ВРУ ініціює звільнення від плати земельного та екологічного податку на територіях бойових дій
ВРУ ініціює звільнення від плати земельного та екологічного податку на територіях бойових дій

У Верховній Раді Україні зареєстрували законопроект №7137-2 «Про внесення змін до Податкового кодексу та інших законодавчих актів щодо дії норм на період воєнного стану». Про це повідомляє AgroPolit.com.

Проект закону розроблений з метою реалізації необхідних заходів щодо підтримки військових і правоохоронних підрозділів у відбитті збройного нападу Російської Федерації та забезпечення прав і обовʼязків платників податків.

Законопроектом пропонується звільнити платників від плати за землю з березня 2022 року до 31 грудня року, наступного за роком, у якому зупинено чи скасовано воєнний стан. Звільнення пропонується віднести до земельних ділянок на території бойових дій чи на тимчасово окупованих територіях.

За даними інформагенства Інтерфакс, також пропонується тимчасово за 2022 та 2023 роки не нараховувати загальне мінімальне зобов'язання на такі земельні ділянки, а за 2022 рік не сплачувати екологічний податок для підприємств, розміщених на територіях, де ведуться чи велися бойові дії, та на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Крім того, пропонується тимчасово дозволити маркування тютюнових виробів імпортерам марками акцизу, надрукованими за кордоном. Акциз із таких товарів пропонується сплачувати до подання митної декларації, свідчить текст законопроєкту.

Пропонується також на час воєнного стану продовжити дію ліцензій на підакцизні товари, а саме — на виробництво спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин для електронних сигарет, а також на виробництво, зберігання й торгівлю паливом.

У разі ухвалення парламентом цього документа він звільнить від необхідності сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) фізосіб-підприємців на спрощеній системі, а також осіб, які ведуть незалежну професійну діяльність, та членів фермерських господарств.

Депутати також пропонують дозволити роботодавцям-фізособам другої та третьої груп не нараховувати ЄСВ за мобілізованих найманих співробітників.

Нагадаємо, уряд додатково профінансує аграріїв для проведення весняно-польових робіт.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

22 квітня 2022
Через війну в Україні створять у 4 типи територій – Безгін
До війни території в Україні ділили за критерієм географічним, рельєфним (наприклад, гірські території), але зараз ключовим фактором стає...
19 квітня 2022
Міндовкілля оприлюднило методику для визначення шкоди ґрунту через бойові дії
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України затвердило Методику визначення розміру шкоди, завданої землі, ґрунтам внаслідок...
7 квітня 2022
В Україні набули чинності нові податкові норми
З 5 квітня набрав чинності закон №2142-ІХ, який ввів у дію деякі податкові пільги через війну та нові податки. Про це повідомляє Державна...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...