Мінімальне податкове зобов’язання – як сплачуватиметься новий податок за землю
Мінімальне податкове зобов’язання – як сплачуватиметься новий податок за землю

Мінімальне податкове зобов’язання з 1 січня 2022 року буде нараховуватися всім власникам сільськогосподарських ділянок. Як відбуватиметься нарахування МПЗ для паїв, польових доріг, невитребуваних паїв та земель на балансі держпідприємств – деталі у блозі головного редактора AgroPolit.com Наталії Білоусової про основні кроки уряду та парламенту для агросектору на цей рік.

Мінімальне податкове зобов’язання  стосується сільськогосподарської землі, пише видання, на якій нічого не вирощується, так і фермерів чи аграріїв, які обробляють власну чи орендовану землю.

 

З кожного гектару землі треба сплатити певну суму обов’язкових податків, і вона не може бути меншою від цього встановленого державою МПЗ – орієнтовно 1,5-2 тис. грн (залежно від розміру НГО). Якщо ж сільськогосподарські землі знаходяться у межах населених пунктів, у дачних та садових кооперативах – за них не сплачується МПЗ», – сказано у блозі.

У мінімальне податкове зобов’язання входять такі податки:

 • податок на землю
 • податок з доходу за продаж урожаю, вирощеного на цій ділянці
 • податок на доходи фізичних осіб
 • військовий збір із зарплати найманих працівників
   

Орієнтовно додаткові доходи в бюджет місцевих громад та загального бюджету в рік від мінімального податкового зобов’язання становитимуть 10-12  млрд грн.  

Зібрані гроші від МПЗ розплодяться так:

 • до місцевих бюджетів – 60 %,
 • державний бюджет – 25 % 
 • обласний – 15 % 
   

Важливо, що виключення по сплаті мінімального податкового зобов’язання є тільки для сільського фермерського господарства – 50% пільга. Це господарство  розміром до 20 га», – наголошує головний редактор AgroPolit.com Наталія Білоусова.

 

За її словами, якщо земельна спадщина не успадкована і на ділянку нема власника, то МПЗ не сплачує ніхто. Якщо власник є, то сплачує або орендар (у разі укладення офіційного договору), або власник паю (сам обробляє ділянку, або ж здає тіньовому фермеру.

«Щодо польових доріг, пасовищ і сінокосів, то вони теж підпадають  під сплату МПЗ у залежності від розміру НГО (у них вона нижча). Так звані нічийні польові дороги (не входять до паю, а є між паями) не підпадають під оподаткування. За землі запасу та резерву МПЗ сплачується так: якщо вони в оренді – оподатковуються (сплачує власник землі/користувач чи орендар)», — підсумувала Білоусова.

Більше деталей про те, які основні кроки підготував та над якими ще працює уряд та парламент для АПК на 2022 рік – у блозі.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

14 листопада 2022
Мінімальне податкове зобов’язання на гектар землі
Що таке мінімальне податкове зобов'язання з. 1 га сільскогосподарської землі і як його сплачуватимуть орендар та власник паїв? Про це у...
7 листопада 2022
Земельна реформа і війна: ринок, мінімальне податкове зобов’язання на землю, оренда паїв
Про найважливіші виклики воєнної земельної реформи (сплата мінімального податкового зобов’язання на один гектар, робота ринку землі, виплата...
2 лютого 2022
Іван Чайківський: На молоко, яйця, хліб, м'ясо, масло та овочі потрібно знизити ставку ПДВ до нуля
Польська харчова промисловість та аграрії отримали від своєї влади мінімум на пів року знижену ставку ПДВ. Підстава – боротьба зі зростанням...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...