Кожен четвертий землевласник і землекористувач упевнений у можливості захисту своїх прав — опитування
Кожен четвертий землевласник і землекористувач упевнений у можливості захисту своїх прав — опитування

Практично кожен четвертий із опитаних українців упевнений, що може  захистити свої права як землевласника або землекористувача у разі порушення прав. Такі дані були отримані під час соціологічного дослідження рівня знань землевласників та землекористувачів окремих аспектів земельного законодавства, яке провели працівники системи БПД за сприяння Проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство», передає прес-служба Мінагрополітики.

Найкраще респонденти обізнані в питаннях  порядку здачі в оренду земельних ділянок, отримання землі у спадщину, виготовлення технічної документації на землю.

Потребують кращою обізнаності українці в різноманітних аспектах купівлі-продажу землі, оподаткування при спадкуванні та розірвання-продовження договору оренди.

Польовий етап цього соціологічного дослідження проходив з 21 жовтня по 3 грудня 2021 року. Усього було опитано 10 тис. повнолітніх мешканців України методом вуличного опитування віч-на-віч (F2F) по всій території Україні (за винятком тимчасово окупованих територій). До опитування були залучені більш як 500 інтерв’юерів та 46 супервайзерів – працівників системи БПД.

До цього, з 19 червня по 21 липня 2021 року, методом телефонного інтерв’ю відбулося пілотне соціологічне опитування щодо готовності землевласників та землекористувачів до впровадження земельної реформи.

Загалом були опитані люди віком від 18 років, які проживають у міських та сільських населених пунктах у кожній області, за винятком тимчасово окупованих територій,  фактичні власники та користувачі землі у населених пунктах з населенням до 20 тис. осіб. Серед опитаних – понад 7 тис. землевласників та  землекористувачів, а також понад 3 тис. осіб, які не мають у власності або користуванні земельної ділянки сільськогосподарського призначення.

Результати опитувань також показали, що землевласники та землекористувачі поки що не планують ні купувати, ні продавати землю. Втім третина з них потребує додаткового інформування з вказаних питань.

55% респондентів вважають, що зможуть захистити свої права, якщо вони будуть порушені, а впевнені в цьому 23%.

Те, що було опитано понад 10 тис. осіб, дає нам можливість проводити аналіз не лише загальноукраїнських трендів, а також бачити регіональний розріз, бачити, де і які є особливості на рівні регіонів. Така велика вибірка дає можливість як на національному, так і на регіональних рівнях використовувати результати дослідження для побудови ефективних моделей як правопросвітництва, так і підвищення правової обізнаності населення», – зазначив в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

Нагадаємо, Кабмін змінив порядок ведення Державного земельного кадастру та перелік платних послуг Держгеокадастру.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

29 грудня 2021
Названо ТОП-10 найдорожчих об’єктів купівлі-продажу землі минулого тижня
З моменту запуску ринку землі в Україні середньозважена ціна 1 га земель для товарного с/г виробництва становить 33 135 грн. Про це свідчать...
28 грудня 2021
В Україні за тиждень продали 2532 паїв — тижнева аналітика операцій купівлі-продажу землі
З моменту запуску ринку землі в Україні середньозважена ціна 1 га земель для товарного с/г виробництва становить 33 135 грн. За цей період було...
26 грудня 2021
Експерт назвав причину гальмування ринку землі в Україні
Динаміку ринку землі в Україні сповільнює складна процедура оформлення  земельних ділянок. Про це розповів керівник відділу земельної...

Вибір редакції

6 січня 2023
Ринок оренди сільськогосподарських земель – що чекати цього року?
Як зміниться вартість оренди гектару сільськогосподарські землі у 2023 році? Детально у ексклюзивному блозі на AgroPolit.com розповів співзасновник...
4 січня 2023
Бюджетна підтримка агросектору та об’єднаних громад у 2023 році  
Державна підтримка агросектору та об’єднаних територіальних громад (ОТГ) у 2023 році – зріз програм та субвенцій у бюджеті-2023...
8 грудня 2022
Реєстрація однорічних договорів оренди землі – юридичні колізії
Як перереєструвати та зареєструвати однорічні договори оренди землі - у блозі на AgroPolit.com розповів експерт із земельних питань Ігор...