Аграрний комітет пройшов усі правки до законопроекту про передачу «земельних» повноважень на місця
Аграрний комітет пройшов усі правки до законопроекту про передачу «земельних» повноважень на місця

Аграрний комітет рекомендував парламенту прийняти у другому читанні законопроект №4355. Про це повідомив голова парламентського підкомітету з питань земельних відносин, народний депутат Олег Кулініч.

Нагадаємо, що упродовж трьох днів на засіданнях аграрного комітету тривало погодження чергових правок до законопроекту №4355. Додаткових пропозицій було дуже багато, і обговорення їх відбувалось доволі бурхливо.
Були враховані деякі правки.

«1. Держродючість вирішили не передавати до сфери управління Держгеокадастру. 2. Повноваження щодо розпорядження землями Академії наук були передані Кабміну. 3. Був залишений чинний порядок державного контролю за зняттям родючого шару ґрунту (законопроектом у редакції першого читання передбачалося замінити видачу спеціальних дозволів на зняття родючого шару ґрунту на декларування)», - поянив Олег Кулінич.

Також Комітет підтримав низку техніко-юридичних правок до законопроекту №4355, а решту правок відхилили.

Так, не підтримали правку, яка передбачає, що зміна цільового призначення особливо цінних земель допускається лише для доріг, ЛЕПів, зрошувальних каналів, житла, які відносяться до об’єктів загальнодержавного значення.

«Реалізація такої норми могла б призвести до неможливості розвитку інфраструктури у місцевостях (в тому числі населених пунктах) з великою кількістю особливо цінних ґрунтів. Зокрема, той же Чорнобаївський район Черкаської області. Фактично могло бути заблоковано будівництво доріг обласного та районного значення, а також доріг в межах населених пунктів», - пояснив народний депутат.

Крім того депутати раніш пропонували не обмежувати розмір ділянки під городництво і залишити статтю 36 Земельного кодексу в чинній редакції. Але ж чинна редакція статті 36 дозволяє отримати земельну ділянку будь-якої площі для городництва без аукціону, це може бути навіть 1000 га. І це є лазівкою для латифундистів. Крім того, чинне законодавство дозволяє безоплатно отримати у власність 2 га для ОСГ, тому незрозуміло, в чому тут колеги побачили проблему», - пояснив не прийняття ще одніє поправки голвоа землеьного підкомітету Кулінич.

Пропонувалося також заборонити передавати землю лісогосподарського призначення із державної до комунальної власності.

Така заборона призвела б до заблокування можливості використання лісових земель для розвитку населених пунктів», - уточнив народний депутат.

Серед інших відхилених правок – надати виключне право КМУ розпоряджатися землями лісогосподарського призначення.

Але в яку ситуацію ми б поставили держлісгоспи? Право постійного користування їх землями здебільшого не оформлено. І якщо оформлення цих земельних ділянок буде проходити через КМУ, це лише додатково затягне процедуру», - наголошує він.

Олег Кулінич підкрелив, що до другого читання пропонувалось надати право сільським, селищним, міським радам розпоряджатись земельними ділянками спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст («районної та обласної комунальної власності»).

Але відповідно до статті 142 Конституції України, управління об’єктами спільної власності територіальних громад належить до компетенції районних та обласних рад. Аналогічні положення містяться у статтях 8, 10 Земельного кодексу України. Серед таких земель землі під районними та обласними лікарнями, землі під школами та іншими навчальними закладами», - уточнив він.

Ще одна правка полягала у тому, щоб надати право місцевим радам затверджувати проекти розпаювання земель державних підприємств. Такі дії, на думку народного депутата, можуть спричинити конфлікт інтересів, а місцева рада не може брати участь в управлінні державним підприємством.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

4 жовтня 2016
Депутати проголосували за проведення парламентських слухань щодо земельної реформи
Аграрний комітет парламенту проголосував за проведення у Раді слухань з питань реформування земельного ринку України. Про це повідомляє з засідання...
4 жовтня 2016
Аграрний комітет просить збільшити бюджетні видатки для сільського господарства
Аграрний комітету ВРУ офіційно звернулися до голови Бюджетного комітету Ради Андрія Павелка з проханням збільшити у держбюджеті на наступний рік...
6 вересня 2016
Аграрний комітет повторно розгляне законопроект про передачу земель місцевим громадам
Депутати аграрного комітету проголосували за повторний розгляд до другого читання законопроекту №4355 «Про внесення змін до деяких законодавчих...

Вибір редакції

2 червня 2020
Вадим Чагаровський: Щороку в Україні зникає 1 велике молокопереробне підприємство
Молокопереробна галузь та тваринництво в Україні втрачають темпи розвитку. Обсяги виробництва молока, а відтак і його переробки падають. Натомість...
1 червня 2020
Місцеві вибори-2020: зміна виборчого законодавства та децентралізація по-новому доб’є сільських жителів та закріпачить місцеву владу
Місцеві вибори 25 жовтня 2020 року відбудуться за новими правилами — їх прописав у законопроєкті ідеолог «Слуги народу» 3485...
29 травня 2020
Влада змінюється: хто очолить Держгеокадастр та які питання доведеться вирішувати новому керівнику
Розпорядженням Кабінету міністрів України 25 травня 2020 року було звільнено з посади голови Державної служби України з питань геодезії, картографії...