В ДПЗКУ прокоментували виплату $96 млн за китайським кредитом 21 січня – офіційно
В ДПЗКУ прокоментували виплату $96 млн за китайським кредитом 21 січня – офіційно

У Державній продовольчій зерновій корпорації України наразі не дали чіткої відповіді чи достатньо коштів на рахунках для проведення чергової виплати за китайським кредитом на 21 січня 2022 року. Це випливає із офіційного коментаря прес-служби ДПЗКУ AgroPolit.com.

Нагадаємо, що в середині грудня 2021 року в. о. голови ДПЗКУ Василь Коваленко підтвердив, що коштів на рахунках компанії недостатньо для погашення наступного траншу китайцям і триває діалог з урядом щодо реструктуризації кредиту. За його даними, коштів було $23 млн. На останньому засіданні у 2021 році аграрний комітет звернувся з листом до  уряду з проханням звернути увагу на фінансовий стан ДПЗКУ, але відповіді так і не послідувало.

AgroPolit.com надіслав запити до ДПЗКУ з проханням прокоментувати такі питання:

  1. Чи наявна на рахунку компанії $96 млн для проведення чергової виплати за китайським кредитом 21 січня 2021 року, адже раніше ви заявляли про наявність лише $23 млн?
  2. Чи підтвердив Кабмін план реструктуризації кредиту, який мав бути наданий ДПЗКУ представникам Мінекономіки?
  3. Підтвердіть або спростуйте інформацію про те, що компанію готують до технічного дефолту через відсутність достатньої кількості коштів на погашення чергової виплати за китайським кредитом?

Прес-служба ДПЗКУ обмежилася таким коментарем:

«АТ «ДПЗКУ» сумлінно виконує свої фінансові зобов’язання перед кредитором – китайським «Ексімбанком». Всі платежі без винятку виплачувались вчасно і в повному обсязі, і наразі в АТ «ДПЗКУ» вживають всіх необхідних заходів для здійснення чергового платежу».

Від керівниці Мінекономрозвитку Юлії Свириденко AgroPolit.com взагалі не отримав жодної відповіді на чотири поставлених запитання:

  1. Прокоментуйте, будь ласка, інформацію про наявність у Державної продовольчо-зернової корпорації України (ДПЗКУ) необхідної суми для погашення відсотків ($96 млн) за «китайським» кредитом у січні 2022 року. Чи достатньо коштів на рахунку компанії?
  2. Чи підтвердив Кабмін план реструктуризації кредиту, який мав бути наданий представниками ДПЗКУ та МЕРТу?
  3. Підтвердіть або спростуйте інформацію про те, що компанію готують до технічного дефолту через відсутність достатньої кількості коштів на погашення чергової виплати за китайським кредитом? Прокоментуйте, будь ласка, дії уряду, якщо необхідна сума для погашення не буде знайдена?
  4. Чи виходили представники МЕРТу на перемовини з китайською стороною щодо питання реструктуризації кредиту? Якщо так, то коли і яка позиція Китаю у цьому питанні?

За даними ж джерела AgroPolit.com в уряді, наразі є три варіанти дій з погашенням китайського кредиту, але на якому зупиняться – відповіді і досі немає.

Перший – виплата за китайським кредитом шляхом списання наявних у ДПЗКУ. Їх не достатньо. Другий – просили кредит у держбанків, але жоден із них не погодився на це. Третій варіант – надати допомогу ДПЗКУ у вигляді позики від одного з прибуткових держпідприємств. Всі, хто міг її надати наразі відмовчуються І третій варіант – розкриття держгарантій Мінфіном Наразі не зрозуміло, як будуть діяти», — каже співрозмовник.

Нагадаємо, що за результатами опитування проведеного AgroPolit.com, 32% аграріїв вважають, що Державну продовольчо-зернову корпорацію необхідно виставити на приватизацію для потенційних покупців. 23% опитаних вважають, що потрібно реструктуризувати китайський кредит ДПЗКУ, інші 24% підтримують ліквідацію корпорації. 11% респондентів підтримали ідею залишити компанію у державній власності та віддати борг Китаю.

За словами джерела, з китайською стороною наразі перемовин про реструткуризацію не було. «Китайська сторона чекає 21-го січня. Вони мають у своєму арсеналі ще і неприємну ситуацію з «Мотор січ». Нагадаємо, що китайська компанія Skyrizon, інвестор українського виробника авіадвигунів «Мотор Січ» через арбітражний суд у Гаазі зажадала від України компенсації у розмірі $4,5 млрд за порушення інвестиційної угоди між двома країнами. Не вирішеним є питання щодо того, яке буде рішення GAFTA про виплату чи невиплату Україною $62 млн за позовом китайців за пунктом угоди про $5 на 1 т за 2014-2017 роки. Більше того, відкритим лишається питання – чи буде аналогічний позов Китаю з 1 січня 2022 року за 2015-2021 роки.

Про головні моменти довкола китайського кредиту та як відбувалася битва за ДПЗКУ між урядом і депутатами, коли вони обговорювали долю компанії наприкінці 2021 року – читайте у матеріалі на AgroPolit.com.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

28 січня 2022
Харківська прокуратура підозрює ексдиректора філії ДПЗКу у махінаціях на суму 300 тис. грн
Харківська обласна прокуратура підозрює ексдиректора однієї з філій АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ)  у...
21 січня 2022
Сьогодні спливає термін виплати ДПЗКУ $96 млн за китайським кредитом
Сьогодні, 21 січня, мала відбутися чергова виплата $96 млн за китайським кредитом Державної продовольчо зернової корпорації України. Про це...
20 січня 2022
ДПЗКУ може стати банкрутом до кінця тижня, — нардеп
До кінця тижня може відбутись закономірний фінал десятилітньої ідеї з функціонуванням державного зернотрейдера. Державна продовольчо-зернова...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...