ДПЗКУ може зіткнутися з проблемами із виплати по китайському кредиту
ДПЗКУ може зіткнутися з проблемами із виплати по китайському кредиту

У Міністерстві фінансів України розцінють як високоймовірний варіант виплати у 2022 році 6,3 млрд грн державних гарантій за китайським кредитом компанії ДПЗКУ. Про це пише сайт https://finbalance.com.ua, посилаючись на дані Мінфіну.

«За оцінками Мінфіну, враховуючи збиткову діяльність ДПЗКУ, є висока ймовірність настання гарантійних випадків за зобов’язаннями вказаної держкомпанії у 2022 році – на 6,3 млрд грн, у 2023 році – на 6,0 млрд грн, у 2024 році – 5,7 млрд грн», — повідомляє видання.

 У повідомленні https://finbalance.com.ua також сказано: «За даними Міністерства фінансів, станом на 01.01.2021 АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація» (ДПЗКУ) мало заборгованість по залученим під держгарантії запозиченням на суму 29,7 млрд грн. У 2021-2024 року ДПЗКУ має здійснити виплати за гарантованими державою запозиченням на суму 23,8 млрд грн».

AgroPolit.com звернувся до міністра фінансів Сергія Марченко та в.о. голови правління ДПЗКУ Василя Коваленко із проханням роз’яснити готується влада до дефолту ДПЗКУ чи ні та чи є кошти у державного трейдера на оплату за китайським кредитом.

Ось яку відповідь нам подала прес-служба ДПЗКУ щодо держгарантій з бюджету на 2022 рік за китайським кредитом та чи готується компанія до дефолту наступного року:

Відповідні кошти (держгарантії – Авт.) на випадок дефолту закладаються у бюджет країни щорічно з моменту отримання кредиту і початку дії державних гарантій.   

В АТ «ДПЗКУ» докладають всіх необхідних зусиль для уникнення дефолту за кредитом. Так, на розгляд Міністерства економіки України подані опрацьовані варіанти ТЕО  реструктуризації кредитних зобов’язань.

 У випадку державної підтримки заходів, які пропонує АТ «ДПЗКУ», необхідне узгодження причетними ЦОВВ єдиної позиції щодо підтримки Товариства та ініціювання проведення переговорів з китайською стороною. З урахуванням попереднього досвіду та особливостей прийняття управлінських рішень у КНР, успіх таких переговорів можливий лише за умови підтримки керівництвом держави на найвищому рівні.

Протягом тижня ми розраховуємо погодити спільну позицію з органом управління в особі Міністерства економіки України. Таким чином, ми сподіваємось, що спільними зусиллями вихід з ситуації буде знайдено і говорити про дефолт корпорації передчасно».

У відповідь на питання про те, чи накопичені компанією кошти на рахунку для проведення чергового етапу виплати за китайським кредитом на початку 2022 року у ДПЗКУ відповіли:

Ще раз наголошуємо, що в АТ «ДПЗКУ» докладають максимум зусиль для уникнення дефолту за кредитом. Разом з тим, оприлюднення будь якої інформації щодо стану рахунків суб’єктів господарювання заборонено згідно з постановою НБУ №267 від 14.07.2006 р. та обмеженнями умов кредитної угоди АТ «ДПЗКУ» з Ексімбанком КНР».

Готові надати відповідь Сергія Марченко у разі її отримання. 

Нагадаємо, 16 вересня Кабмін призначив в. о. голови правління ДПЗКУ Василя Коваленко. Цьому передував корупційний скандал з зерновою корпорацією та арештом її керівника Андрія Власенка.

Збиток ДПЗКУ за перше півріччя становив 87,5 млн грн.

У серпні Мінекономіки заявило про намір створити робочу групу для трансформаці ДПЗКУ. Втім наразі не відомо збиралася вона чи ні.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

15 жовтня 2021
ДПЗКу не має грошей на чергову виплату китайського кредиту
Грошей на чергову виплату китайського кредиту у ДПЗКУ недостатньо. Про це повідомив в.о. голови правління АТ «ДПЗКУ» Василь Коваленко на...
16 вересня 2021
Кабмін призначив в. о. голови правління ДПЗКУ Василя Коваленка — біографія
Виконуючим обов’язки голови правління акціонерного товариства «Державна продовольчо-зернова корпорація України» Кабмін...
7 вересня 2021
Махінації у ДПЗКУ: поліція запобігла спробі вивезення зерна на $7 млн
Слідчі Нацполіції попередили спробу вивезення зерна на $7 млн з митної території України на адресу компанії-нерезидента, яка має заборгованість перед...

Вибір редакції

14 жовтня 2021
Ринок землі – результати від Мінагро, Мінюсту, Нотаріальної палати та Держгеокадастру
Мінагро оприлюднило результати роботи 100 днів робити ринку землі. За даними земельного моніторингу відомства, куплено і продано 70 569 га землі, що...
12 жовтня 2021
Іван Чайківський: Уряд у 2022 році мав би запропонувати аграріям спецрежим для створення доданої вартості
Агросектор у новому політичному сезоні обіцяє знову бути однією з ТОП-тем. Підстав вдосталь: зростання цін на газ породжує вже зараз питання, що буже...
13 жовтня 2021
Вадим Івченко: Аграрної політики як такої наразі не бачу жодної
Як вплине на розвиток АПК аграрна складова бюджету на 2022 рік? Що змінилося за сто днів з моменту запуску ринку землі та які подальші кроки з...