Виробникам продуктів здорового харчування планують збільшити держдопомогу — Мінагрополітики
Виробникам продуктів здорового харчування планують збільшити держдопомогу — Мінагрополітики

Уряд планує збільшити державну допомогу малим фермерам за програмами пільгового кредитування до 1 млн грн строком на 10 років на вирощування нішових культур для здорового харчування. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час публічного обговорення на тему: «Роль збалансованого харчування в сучасній продовольчій системі України», повідомляє «Укрінформ».

«Цього року, формуючи бюджетні запити, ми запропонували збільшити програму пільгового кредитування малих фермерів з 500 тис. грн до 1 млн грн терміном на 10 років, а раніше було на 5 років. Це стосується виробництва продукції, яка потрапляє у перелік цілей продовольчої безпеки. Це може бути і купівля землі, і придбання агрообладнання та технологій. Важливо, що ми робимо фокус на тому, що нішу буде обирати фермер в різноманітних напрямах, де можна виробляти продукти для здорового харчування», — сказав Висоцький.

Він пояснив, що ці кошти можуть бути витрачені на купівлю землі: 10, 20 або 30 га, «але не для виробництва зернових або олійних культур, а готової продукції, в тому числі, у тваринництві». Також кошти можуть бути витрачені на обладнання, технології, або інші виробничі цілі.

Тут треба створити умови, щоб виробник міг швидко реагувати на ринкові запити, серед яких сьогодні дуже популярна ніша органічної продукції, як рослинництва, так і тваринництва. Мати бажання вкладатись в ці ніші, мати доступний фінансовий ресурс, щоб зі своїм продуктом виходити на внутрішній ринок, і навіть на експорт», — запевнив заступник міністра.

За його словами, у вирощуванні нішових культур для здорового харчування надзвичайно важливою є кооперація, яка може бути не тільки горизонтальною, а й вертикальною, коли компанії, які мають більший доступ до технологій та є лідерами в подібних проєктах зможуть системно підтримувати малих виробників з тим чи іншим виробництвом нішового продукту.

Тож урядовець акцентував увагу на перспективах вирощування в Україні органічної продукції, яка на сьогодні вже має сталий експортний і внутрішній ринок.

Наприклад, шкільне харчування — правильна ініціатива, багато що зроблено. Наша основна ціль — допомогти малим сільгоспвиробникам долучитися до цієї системи. Тому що ми розуміємо, що субвенція в 1 млрд грн, спрямований урядом на оновлення обладнання у шкільних їдальнях, дозволить організувати сучасну інфраструктуру, і тоді виникне питання постачання відповідної продукції в освітні заклади. Тут важливо постачати дійсно безпечну продукцію, яка буде враховувати усі вимоги до здорової їжі. Якщо надходитиме не та продукція, не відповідної якості, то дива в системі шкільного харчування не станеться. Ми будемо робити наголос на цьому аспекті», — підкреслив Висоцький.

За його словами, світовий тренд на здорову різноманітну їжу набирає обертів і смаки українського споживача також будуть постійно змінюватися в цьому напрямі й завдання Міністерства — створити в Україні умови для широкого виробництва доступних та якісних продуктів.

Крім основних програм підтримки, передбачається низка нових програм із бюджетом в 500 млн грн, зокрема нішеві культури.

Нагадаємо, що Кабмін підтримав дві постанови щодо держпідтримки сільгоспвиробників.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

13 серпня 2021
Уряду пропонують закріпити певний відсоток держпідтримки за фермерами
Для підтримки фермерських господарств пропонують закріпити за ними певний відсоток фінансової допомоги, наприклад, 0,5 % загальної суми на...
11 серпня 2021
Кабмін підтримав дві постанови щодо держпідтримки сільгоспвиробників
Кабінет Міністрів України під час засідання 11 серпня ухвалив постанову «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у...
11 серпня 2021
В Україні пропонують збільшити держпідтримку виробників органічної продукції до 65 млн грн
Мінімальний органічний бюджет на держпідтримку у 2021 роцы мав бути 65 млн грн — 10 млн грн сертифікація, 35 млн грн земля і 20 млн грн...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...