарядів, вибухових пристроїв та інших предметів і матеріалів, що створюють або можуть створити загрозу працівникам сільського господарства (особливо у зонах прилеглих до ведення бойових дій);

2. доставку, транспортування та ручне перенесення обладнання, устаткування, добрив та інших матеріалів до місця безпосереднього виконання робіт, потрібно здійснювати у відповідності до розроблених безпечних маршрутів, з якими ознайомлені усі працівники, які будуть виконувати зазначені роботи;

3. роботи проводити в умовах достатньої видимості, виключно у денний час;

4. провести відповідні інструктажі;

5. не допускати машини і обладнання, які мають технічні несправності.

 

Під комендантською годиною слід розуміти заборону перебувати на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень особи. Варто залишатися вдома, а якщо пролунають сирени – спуститися в укриття. Громадський транспорт не працюватиме. Для пересування населеним пунктам громадянам необхідно завжди мати при собі документ, що посвідчує особу.

Перепустки та посвідченні видаються військовою комендатурою

Перевіряти документи та, відповідно, встановлювати правомірність перебування на вулицях та в інших громадських місцях під час комендантської години – повноваження патрулів. Хто входить до патрулів, вирішує місцева влада.

З метою забезпечення продовольчої безпеки держави, Мінагрополітики було направлено лист на обласні військові адміністрації щодо вжиття заходів для надання можливості своєчасного проведення комплексу весняно-польових робіт, зокрема, пересуватись сільськогосподарській техніці без обмежень руху польовими шляхами та її роботи на полях, у тому числі під час комендантської години.

Обласні військові адміністрації мають прийняти рішення про такі заходи на місцевому рівні, за роз’ясненнями потрібно звертатися до них.

Проведення весняно-польових робіт необхідно здійснювати з урахуванням наявності дозволу (погодження) наданого відповідною військовою адміністрацією.

Як діяти в разі виявлення підозрілих предметів

Все що потрібно зробити – це негайно припинити усі роботи в районі виявлення вибухонебезпечного предмета (предметів); залишити заявку на сервісі Military.feodal.online, зазначена платформа працює під егідою Мінагрополітики.

Якщо виявлено підозрілий предмет поруч або на території сільськогосподарського підприємства:

1. Негайно зателефонуйте до служби порятунку за номером 101 або у відділення міліції за номером 102.

2. Попередьте перехожих про можливу небезпеку.

3. Очікуючи на прибуття рятувальників, огородіть чимось небезпечне місце та відійдіть від знахідки на безпечну відстань (100м).

Категорично забороняється:

1. Торкатися предмету і пересувати його.

2. Користуватися засобами радіозв’язку.

3. Торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив.

Щодо кредитування сільгосптоваровиробників

Відтепер є можливість отримати пільгове кредитування під 0% річних на період воєнного стану для проведення комплексу весняно-польових робіт.

Для отримання кредитування суб’єкт підприємництва повинен бути сільськогосподарським товаровиробником у значенні, наведеному в Законі України «Про державну підтримку сільського господарства України».

Кредитування здійснюється виключно малих та середніх аграрних виробників з оборотом не більше 20 мільйонів євро в рік, що є еквівалентом підприємства, яке оброблює до 10 000 га.

Передбачається:

Компенсація відсоткової ставки за залученими кредитами.

Максимальна сума кредиту, на який поширюється компенсація відсоткової ставки, становить до 60 млн грн.

Кредитування надається для здійснення сільськогосподарської діяльності (посівної) на період дії воєнного стану.

Термін дії пільгового кредиту (0%) становить 6 місяців, після його завершення відсоткова ставка для позичальників становитиме 5%.

Заявникам необхідно звертатися до фінансової установи, де вони обслуговувались. 

Наразі, банками України мають спрямовуватися зусилля на підтримку критично важливих галузей України, однією із яких є аграрна промисловість.

Використання повітряного простору безпілотними повітряними суднами в сільському господарстві

На даний час закритий повітряний простір України для цивільних користувачів повітряного простору, включаючи і безпілотні повітряні судна!

Для можливості забезпечення належного використання безпілотних повітряних суден в сільському господарстві, суб’єктам господарювання необхідно звернутися до відповідної обласної військової адміністрації на предмет можливості використання на конкретній території (районі) безпілотних повітряних суден.

Рішення щодо можливості використання повітряного простору безпілотними повітряними суднами в конкретній області приймається Генеральним штабом Збройних Сил України.

Нагадаємо, що в Україні через бойові дії неможливо провести посівну на площі 3,5 млн га с/г земель.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

7 квітня 2022
На Херсонщині села просять про коридор: аграріїв окупанти тримають у заручниках
Директор СТОВ «Перше Травня» Сергій Косюк із селища Велика Олександрівка, що на Херсонщині, звернувся за допомогою у розповсюдженні...
5 квітня 2022
Інститут сільського господарства відправив аграріям трьох областей 220 т зерна для посівної.
Інститут сільського господарства відправив господарствам Кіровоградської, Черкаської та Дніпропетровської областей 220 т зерна для посівної....
5 квітня 2022
Україна не зможе провести посівну на 3,5 млн га сільгоспземель земель – Сольський  
Сьогодні в Україні через бойові дії неможливо провести посівну на площі 3,5 млн га с/г земель. Про це в ефірі марафону UAразом розповів міністр...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...