Українським аграріям пропонують впроваджувати органічне вуглецеве землеробство
Українським аграріям пропонують впроваджувати органічне вуглецеве землеробство

Народний депутат Вадим Івченко запропонував українському АПК почати впровадження агробізнесової моделі США, яка дозволить зменшити викиди вуглецю і підвищити врожайність українських ґрунтів. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на виступ Івченка під час круглого столу «Можливості та бар’єри для розвитку в Україні вуглецевого землеробства» в рамках проекту International Finance Corporation та Indigo Agriculture Europe.

За його словами, технологія передбачає видалення з навколишнього середовища надмірних обсягів вуглецю і використання його надлишку в ґрунті — для підвищення врожайності екологічними методами.

«Питання клімату вже виходить на перший план міжнародного порядку денного — зокрема в сільському господарстві. Так, Україна має свої переваги в АПК, у т.ч. 25% світового «чорнозему». Україна — 4-й найбільший експортер харчових продуктів до ЄС. Ми світовий лідер за експортом соняшнику, у першій десятці — за експортом меду, кукурудзи, пшениці, м’яса птиці», — нагадав під час виступу нардеп, член комітету ВР з аграрної і земельної політики Вадим Івченко.

Утім, за словам депутата, необережне використання земель в Україні створює проблеми для сільського господарства, здоров’я людей і призводить до негативних змін клімату.

Тому сьогодні надзвичайно важливо долучатись до міжнародного досвіду і розвивати в країні новітні технології, які допомагатимуть покращувати екологію і підвищувати врожайність сільськогосподарських культур. Саме вуглецеве землеробство розглядається як один зі способів відновлення балансу циклу вуглецю в природі, підвищення стійкості ґрунту до посухи, збільшення природної продуктивності АПК», — впевнений Івченко.

З ним погоджується і міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко.

Для України важливо знайти реальну бізнес модель з ефективними фінансовими інструментами, яка дозволить вирішувати екологічні проблеми і забезпечить високу ефективність аграрного виробництва. Ми маємо враховувати специфіку України, адже, на відміну від інших європейських держав, близько 20% ВВП України формується саме завдяки АПК, близько 50% валютної виручки надходить від експорту продукції агросектору», — додав Лещенко.

Нардеп Івченко запропонував також взяти на озброєння американську агробізнесову модель. Американська модель зокрема передбачає активний розвиток вуглецевого землеробства (вирощування покривних культур із задіянням худоби для т.зв. «секвестрації вуглецю») та вуглецеву кредитну систему (можливість фермерам, які застосовують секвестрацію, продавати великим промисловим корпораціям «квоти» на викиди вуглецю).

Ці механізми і в США, і в окремих європейських країнах (передовсім в Німеччині) вже впроваджують міжнародна компанія Indigo і її європейська філія Indigo Agriculture Europe. В компанії заявили про готовність і відкритість до співпраці і до впровадження власних технологій в Україні як в країні з великим аграрним потенціалом.

За результатами круглого столу, в якому взяли також участь представники Офісу президента, міністерств аграрної політики, фінансів, захисту довкілля, народні депутати, експерти міжнародних організацій, було підписано меморандум про співпрацю між Національною академією аграрних наук та Indigo Agriculture Europe.

Нагадаємо, що експерт розповів, як європейський «зелений курс» вплине на український агробізнес.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

22 вересня 2021
Уряд затвердив критерії оцінки ступеню ризику діяльності органів сертифікації в сфері органічного виробництва
Уряд затвердив критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від здійснення діяльності органів сертифікації у сфері органічного виробництва, обігу та...
22 вересня 2021
Мінекономіки заважає виробникам органічної продукції отримати держпідтримку
Виробники органічної продукції не отримали дотацій з бюджету у 2021 році. Мінекономрозвитку заблокувало державну підтримку органічної...
16 вересня 2021
В Україні за земельні махінації звільнено тисячі чиновників — Мінагрополітики
Зі стартом ринку землі в Україні звільнено тисячі корумпованих чиновників за махінації у земельній сфері. Про це в ефірі...

Вибір редакції

21 жовтня 2021
Зростання ціни на газ – причини та наслідки газового шоку для АПК
Збільшення ціни на природний газ б'є по аграрному виробництву України. Адже країна має критичну залежність від газу у найважливіших галузях...
20 жовтня 2021
Держгеокадастр ініціює зміну способу оцінки вартості землі сільськогосподарського призначення для Фонду держмайна
Держгеокадастр пропонує змінити алгоритм розрахунку Фондом держмайна України оціночної вартості земельних ділянок сільськогосподарського призначення...
18 жовтня 2021
Перші сто днів роботи ринку землі – перевага на боці оренди
Минули перші сто днів роботи ринку сільськогосподарських земель. Ми вже можемо оцінити перші результати, доступні нам завдяки моніторингу...