Не варто очікувати запровадження повноцінного ринку земель в найближчі 3-5 років
Не варто очікувати запровадження повноцінного ринку земель в найближчі 3-5 років

Лідери парламентських політичних сил навряд чи ризикнуть піднімати тему скасування земельного мораторію до наступних виборів до Верховної Ради, тому введення повноцінного ринку земель не варто очікувати в найближчі 3-5 років. Про це в інтерв'ю порталу Hubs заявив голова підкомітету з питань земельних відносин Аграрного комітету ВРУ, народний депутат Олег Кулініч.

«Особисто я не бачу в стінах парламенту необхідної кількості голосів за законопроект «Про обіг земель». Чому? Тому що, коли політична сила приходить до влади, її точка зору в цьому питанні кардинально змінюється. До виборів лідерам політичних сил взагалі не вигідно говорити про повноцінний ринок землі. Я вважаю, що протягом 3-5 років повноцінного відкриття ринку землі не буде», - зазначив він.

За його словами, зараз подібну законодавчу ініціативу могли б не підтримати не тільки парламентські фракції і групи, а й деякі мажоритарники, які представляють сільські округи.

Кулініч нагадав, що метою мораторію початково було дати можливість малому і середньому бізнесу підтягнути свою матеріально-технічну базу, щоб в перспективі увійти на ринок землі повноцінними гравцями. На думку голови земельного підкомітету, зараз ця мета частково досягнута, тому необхідно дуже поступово і юридично грамотно рухатися в напрямку відкриття ринку.

Нагадаємо, що, на думку Президента Петра Порошенка, мораторій на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення, який діє з 2001 року, стримує інвестиції в економіку України, зокрема, в аграрний сектор.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...