Садівники просять уряд усунути бар’єри для експорту українських яблук на світові ринки
Садівники просять уряд усунути бар’єри для експорту українських яблук на світові ринки

Садівники чекають від держави термінової активізації зусиль в усуненні всіх нетарифних бар’єрів для експорту українського яблука на потенційно привабливі ринки Індії, Індонезії, В’єтнаму тощо. Про це ідеться у зверненні директора компанії «Сади Дніпра» Олександра Пахно до Міністерства аграрної політики та продовольства України, яке він опублікував на своїй сторінці у Facebook.

«Яблуко — це продукт з високою доданою вартістю, а фермери, що вирощують яблуко, створюють значно більшу кількість робочих місць в сільській місцевості в порівнянні з виробниками зернових, олійних та інших технічних культур. Українське яблуко є також важливим інструментом створення позитивної репутації України в світі, адже за останні 4−5 років його високо оцінили споживачі в Сінгапурі, Малайзії, Гонконзі, ОАЕ, Саудівській Аравії, Великобританії, Швеції та інших країнах світу», — написав він.

Експерт пояснив, що сьогодні садівники України стикаються з величною проблемою — ціни на яблуко в світі лишаються низькими, а найбільш перспективні ринки збуту яблука в світі лишаються для України недоступними. Передусім йдеться про такі країни як В'єтнам, Єгипет та Індія, які спільно імпортують більше яблука, ніж Російська Федерація. За його словами, країни ЄС, які є конкурентами України на ринку яблука, мають повний доступ до цих ринків.

Крім відкриття доступу до перспективних ринків збуту, садівники країн ЄС отримують також значну державну підтримку в створенні експортних кооперативних платформ та в просуванні експорту продукції. Участь в міжнародних торгових місіях та міжнародних плодоовочевих виставках частково або повністю фінансується державами. Завдяки цьому, Італія експортує щорічно тільки яблука на мільярд доларів, а Польща — на $350 млн. Проблемою також є відносно низький рівень споживання яблука в Україні, що негативно відбивається на здоров'ї населення країни та має негативний вплив на перспективи розвитку садівничого бізнесу, а, отже, і добробуту сільських громад», — зазначав Пахно.

Він додав, що оскільки в сезоні 2021/22 існує реальна загроза неможливості реалізації всього врожаю та отримання збитків від вирощування яблук значною частиною садівників, саме зараз варто підняти питання про об'єднання зусиль виробників навколо експортних стратегій за підтримки держави.

Садівники також чекають від держави термінової активізації зусиль в усуненні всіх нетарифних бар'єрів для експорту українського яблука на потенційно привабливі ринки Індії, Індонезії, В'єтнаму та ін. Для цього потрібно у компетентних органах цих держав, що здійснюють фітосанітарний та карантинний контроль, потрібно узгодити процедури визнання фітосанітарних сертифікатів, що видаються в Україні для експорту свіжого яблука», — коментує директор компанії «Сади Дніпра».

За оцінками експертів, обсяги експорту українського яблука в Індію, Індонезію, Єгипет та В'єтнам може сягати 200−250 тис. тонн на рік, що може повністю замінити для України ринок РФ, закритий на даний момент для українського виробника.

Польща, що теж не має доступу до ринку РФ, ще у 2016 році узгодила всі процедури, необхідні для експорту свіжого яблука в Індію та інші країни, що нарощують імпорт яблука, що дозволило їй не тільки зменшити негативний вплив від закриття ринку РФ для своїх виробників, але й збільшити виробництво та експорт яблука», — наголошує Олександр Пахно.

Крім того, Українська Плодоовочева Асоціація готова співпрацювати з державними інституціями і сприяти поліпшенню доступу до ринків збуту яблука та інших фруктів і овочів. УПОА також має великий досвід організації успішних торгових місій та участі в міжнародних виставках за підтримки міжнародних організацій і також готова співпрацювати з державою в просуванні експорту і внутрішнього споживання плодоовочевої продукції.

Нагадаємо, що підтримка садівництва у 2022 році буде одним із пріоритетів у роботі Міністерства аграрної політики та продовольства України, заявив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

4 січня 2022
Володимир Зеленський підписав закон про сприяння розвитку садівництва і виноградарства
Президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку виноградарства та...
22 грудня 2021
У 2022 році для українських яблук відкриється ринок Індії
У 2022 році ринок Індії буде відкрито для українських експортерів яблук. Про це повідомив представник торгової платформи Української плодоовочевої...
4 грудня 2021
Україна цього року експортує яблука до 65 країн, — Держпродспоживслужба
За 9 місяців 2021 року з України було експортовано більше ніж 10 тисяч тонн яблук до 65 країн світу, проте невдовзі кількість країн може значно...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...