В Україні запустили чат-бот лісової галузі
В Україні запустили чат-бот лісової галузі

Відтепер у кілька кліків можна повідомити Держлісагентство про виявлені лісові пожежі, незаконні рубки, полювання, надіслати запит на інформацію чи повідомити про невиконання договорів. А ще новий телеграм-бот надає перелік корисних посилань на важливі веб-ресурси у лісовій сфері. Про це повідомляє прес-служба уряду.

Заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Віктор Смаль презентували чат-бот лісової галузі й розповіли, як рухається цифровізація довкільної сфери.

«Великою проблемою завжди була закритість держорганів від суспільства і невміння оперативно реагувати на запити та потреби громадян. Із цим ми зараз активно боремось за допомогою цифровізації — переводимо усі адміністративні екопослуги в онлайн та забезпечуємо вільний доступ громадськості до екологічної інформації», — розповів Руслан Стрілець.

Першим кроком у цьому напрямку став запуск у грудні 2020 року гарячої лінії «Міндовкілля на зв’язку» у співпраці з Урядовим контактним центром. За телефоном 0800500115 кожен може отримати загальну інформацію стосовно діяльності Міністерства: перевірити, чи є у підприємства дозвіл на викиди в повітря, проконсультуватися стосовно отримання адмінпослуг, оформити скаргу. Запуск telegram-бота Держлісагентства — наступний крок на шляху налагодження діалогу з українцями.

У кожному обласному управлінні Держлісагентства є команда для оперативного реагування на запити, оформлені через Телеграм, — пояснив Віктор Смаль принцип роботи бота. — Залежно від тематики звернення, бот надішле повідомлення людині в конкретному регіоні. Не хвилюйтеся, якщо ви не отримаєте відповідь одразу. Якщо затримка буде більшою, ніж це визначає внутрішній регламент, система зробить оповіщення адміністратору вищого рівня. Ваше питання буде вирішено».

Чат-бот стане в нагоді кожному, хто:

  • став свідком незаконної рубки;
  • виявив у лісі пожежу;
  • знає, де орудують браконьєри;
  • має зауваження щодо невиконання умов аукціонних договорів поставки лісопродуктів
  • хоче отримати оперативну відповідь на свої запитання.

Щоб почати користуватися ботом, достатньо натиснути «старт» і обрати ланцюжок взаємодії. Користувачі можуть надсилати фото «з місця подій», геолокацію та відповідні документи.

Окрім telegram-бота, за останній рік в лісовій сфері державою вже втілено низку цифрових рішень:

  • Вперше в історії України торги із обробленої деревини проведені онлайн (у Львівській області), і незабаром цей формат торгів буде масштабований на всю країну.
  • Ведеться робота з дешифрування космічних знімків із поєднанням технологій дистанційного зондування Землі для того, щоб вперше за часів незалежності встановити точну площу лісових насаджень в Україні.
  • Розробляється нова державна система електронного обліку деревини.
  • Переведені в онлайн-формат дві найбільш масові адміністративні послуги у лісовій галузі: отримання лісорубного квитка і отримання сертифікату про походження лісоматеріалів. В бета-тесті вони вже доступні на #ЕкоСистема.

Посилання на TG-БОТ.

Нагадаємо, в Україні проведуть інвентаризацію водних і лісових ресурсів в ОТГ.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

4 листопада 2022
У Міндовкілля підраховуватимуть збитки лісової галузі від війни
В Україні порахують збитки державному лісовому фонду, а також приватним лісокористувачам та користувачам мисливських угідь внаслідок збройної агресії...
4 жовтня 2022
ПРООН допоможе Україні цифровізувати лісову галузь – меморандум
Україна підписала меморандум з UNDP Ukraine (Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй) щодо підтримки диджиталізації лісової галузі. Про...
15 жовтня 2021
Україна може скасувати мораторій на експорт лісу-кругляку в Євросоюз в обмін на €600 млн
Україна скасує мораторій на експорт лісу-кругляка в Євросоюз в обмін на €600 млн.  Такий висновок випливає зі спільної заяви, яку на саміті...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...