У Мінфіні пояснили, чому застрягла податкова реформа
У Мінфіні пояснили, чому застрягла податкова реформа

Головне питання в новій податковій реформі, щодо якого на сьогодні не вироблено єдиної думки, - податок на виведений капітал. На думку Мінфіну, він не спростить адміністрування і контроль сплати податку з прибутку, однак бюджет втратить наявні доходи.

Про це сказано у відповіді Міністерства фінансів на запит ресурсу UBR.ua. 

"Згідно з розрахунками, виходячи з бази попередніх періодів, ми отримаємо надходження податку на виведений капітал в розмірі 18 млрд грн. При цьому втратимо щонайменше 30-40 млрд грн", - зазначили в Мінфіні.

 
Тому в міністерстві сумніваються в доцільності запровадження податку на виведений капітал.

Натомість у Мінфіні пропонують для стимулювання економічного зростання ввести нормативи прискореної амортизації.

"Ця пропозиція якраз націлена на те, щоб бізнес був зацікавлений реінвестувати кошти. Відмінність цього механізму від податку на виведений капітал полягає в тому, що останній дає певні можливості для збереження коштів підприємств. Однак він не гарантує, що ці кошти будуть інвестовані", - вважають у Мінфіні.

Водночас, на думку чиновників, прискорена амортизація дозволяє інвестувати кошти, створюючи при цьому можливості для підвищення їх обігу.

"Держава зацікавлена саме в цьому. Тому на даному етапі ми відпрацьовуємо можливість впровадження прискореної амортизації, щоб стимулювати інвестиції. Питання ж впровадження податку на виведений капітал вимагає додаткового обговорення і вивчення", - говорять у міністерстві.

Крім того, прийняття нової моделі оподаткування може призвести до того, що в більшості платників податків буде відсутній факт розподілу прибутку і, відповідно, не буде об'єкта для оподаткування таким податком, вважають у Мінфіні.

Нагадаємо, два тижні тому Мінфін представив на суд громадськості свій проект податкової реформи.

Як зазначають у самому відомстві, це лише попередня версія. Остання зустріч робочої групи з її доробки за участю представників Мінфіну, ДФС, бізнесу та народних депутатів відбулася 12 серпня.

"З урахуванням усіх остаточних пропозицій даний законопроект буде представлено на засіданні Кабінету міністрів у вересні", - повідомили в Мінфіні.

За інформацією чиновників, існує лише один варіант проекту податкової реформи, хоча питання ліквідації податкової поліції Мінфін виносить в окремий законопроект.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

22 серпня 2022
Податкова реформа — три по десять: податок на прибуток, доходи фізосіб та ПВД
В Україні пропонують нову податкову реформу — єдина ставка 10% податку на прибуток, доходи фізосіб та додану вартість. Деталі її розповів...
11 червня 2018
Агроровиробники опинилися під прицілом податкової служби
Податківці зосередили перевірочні роботи на вітчизняному аграрному секторі. Про це розповіла партнер аудиторської компанії «Сrowe Horwath AC...
5 жовтня 2016
Мінфін не зміг залучити кошти на внутрішньому ринку
Мінфін на щотижневому плановому аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) у вівторок, 4 жовтня, не залучив кошти в...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...