Українським аграріям пропонують впроваджувати органічне вуглецеве землеробство
Українським аграріям пропонують впроваджувати органічне вуглецеве землеробство

Народний депутат Вадим Івченко запропонував українському АПК почати впровадження агробізнесової моделі США, яка дозволить зменшити викиди вуглецю і підвищити врожайність українських ґрунтів. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на виступ Івченка під час круглого столу «Можливості та бар’єри для розвитку в Україні вуглецевого землеробства» в рамках проекту International Finance Corporation та Indigo Agriculture Europe.

За його словами, технологія передбачає видалення з навколишнього середовища надмірних обсягів вуглецю і використання його надлишку в ґрунті — для підвищення врожайності екологічними методами.

«Питання клімату вже виходить на перший план міжнародного порядку денного — зокрема в сільському господарстві. Так, Україна має свої переваги в АПК, у т.ч. 25% світового «чорнозему». Україна — 4-й найбільший експортер харчових продуктів до ЄС. Ми світовий лідер за експортом соняшнику, у першій десятці — за експортом меду, кукурудзи, пшениці, м’яса птиці», — нагадав під час виступу нардеп, член комітету ВР з аграрної і земельної політики Вадим Івченко.

Утім, за словам депутата, необережне використання земель в Україні створює проблеми для сільського господарства, здоров’я людей і призводить до негативних змін клімату.

Тому сьогодні надзвичайно важливо долучатись до міжнародного досвіду і розвивати в країні новітні технології, які допомагатимуть покращувати екологію і підвищувати врожайність сільськогосподарських культур. Саме вуглецеве землеробство розглядається як один зі способів відновлення балансу циклу вуглецю в природі, підвищення стійкості ґрунту до посухи, збільшення природної продуктивності АПК», — впевнений Івченко.

З ним погоджується і міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко.

Для України важливо знайти реальну бізнес модель з ефективними фінансовими інструментами, яка дозволить вирішувати екологічні проблеми і забезпечить високу ефективність аграрного виробництва. Ми маємо враховувати специфіку України, адже, на відміну від інших європейських держав, близько 20% ВВП України формується саме завдяки АПК, близько 50% валютної виручки надходить від експорту продукції агросектору», — додав Лещенко.

Нардеп Івченко запропонував також взяти на озброєння американську агробізнесову модель. Американська модель зокрема передбачає активний розвиток вуглецевого землеробства (вирощування покривних культур із задіянням худоби для т.зв. «секвестрації вуглецю») та вуглецеву кредитну систему (можливість фермерам, які застосовують секвестрацію, продавати великим промисловим корпораціям «квоти» на викиди вуглецю).

Ці механізми і в США, і в окремих європейських країнах (передовсім в Німеччині) вже впроваджують міжнародна компанія Indigo і її європейська філія Indigo Agriculture Europe. В компанії заявили про готовність і відкритість до співпраці і до впровадження власних технологій в Україні як в країні з великим аграрним потенціалом.

За результатами круглого столу, в якому взяли також участь представники Офісу президента, міністерств аграрної політики, фінансів, захисту довкілля, народні депутати, експерти міжнародних організацій, було підписано меморандум про співпрацю між Національною академією аграрних наук та Indigo Agriculture Europe.

Нагадаємо, що експерт розповів, як європейський «зелений курс» вплине на український агробізнес.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

19 квітня 2022
Експерти розповіли, як війна вплинула на роботу сервісної компанії по точному землеробству
Головний офіс компанії «Френдт» базується у Вінниці. Ми прокинулись 24 лютого шоковані новинами та одразу відкликали своїх...
26 листопада 2021
Компанія МХП вже працює за чітким алгоритмом дій з метою досягти вуглецевої нейтральності до 2030 року
Компанія МХП вже сьогодні працює за чітким алгоритмом дій з метою досягти вуглецевої нейтральності до 2030 року. Про це заявив голова правління...
24 листопада 2021
У Мінагрополітики планують заміряти викиди СО2 на рівні кожного поля в Україні
У Міністерстві аграрної політики та продовольства України розробляють систему моніторингу шкідливих викидів для кожного поля в Україні. Про це заявив...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...