На Львівщині аграрії отримають додатково 4 млн грн з обласного бюджету
На Львівщині аграрії отримають додатково 4 млн грн з обласного бюджету

Конкурсна комісія з реалізації комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства Львівської області на 2021-25 роки ухвалила рішення щодо виділення додаткових 4 млн грн на підтримку фермерів. Про це повідомляється на Фейсбук-сторінці Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА.

«Ще 28 аграрних підприємств + 5 територіальних громад Львівщини отримують понад 4 млн.грн фінансової підтримки з обласного бюджету», – вказано у повідомленні.

Раніше на заходи Комплексної програми було виділено 17 млн грн.

Зокрема в рамках програми пропонується реалізація наступних заходів на конкурсній основі:

✅Компенсація відсотків за кредитами та договорами фінансового лізингу у розмірі 1,5 облікової ставки Національного банку України, за виключенням кредитних договорів, які можуть подаватись на державну програму фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів.

✅ Пільгові кредити на реалізацію бізнес-планів терміном до 5-ти років у розмірі, визначеному бізнес-планом, але не більше 700 тис. грн., з відтермінуванням погашення основної суми зобов’язання до 1 року. При тому сума кредиту не може перевищувати 50 % від загальної вартості бізнес-плану. Кредити надаються на виробництво, зберігання, переробку, транспортування та передпродажну підготовку сільськогосподарської продукції.

✅ Фінансова підтримка сімейним фермерським господарствам за придбані в поточному році основні засоби (техніку чи обладнання) для забезпечення діяльності в галузі сільського господарства в розмірі до 70% їх вартості, але не більше ніж 50 тис. грн. одному сімейному фермерському господарству.

✅ Також компенсація до 70 % витрат на придбання в поточному році телиць, нетелів, корів для подальшого відтворення, але не більше ніж 50 тис. грн. сімейним фермерським господарствам (без набуття статусу юридичної особи), які утримують три і більше корів.

✅ Фінансова підтримка сільськогосподарським кооперативам у формі часткового відшкодування вартості придбаних основних засобів у розмірі до 70 % їх вартості, але не більше ніж 200 тис. грн. одному кооперативу.

✅ Фінансова підтримка на відшкодування вартості придбаного під урожай поточного й наступного років та висіяного в поточному році насіння вітчизняного виробництва жита і гречки не нижче першої репродукції або першого покоління гібриду в розмірі 50% вартості насіння, але не більше ніж 30,0 тис. грн. одному суб’єктові господарювання на рік.

✅ Фінансова підтримка суб’єктам господарювання на відшкодування витрат, здійснених у поточному році, пов’язаних з використанням мікробіологічних засобів захисту та живлення ягідних насаджень у розмірі 50% їхньої вартості, але не більше ніж 2,0 тис. грн. на один га ягідників та 50,0 тис. грн. одному суб’єктові господарювання на рік.

✅ Фінансова підтримка фермерських господарств у вигляді бюджетної субсидії з розрахунку 5000 грн. на 1 гектар сільськогосподарських угідь, що знаходяться у власності засновника, який є учасником АТО (ООС), та використовуються для ведення господарської діяльності.

✅ Фінансова підтримка суб’єктів господарювання у сфері органічного виробництва у вигляді бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь з розрахунку 1000 грн. на 1 гектар посіву та/або насаджень сільськогосподарських культур, але не більше ніж 50,0 тис. грн. одному суб’єктові господарювання.

✅ Фінансова підтримка у вигляді відшкодування вартості сертифікації органічного виробництва в розмірі фактичних витрат на сертифікацію, але не більше ніж 20,0 тис. грн. одному суб’єктові господарювання.

Нагадаємо, що вперше аграрії, які вирощують нішеві культури (гречку, просо, жито, овес), отримають державну компенсацію. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

3 серпня 2021
Починаючи з 9 серпня садівники зможуть подавати документи на фінансову держпідтримку
9 серпня аграрії України зможуть подавати документи на компенсацію, в рамках державної програми розвитку садівництва, виноградарства та виробництва...
29 липня 2021
Уряд ухвалив постанову, за якою малі сільгоспвиробники зможуть отримати держпідтримку за 2019-2020 роки
Уряд схвалив проект постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті...
16 червня 2021
Опубліковано деталі отримання держпідтримки за придбання української зрошувальної техніки
Прийняття проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для...

Вибір редакції

27 жовтня 2021
Загальнодержавна програма використання та охорони земель до 2032 року
Міністерство аграрної політики та продовольства розробило проект загальнодержавної програми використання та охорони земель до 2032 року. Презентація...
21 жовтня 2021
Зростання ціни на газ – причини та наслідки газового шоку для АПК
Збільшення ціни на природний газ б'є по аграрному виробництву України. Адже країна має критичну залежність від газу у найважливіших галузях...
20 жовтня 2021
Держгеокадастр ініціює зміну способу оцінки вартості землі сільськогосподарського призначення для Фонду держмайна
Держгеокадастр пропонує змінити алгоритм розрахунку Фондом держмайна України оціночної вартості земельних ділянок сільськогосподарського призначення...