ДПЗКУ може зіткнутися з проблемами із виплати по китайському кредиту
ДПЗКУ може зіткнутися з проблемами із виплати по китайському кредиту

У Міністерстві фінансів України розцінють як високоймовірний варіант виплати у 2022 році 6,3 млрд грн державних гарантій за китайським кредитом компанії ДПЗКУ. Про це пише сайт https://finbalance.com.ua, посилаючись на дані Мінфіну.

«За оцінками Мінфіну, враховуючи збиткову діяльність ДПЗКУ, є висока ймовірність настання гарантійних випадків за зобов’язаннями вказаної держкомпанії у 2022 році – на 6,3 млрд грн, у 2023 році – на 6,0 млрд грн, у 2024 році – 5,7 млрд грн», — повідомляє видання.

 У повідомленні https://finbalance.com.ua також сказано: «За даними Міністерства фінансів, станом на 01.01.2021 АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація» (ДПЗКУ) мало заборгованість по залученим під держгарантії запозиченням на суму 29,7 млрд грн. У 2021-2024 року ДПЗКУ має здійснити виплати за гарантованими державою запозиченням на суму 23,8 млрд грн».

AgroPolit.com звернувся до міністра фінансів Сергія Марченко та в.о. голови правління ДПЗКУ Василя Коваленко із проханням роз’яснити готується влада до дефолту ДПЗКУ чи ні та чи є кошти у державного трейдера на оплату за китайським кредитом.

Ось яку відповідь нам подала прес-служба ДПЗКУ щодо держгарантій з бюджету на 2022 рік за китайським кредитом та чи готується компанія до дефолту наступного року:

Відповідні кошти (держгарантії – Авт.) на випадок дефолту закладаються у бюджет країни щорічно з моменту отримання кредиту і початку дії державних гарантій.   

В АТ «ДПЗКУ» докладають всіх необхідних зусиль для уникнення дефолту за кредитом. Так, на розгляд Міністерства економіки України подані опрацьовані варіанти ТЕО  реструктуризації кредитних зобов’язань.

 У випадку державної підтримки заходів, які пропонує АТ «ДПЗКУ», необхідне узгодження причетними ЦОВВ єдиної позиції щодо підтримки Товариства та ініціювання проведення переговорів з китайською стороною. З урахуванням попереднього досвіду та особливостей прийняття управлінських рішень у КНР, успіх таких переговорів можливий лише за умови підтримки керівництвом держави на найвищому рівні.

Протягом тижня ми розраховуємо погодити спільну позицію з органом управління в особі Міністерства економіки України. Таким чином, ми сподіваємось, що спільними зусиллями вихід з ситуації буде знайдено і говорити про дефолт корпорації передчасно».

У відповідь на питання про те, чи накопичені компанією кошти на рахунку для проведення чергового етапу виплати за китайським кредитом на початку 2022 року у ДПЗКУ відповіли:

Ще раз наголошуємо, що в АТ «ДПЗКУ» докладають максимум зусиль для уникнення дефолту за кредитом. Разом з тим, оприлюднення будь якої інформації щодо стану рахунків суб’єктів господарювання заборонено згідно з постановою НБУ №267 від 14.07.2006 р. та обмеженнями умов кредитної угоди АТ «ДПЗКУ» з Ексімбанком КНР».

Готові надати відповідь Сергія Марченко у разі її отримання. 

Нагадаємо, 16 вересня Кабмін призначив в. о. голови правління ДПЗКУ Василя Коваленко. Цьому передував корупційний скандал з зерновою корпорацією та арештом її керівника Андрія Власенка.

Збиток ДПЗКУ за перше півріччя становив 87,5 млн грн.

У серпні Мінекономіки заявило про намір створити робочу групу для трансформаці ДПЗКУ. Втім наразі не відомо збиралася вона чи ні.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

8 листопада 2021
Куди котиться ДПЗКУ – у прірву дефолту чи під гору реструктуризації з китайцями?
Уряд готує план реорганізації державного зернотрейдера ДПЗКУ. Серед варіантів за китайським кредитом: оголосити дефолт, віддати ДПЗКУ, китайцям,...
15 жовтня 2021
ДПЗКу не має грошей на чергову виплату китайського кредиту
Грошей на чергову виплату китайського кредиту у ДПЗКУ недостатньо. Про це повідомив в.о. голови правління АТ «ДПЗКУ» Василь Коваленко на...
16 вересня 2021
Кабмін призначив в. о. голови правління ДПЗКУ Василя Коваленка — біографія
Виконуючим обов’язки голови правління акціонерного товариства «Державна продовольчо-зернова корпорація України» Кабмін...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...