Озвучено потенціал аграрної взаємодії між Україною та Казахстаном
Озвучено потенціал аграрної взаємодії між Україною та Казахстаном

Україна має великий потенціал аграрної взаємодії з Казахстаном. Про це в ексклюзивному блозі на АgroРolit.com розповів Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Казахстан в Україні  Дархан Калетаєв.  

«Один з цікавих напрямів для співпраці – це виробництво м'ясної продукції. В Україні зараз сильно знижується поголів'я худоби. У Казахстані цей процес також має місце, але за низкою позицій спад зупинено. У нас добре розвивається конярство і вівчарство», – розповів посол.

Він повідомив, що є загальновідомим те, що Казахстан і Україна прагнуть зіграти роль продовольчих хабів. Оскільки наші країни розташовані поруч з великими ринками – близько до Казахстану Китай, до України – Європа.

Важливий момент – це кліматичні умови. У нас більш посушливий клімат, що позначається на рослинності і ґрунті, якості м'яса або пшениці. У Казахстані одна з найбільш затребуваних зернових культур в світі – це пшениця з високим вмістом клейковини. Посушливий клімат впливає і на властивість м'яса. У Казахстані вирощують якісну картоплю, яка краще зберігається. Низка овочевих і фруктових напрямів аналогічно затребувані. Водночас курячий і молочний напрям з України дуже привабливі для Казахстану», – додав Дархан Калетаєв.

Посол зазначив, що зараз для наших країн актуальною є протидія продовольчій інфляції. У постпандемічний період відбувалося відновлення економік двох країн.

При цьому відбувалося зростання цін на продовольство. Це елемент зростання споживчих настроїв. Тому необхідно дивитися продуктові ніші, в яких ми могли б одна одну взаємодоповнювати», – наголосив посол.

Він додав, що помітили ще одну проблему – статистика двох країн несиметрична, недзеркальна.

Це позначається не просто на розумінні того, чим торгуємо, а й на плануванні. Тому ми будемо працювати над тим, щоб підвищувалася якість статистичних обліків», – сказав посол.

Важливим питанням він назвав розробку і впровадження нових технологій в сільському господарстві, розвиток переробки.

Наше завдання не просто налагодити виробництво, а й знижувати витрати. Казахстан і Україна приєдналися до Рамкової кліматичної Конвенції ООН. Відповідно, нам необхідно скорочувати викиди вуглекислого газу. Для цього необхідні нові технології. Цікавий досвід України з впровадження систем крапельного зрошення», – зазначив посол Казахстану.

За його словами, досвід Казахстану вартий уваги з погляду вдосконалення системи субсидування і підтримки виробника. Україна може запропонувати технології, цифрові рішення.

Було б цікаво «розшити» галузевий аналіз в сфері співробітництва в агропромисловому секторі, як це зробило видання «Латифундист». Тільки потрібно проаналізувати кожну підгалузь, переробку, логістичні ланцюжки, регіони», – наголосив Дархан Калетаєв.

Нагадаємо, що внутрішні політичні збурення у Казахстані не вплинуть на взаємодію з Україною в частині АПК, вважає президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко.

За 2021 рік товарообіг агропродукцією між Україною та Казахстаном зріс на 48,52% або на $110,59 млн. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

16 січня 2022
Посол Казахстану озвучив основні товарні позиції агропромислового експорту України
Найзначніше зростання аграрного експорту України в Казахстан відзначено за такими позиціями як готові продукти із зерна і зернові культури, добрива,...
14 січня 2022
Посол Казахстану в Україні прокоментував чи вплинуть внутрішні хвилювання на торговельні відносини між нашими країнами
Внутрішні хвилювання в Казахстані не вплинуть негативно на українсько-казахські відносини. Про це в ексклюзивному блозі на АgroРolit.com розповів...
12 січня 2022
Україна Казахстан – структура аграрного експорту за 2017-2021 роки
За 2021 рік товарообіг агропродукцією між Україною та Казахстаном зріс на 48,52% або на $110,59 млн. Про це свідчать дані Державної митної служби...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...