Українські виробники та імпортери добрив назвали основні причини подорожчання продукції
Українські виробники та імпортери добрив назвали основні причини подорожчання продукції

Українські виробники та імпортери добрив назвали основні причини подорожчання продукції на ринку – це вартість газу, дефіцит сировини, експортні обмеження, інфляція та цінові ралі на ринку добрив. Про це ідеться у матеріалі на АgroРolit.com.

Як повідомив у коментарі виданню Superagronom.com генеральний директор компанії «АрусТрейд» Руслан Войтович, для них ця ситуація з добривами була прогнозована ще з весни.

«Оскільки ми як імпортер NPK добрив уважно аналізуємо ринок у всьому світі й таким чином плануємо свою роботу на кожен сезон, то заздалегідь попереджали наших дистриб'юторів і аграріїв, що ціни будуть зростати на всі види добрив, як NPK,так і азотні. Наразі ми бачимо, що така тенденція збережеться ще й до наступної осені», – повідомив Войтович.

За його словами, аграрії все одно купуватимуть азотні добрива, хоча зменшать норми їх внесення. Водночас вони збільшують закупівлі NPK добрив і збільшують норми їх внесення, щоб хоч якось компенсувати нестачу азоту для рослин і отримати хороший урожай. Оскільки ціни на NPK не так стрімко зростають.

До травня 2022 року ціна постійно зростатиме і, можливо, ближче до липня буде повільний відкат назад. Але тільки в тому разі, якщо у світі не виникне ще якийсь форс-мажор. Так само потрібно враховувати, що багато країн – виробників NPK добрив уже обмежили експорт в нашу країну, тож і зараз на них буде стрімке зростання цін на українському ринку і дефіцит», – заявив Руслан Войтович.

У свою чергу, Микола Кибук, керуючий партнер групи компаній «Сетагро», повідомив, щовисока ціна добрив спричинена кількома факторами, які склалися разом.

Найкраще я знаю ситуацію на ринку аміаку, адже це сфера діяльності нашої компанії. Наразі аміаку на ринку недостатньо, його не можна вільно купити та ще й спостерігається цінове раллі — вартість його постійно підвищується.На цьому тлі деякі постачальники, заводи-виробники, почали відмовлятися виконувати навіть попередньо оплачені замовлення. Посилаючись при цьому на технічні чи ще якісь причини. Що призводить до додаткового «усушення» ринку та зростання цін», – повідомив Кибук.

На його думку, до весни азотні добрива можуть трохи подешевшати, якщо попит знизиться. Але все залежатиме від ситуації на ринку газу. З іншого боку, маховик інфляції може підняти ціни на агропродукцію, і таким чином витрати і прибутки будуть дещо врівноважені. 

Нагадаємо, що уряд має зробити низку кроків для уникнення дефіциту добрив в Україні.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

13 грудня 2021
Озвучено кроки уряду для уникнення дефіциту добрив на внутрішньому ринку навесні
Одним із заходів запобігання дорожчанню добрив може бути встановлення урядом нульового мита на імпорт добрив за пару місяців. Про це йдеться у...
11 грудня 2021
Ціни на азотні добрива можуть зрости на 15-20% – прогноз
За оцінками світових експертів, пікових значень ринок добрив має досягти у грудні-січні, після чого можна очікувати на поступову зміну напрямку...
9 грудня 2021
У передчутті дефіциту — динаміка споживання хімічних добрив на внутрішньому ринку
У порівнянні з європейськими країнами, у перерахунку на 1 га землі, українські аграрії мінеральних добрив використовують менше. Про це...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...