Експерт розповіла, чим українське законодавство про пестициди й агрохімікати не відповідає вимогам законодавства ЄС
Експерт розповіла, чим українське законодавство про пестициди й агрохімікати не відповідає вимогам законодавства ЄС

Закон України «Про пестициди і агрохімікати» визначає існування спеціальних сировинних зон, призначених для вирощування продукції для дитячого і дієтичного харчування (статті 1 і 13). При цьому законодавство ЄС не передбачає існування жодних подібних зон. Про це сказала радник Української асоціації бізнесу та торгівлі (UBTA) Яна Казьміна ідеться у матеріалі на АgroРolit.com.

За її словами, в ЄС не існує окремих територій, на яких вирощується продукція окремо для дорослих і окремо для дітей. 

«Безпечність харчових продуктів для дитячого і дієтичного харчування у ЄС досягається не через створення спеціальних сировинних зон, а через встановлення граничних рівнів певних видів забруднювачів у харчових продуктах», – зазначила експерт.

Вона зазначила, що 21 жовтня 2021 року парламент ухвалив Закон України № 1822-IX, яким було встановлено вимоги до виробництва дитячого харчування та максимальних рівнів залишків пестицидів у таких продуктах.

Однак, відповідно до Закону України «Про пестициди і агрохімікати», застосування цих речовин у спеціальних сировинних зонах має здійснюватися за спеціальними технологіями (стаття 13). Відповідне положення не узгоджується із законодавством ЄС. Технології застосування пестицидів та агрохімікатів є єдиними, і вони не залежать від того, чи вирощується сільгосппродукція для споживання тваринами, дітьми чи дорослими», – зазначила Яна Казьміна.

Також вона наголосила, що цей же закон вимагає наявності на кожній товарній одиниці пестициду та агрохімікату виключно рекомендацій щодо їх застосування (стаття 10).

Тобто закон вимагає наведення інформації, дотримання змісту якої не є обов’язковим, що також не узгоджується із законодавством Європейського Союзу», – зазначила експерт.

Нагадаємо, що аби мінімізувати ризики негативного впливу пестицидів на тваринний світ, у тому числі на бджіл, депутати внесли у Верховну Раду такі важливі як законопроєкти, як  №4558, №4600, а також №5237.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

22 січня 2022
Закон «Про пестициди» має бути оновлено, — екс-заступник міністра економіки
Закон «Про пестициди і агрохімікати» було ухвалено ще в середині 1990-х років, і за більше ніж 25 років його існування до нього внесено...
21 січня 2022
У Раді ініціюють законопроект для боротьби з фальсифікатом пестицидів
Частка фальсифікату пестицидів на ринку України сьогодні складає 20-30% обсягу ринку‚ а кількість підроблених препаратів‚ призначених для...
14 травня 2021
У законі про екологічний контроль потрібно збалансувати приватні та публічні інтереси –  UBTA
Поточна версія проєкту Закону України «Про державний екологічний контроль» №3091 не може бути підтримана. Причина  –...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...