Експерт пояснив, як легалізувати договори емфітевзису в умовах вільного ринку землі
Експерт пояснив, як легалізувати договори емфітевзису в умовах вільного ринку землі

Із запуском ринку землі в Україні складна ситуація склалася із угодами по емфітевзису: договори укладені, гроші вже сплачені, але ділянка по суті має бути оформлена у власність по-новому. Про це у матеріалі на АgroРolit.com заявив юридичний радник Косован Лігал Груп Анатолій Косован.

Як бути у випадку, коли вже всі кошти сплачені? Як пояснив Анатолій Косован, найкращий вихід з такої ситуації – зарахування зустрічних вимог.

«Це насправді оптимальний варіант. Зарахування – розуміємо, про що говоримо: припиняється договір, тому що власники і надавач в одній особі. Але для цього потрібно передбачити відповідні положення як в емфітевзисі, так і в купівлі-продажу, що там припиняється. Тому він винен стільки, а тут я винен тобі за купівлю-продаж стільки, і є можливість провести зарахування зустрічних вимог і відповідно окремо скласти документ. Однак, як це буде корелюватися в подальшому і які взагалі санкції за порушення порядку розрахунків – їх же немає на даному етапі?» – прокоментував Анатолій Косован.

Нотаріуси ж вимагають від покупця землі принести платіжку про сплату коштів продавцю паю і тільки тоді реєструють договір купівлі/продажу сільськогосподарської землі. 

Але якщо немає можливості знайти нотаріуса, який погодиться прийняти взаємозалік, або для себе хоче забезпечити максимальну чистоту угоди, то можна ще порадити розрахунок в терміналі, поруч з яким стоїть пайовик, який тут же знімає кошти і вам їх віддає. Або коли ви сплатили за емфітевзис і розумієте, що все одно маєте доплатити до сьогоднішньої вартості землі, то ви просто дорозраховуєтесь, платите по купівлі-продажу ту вартість, яку ви там обговорили», – пояснив Косован.

Детальніше читайте за посиланням.

Нагадаємо, що створено новий спільний проєкт AgroPolit.com та Zemelka.ua за підтримки нової земельної агенції Volodar «Ринок землі в Україні. Мапа земельних угод і цін на землю з 1 липня 2021 року».

Нагадаємо, у якому стані ринок землі в Україні за два місяці від старту.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

16 вересня 2021
У Мінгагрополітики обіцяють спростити процедури купівлі/продажу землі
У Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулося друге засідання Земельного штабу на якому розглянули функціонування моніторингу...
15 вересня 2021
Ринок землі: за останню добу в Україні здійснено 1 055 земельних операцій
Станом на 15 вересня в Україні здійснено 16 589 земельних угод. Про це йдеться у новому спільному...
14 вересня 2021
Ринок землі: в Україні оформлено понад 15,5 тисяч земельних угод
Станом на 14 вересня в Україні здійснено 15 534 земельних угод. Про це йдеться у новому спільному...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...