Озвучено потенціал аграрної взаємодії між Україною та Казахстаном
Озвучено потенціал аграрної взаємодії між Україною та Казахстаном

Україна має великий потенціал аграрної взаємодії з Казахстаном. Про це в ексклюзивному блозі на АgroРolit.com розповів Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Казахстан в Україні  Дархан Калетаєв.  

«Один з цікавих напрямів для співпраці – це виробництво м'ясної продукції. В Україні зараз сильно знижується поголів'я худоби. У Казахстані цей процес також має місце, але за низкою позицій спад зупинено. У нас добре розвивається конярство і вівчарство», – розповів посол.

Він повідомив, що є загальновідомим те, що Казахстан і Україна прагнуть зіграти роль продовольчих хабів. Оскільки наші країни розташовані поруч з великими ринками – близько до Казахстану Китай, до України – Європа.

Важливий момент – це кліматичні умови. У нас більш посушливий клімат, що позначається на рослинності і ґрунті, якості м'яса або пшениці. У Казахстані одна з найбільш затребуваних зернових культур в світі – це пшениця з високим вмістом клейковини. Посушливий клімат впливає і на властивість м'яса. У Казахстані вирощують якісну картоплю, яка краще зберігається. Низка овочевих і фруктових напрямів аналогічно затребувані. Водночас курячий і молочний напрям з України дуже привабливі для Казахстану», – додав Дархан Калетаєв.

Посол зазначив, що зараз для наших країн актуальною є протидія продовольчій інфляції. У постпандемічний період відбувалося відновлення економік двох країн.

При цьому відбувалося зростання цін на продовольство. Це елемент зростання споживчих настроїв. Тому необхідно дивитися продуктові ніші, в яких ми могли б одна одну взаємодоповнювати», – наголосив посол.

Він додав, що помітили ще одну проблему – статистика двох країн несиметрична, недзеркальна.

Це позначається не просто на розумінні того, чим торгуємо, а й на плануванні. Тому ми будемо працювати над тим, щоб підвищувалася якість статистичних обліків», – сказав посол.

Важливим питанням він назвав розробку і впровадження нових технологій в сільському господарстві, розвиток переробки.

Наше завдання не просто налагодити виробництво, а й знижувати витрати. Казахстан і Україна приєдналися до Рамкової кліматичної Конвенції ООН. Відповідно, нам необхідно скорочувати викиди вуглекислого газу. Для цього необхідні нові технології. Цікавий досвід України з впровадження систем крапельного зрошення», – зазначив посол Казахстану.

За його словами, досвід Казахстану вартий уваги з погляду вдосконалення системи субсидування і підтримки виробника. Україна може запропонувати технології, цифрові рішення.

Було б цікаво «розшити» галузевий аналіз в сфері співробітництва в агропромисловому секторі, як це зробило видання «Латифундист». Тільки потрібно проаналізувати кожну підгалузь, переробку, логістичні ланцюжки, регіони», – наголосив Дархан Калетаєв.

Нагадаємо, що внутрішні політичні збурення у Казахстані не вплинуть на взаємодію з Україною в частині АПК, вважає президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко.

За 2021 рік товарообіг агропродукцією між Україною та Казахстаном зріс на 48,52% або на $110,59 млн. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

16 січня 2022
Посол Казахстану озвучив основні товарні позиції агропромислового експорту України
Найзначніше зростання аграрного експорту України в Казахстан відзначено за такими позиціями як готові продукти із зерна і зернові культури, добрива,...
14 січня 2022
Посол Казахстану в Україні прокоментував чи вплинуть внутрішні хвилювання на торговельні відносини між нашими країнами
Внутрішні хвилювання в Казахстані не вплинуть негативно на українсько-казахські відносини. Про це в ексклюзивному блозі на АgroРolit.com розповів...
12 січня 2022
Україна Казахстан – структура аграрного експорту за 2017-2021 роки
За 2021 рік товарообіг агропродукцією між Україною та Казахстаном зріс на 48,52% або на $110,59 млн. Про це свідчать дані Державної митної служби...

Вибір редакції

18 січня 2022
Микола Сольський: У 2022 році ціна землі може збільшитися на 10-15%
Аграрний комітет цього року зосередиться на трьох речах – розпорядження державними землями на балансі держпідприємств у постійному...
11 січня 2022
Як вивести тваринництво із кризи?
Галузь тваринництва (ВРХ, МРХ, свинарство, вівчарство, козівництво) в Україні переживає не найлегші часи. Фахівці відзначають критичне скорочення...