ВРУ вирішить у грудні, якою буде система оподаткування для птахівників — ексклюзив
ВРУ вирішить у грудні, якою буде система оподаткування для птахівників — ексклюзив

У кінцевому варіанті закону 5600 депутати створили правову колізію – проголосовано взаємовиключаючі правки в частині режиму сплати податків птахівниками. Про це у блозі на AgroPolit.com повідомила головний редатор видання Наталія Білоусова.

Зазначається, що згідно з поправкою 117 авторства голови комітету з питань фінансової, податкової та митної політики Данила Гетманцева, розведення домашньої птиці та виробництво м’яса свійської птиці виключили з-під дії 4 групи платників єдиного податку. Тож за логікою цієї правки птахівники мають перейти на загальну систему оподаткування зі сплатою щороку 18% зі свого прибутку.

Підтримана під час другого читання законопроєкту 5600 поправка депутатів «Довіри» 119 говорить про збільшення ставки єдиного податку по четвертій групі з 0,95 до 50% від встановленої бази оподаткування – йдеться про НГО з 1 га сільськогосподарських угідь. Тобто сума по сплаті єдиного податку зростає фактично у 50 разів. Цій правці передувала ще одна поправка – 118 від «Довіри»: про скасування виключення пункту про виключення норми про виключення птахівників з 4 групи спрощенців (що передбачено фактично 117 поправкою Гетманцева). Однак саме її члени податкового комітету «забули» поставити на підтвердження у сесійній залі, чим і спровокували розмови про цю колізію. Дійшло до того, що наразі ні депутати, ні Мінагро, ні Офіс Президента не мають єдиного бачення, як трактувати ухвалені норми.

Як зізнаються окремі депутати цього комітету в довірчих розмовах, «забути» про цю правку в розпал фінального голосування за 5600 вдалося «завдяки наполегливим діям групи впливових депутатів цього комітету, яких пов’язують з агробароном Андрієм Веревським»», — повідомляється у блозі.

Тож зараз виникла один в один ситуація з правкою Разумкова по «антиолігархічному» закону. Наразі не зрозуміло, який із режимів оподаткування кінцевий. Кожна зі сторін (птахівники і податківці) може трактувати закон по-своєму. Аби вирішити цю колізію, депутатам потрібно винести поправку 118 на розсуд колег в сесійній залі і підтвердити або скасувати її.

Як повідомили джерела AgroPolit.com у Офісі Президента, Володимир Зеленський не підпише цей законопроєкт, доки цю та інші подібні технічні колізії (вони є у законопроєкті) парламент не врегулює.

Голосування по цій та інших суперечливих правках може відбутися наступного сесійного тижня, тобто в середині грудня», — говорить джерело AgroPolit.com.

Детальніше про 5 основних змін для агросектору, які запроваджується законопроектом 5600, читайте за посиланням.

Нагадаємо, 30 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому закон №5600, який запроваджує мінімальне податкове навантаження для агросектору.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

3 січня 2022
Птахівники можуть зупинити виробництво через подорожчання газу – заява
Подорожчання газу ставить на межу виживання українські птахофабрики. З такою заявою виступила асоціація «Спілка птахівників України» у...
2 грудня 2021
Озвучено 5 основних податкових змін законопроекту 5600 для агросектору
Мінімальне податкове навантаження на 1 га сільськогосподарської землі, сплата податків птахівниками, земельний податок для...
28 листопада 2021
Птахівники озвучили очікування від торгівлі з Китаєм
Українська продукція птахівництва може стати і повинна стати однією з гарантій продовольчої безпеки Китаю. Про це заявив директор асоціації...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...