Аграрії просять міністра інфраструктури підвищити тариф металургам на ж/д перевезення на додаткові 2 млрд грн
Аграрії просять міністра інфраструктури підвищити тариф металургам на ж/д перевезення на додаткові 2 млрд грн

Аграрії просять міністра інфраструктури Олександра Кубракова підняти тариф металургам на додаткові 2 млрд грн. «Укрзалізниця» вийшла з ініціативою підйому ж/д тарифів, в рамках якої компанія отримає додатково 1,7 млдр грн в цьому році, і 10 млрд грн в наступному.

У свою чергу, громадська організація «АОГУ«Термінатор» Юрія Щукліна в листі Олександру Кубракове, текст якого є в розпорядженні AgroPlit.com.com, запропонувала провести збільшення рівня тарифів на перевезення вантажів 1-го тарифного класу на 38,5% з 1 вересня 2021 р (в 1 етапі), що дозволить залучити додаткові кошти вже в поточному році.

«Поступове збільшення рівня тарифів на перевезення вантажів 2-го тарифного класу з 01 вересня 2021 року на 8% і з 1 січня 2022 р ще на 6,5%, що відповідає загальному збільшенню чинного тарифу на 15%, може привести до відтоку вантажів 2 тарифного класу з залізничного транспорту на річковий і автомобільний транспорт. Також зазначаємо, що перевезення зазначених вантажів для «Укрзалізниці» рентабельні і мають позитивну динаміку до зростання», — прокоментували в« АОГУ «Термінатор».

У «АОГУ«Термінатор» вважають недостатнім збільшення рівня тарифів на перевезення вантажів 1-го тарифного класу з 1 вересня 2021 року на 8% і з 1 січня 2022 року на 20,4%, що відповідає загальному збільшенню чинного тарифу тільки на 30%.

Адже останніми роками вантажі 1 тарифного класу систематично транспортувалися з негативною рентабельністю, «Укрзалізниця» не мала можливості проводити оновлення рухомого складу та залізничної інфраструктури. Зараз «Укрзалізниця» вимагає значних капітальних вкладень в інфраструктуру. Також зазначаємо позитивну цінову кон'юнктуру на експортні вантажі 1 тарифного класу, тобто транспортна складова у вартості вантажів 1 тарифного класу значно зменшилася», — акцентували в «АОГУ «Термінатор».

Відзначається, що впровадження зазначеної ініціативи зменшить різницю між тарифами перевезення для вантажів 2 тарифного класу і 1 тарифного класу до 5%.

Крім того, провести незначне збільшення рівня тарифів на перевезення вантажів 2-го тарифного класу на 2%. Зазначене підвищення тарифів не призведе до втрати залізної вантажів 2 тарифного класу.

«Зазначені тарифні ініціативи дозволять збільшити додаткові доходні надходження« Укрзалізниці» протягом 2021 р до майже 3,5 млрд грн», — підсумували експерти.

Нагадаємо, що в Міністерстві інфраструктури України вважають, що зближення класів допоможе «Укрзалізниці» залучити вже в цьому році додаткові 2 млрд грн. У той же час громадськість наполягає на тому, що таких заходів недостатньо — і просять підняти тарифи ще вище.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

18 серпня 2021
«Укрзалізниця» підвищила тарифи на перевезення зерна
«Укрзалізниця» підвищила тарифи на перевезення зерна. Про це повідомляє сайт компанії. У повідомленні ідеться, що 17 серпня 2021 року...
6 серпня 2021
Аграрії підтримали рішення РНБО запровадити в Укрзалізниці посаду тимчасового керуючого в особі міністра інфраструктури
Українські аграрії підтримують останнє рішення РНБО від 30 липня 2021 року про введення тимчасового керівництва на «Укрзалізниці» (УЗ) в...
30 липня 2021
ЄБА звернулась до президента з проханням не допутити зростання тарифів на залізничні перевезення 
Європейська Бізнес Асоціація не підтримує запропонований Мінінфраструктури проект наказу щодо зміни коефіцієнтів тарифів на перевезення...

Вибір редакції

22 травня 2023
Земля України попри війну – надійний інвестиційний ресурс
Сільськогосподарська земля України залишається надійним інвестиційним об'єкт. Аналіз ринку землі читайте на AgroPolit.com у блозі голови асоціації...
18 травня 2023
Зернова угода і стратегія розвитку повоєнного аграрного потенціалу України
Зернова угода продовжена ще на два місяці. Тож зерновий коридор Чорним морем діятиме до 18 липня 2023 року. Світ продовжить отримувати українську...
17 квітня 2023
Зерновий фронт ЄС: чому Польща, Угорщина, Словаччина блокують аграрний експорт з України?
Був один, а стало два «фронти» для України. Перший – військова агресія росії. Другий (економічний) відкрився наприкінці минулого...