Мінімальне податкове зобов’язання – як сплачуватиметься новий податок за землю
Мінімальне податкове зобов’язання – як сплачуватиметься новий податок за землю

Мінімальне податкове зобов’язання з 1 січня 2022 року буде нараховуватися всім власникам сільськогосподарських ділянок. Як відбуватиметься нарахування МПЗ для паїв, польових доріг, невитребуваних паїв та земель на балансі держпідприємств – деталі у блозі головного редактора AgroPolit.com Наталії Білоусової про основні кроки уряду та парламенту для агросектору на цей рік.

Мінімальне податкове зобов’язання  стосується сільськогосподарської землі, пише видання, на якій нічого не вирощується, так і фермерів чи аграріїв, які обробляють власну чи орендовану землю.

 

З кожного гектару землі треба сплатити певну суму обов’язкових податків, і вона не може бути меншою від цього встановленого державою МПЗ – орієнтовно 1,5-2 тис. грн (залежно від розміру НГО). Якщо ж сільськогосподарські землі знаходяться у межах населених пунктів, у дачних та садових кооперативах – за них не сплачується МПЗ», – сказано у блозі.

У мінімальне податкове зобов’язання входять такі податки:

 • податок на землю
 • податок з доходу за продаж урожаю, вирощеного на цій ділянці
 • податок на доходи фізичних осіб
 • військовий збір із зарплати найманих працівників
   

Орієнтовно додаткові доходи в бюджет місцевих громад та загального бюджету в рік від мінімального податкового зобов’язання становитимуть 10-12  млрд грн.  

Зібрані гроші від МПЗ розплодяться так:

 • до місцевих бюджетів – 60 %,
 • державний бюджет – 25 % 
 • обласний – 15 % 
   

Важливо, що виключення по сплаті мінімального податкового зобов’язання є тільки для сільського фермерського господарства – 50% пільга. Це господарство  розміром до 20 га», – наголошує головний редактор AgroPolit.com Наталія Білоусова.

 

За її словами, якщо земельна спадщина не успадкована і на ділянку нема власника, то МПЗ не сплачує ніхто. Якщо власник є, то сплачує або орендар (у разі укладення офіційного договору), або власник паю (сам обробляє ділянку, або ж здає тіньовому фермеру.

«Щодо польових доріг, пасовищ і сінокосів, то вони теж підпадають  під сплату МПЗ у залежності від розміру НГО (у них вона нижча). Так звані нічийні польові дороги (не входять до паю, а є між паями) не підпадають під оподаткування. За землі запасу та резерву МПЗ сплачується так: якщо вони в оренді – оподатковуються (сплачує власник землі/користувач чи орендар)», — підсумувала Білоусова.

Більше деталей про те, які основні кроки підготував та над якими ще працює уряд та парламент для АПК на 2022 рік – у блозі.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

10 січня 2022
Гетманцев назвав три ключові моменти нової податкової реформи у 2022 році
У 2022 році в Україні відбудеться велика податкова реформа.  Поки в уряді відбуваються дискусії на цю тему, але вже є три ключові моменти. Про...
10 січня 2022
Фермерські господарства отримают пільгу по сплаті мінімального податкового зобов’язання – Гетманцев
В Україні сплата мінімального податкового зобов’язання відбудеться у 2023 році. Гроші до бюджетів надійдуть через рік. Про це в ексклюзивному...
5 січня 2022
Завдяки детінізації у бюджет надійшло понад 50 млрд грн – Гетманцев
У 2021 році, завдяки детінізації економіки в бюджет вдалося зібрати більш як 50 млрд грн. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань...

Вибір редакції

18 січня 2022
Микола Сольський: У 2022 році ціна землі може збільшитися на 10-15%
Аграрний комітет цього року зосередиться на трьох речах – розпорядження державними землями на балансі держпідприємств у постійному...
11 січня 2022
Як вивести тваринництво із кризи?
Галузь тваринництва (ВРХ, МРХ, свинарство, вівчарство, козівництво) в Україні переживає не найлегші часи. Фахівці відзначають критичне скорочення...