Аграрний комітет рекомендує Верховній Раді прийняти альтернативний податковий закон замість скандального 5600
Аграрний комітет рекомендує Верховній Раді прийняти альтернативний податковий закон замість скандального 5600

Аграрний комітет обговорив урядову ініціативу, яка стосується внесення змін до Податкового кодексу щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень – законопроект 5600 і запропонував Раді проголосувати за альтернативний. Як повідомив AgroPolit.com секретар комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський, аграрні депутати не підтримують дискримінаційні норми для АПК, закладені в 5600 і, натомість, пропонують альтернативний проект 5600-4 (із пропозиціями, викладеними в проектах 5600-2 і 5600-6) без дискримінаційних положень, передбачених основним.

За словами Чайківського, серед мінусів законопроекту 5600 аграрії виділяють наступні:

  • встановлюється мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) в рік з 1 га с/г землі, що у власності чи користуванні, в розмірі 5% від нормативної грошової оцінки (НГО), що перевищує середні по Україні показники суми сплачених податків легальних с/г виробників (до 4% НГО).
  • встановлюється пільга для фіз.осіб, в яких менше 0,5 га с/г землі. Але норма виписана таким чином, що якщо у фіз.особи більше 0,5 га, то з розрахунку МПЗ 0,5 га не віднімається. Наприклад, якщо в фізичної особи 0,51 га, то МПЗ застосовується до усіх 0,51 га, а не до 0,01 га.
  • В енергетичній сфері скасування пільг з акцизного податку для «зеленої» електричної енергії протиставляє Україну Зеленому курсу Європи та відштовхує інвесторів через невизначений тариф на електроенергію.
  • Законопроект 5600 містить ряд ініціатив, які дискримінують платників податків по відношенню до контролюючого органу. Наприклад, документом передбачено виключення птахівників з 4 групи платників податків.

Як заявив Іван Чайківський, птахівництво – це частина агросектору України, тому ініціатива законотворців виключити з рядів платників єдиного податку 4 групи птахівників, – нікому не зрозуміла.

Птахівництво – галузь, яка ще тільки розвивається та по суті своєї діяльності є частиною агросектору. Зміна оподаткування для цієї діяльності – це чергова підніжка з боку держави. Переконаний, не можна всіх рівняти по якомусь одному представнику. Тому принциповою позицією є – залишити птахівників в існуючій системі оподаткування», – заявив Чайківський.

На думку Чайківського, питання з оподаткуванням можна вирішити досить просто: запровадити єдиний податок на 1 гектар сільськогосподарської землі.

Законопроектом 5600 уряд вкотре пробує збільшити/перерозподілити/навантажити когось на додаткові податки.

Стосується це і сільгосптоваровиробників. Хоча самі аграрії вже роками відстоюють просту позицію: запровадьте податок на 1 га з фіксованою сумою сплати і це полегшить життя та обрахунок як громадам, так і самим фермерам», – впевнений Іван Чайківський.

У свою чергу, альтернативний законопроект №5600-4 пропонує наступне:

  • Пропонується встановити МПЗ в розмірі 4% від НГО. Для ФОП – платників єдиного податку четвертої групи (сімейні фермерські господарства до 2 га) – 2% НГО.
  • Пропонується звільнити від МПЗ 0,5 гектари, які перебувають в користуванні будь-якої фізичної особи.
  • Акциз на енергетику з відновлювальних джерел не вводиться. Пропонується дозволити виробникам «зеленої» електроенергії виключати з прибутку нараховані, але не отримані кошти за поставку електроенергії, до моменту їх фактичної оплати.
  • У проекті 5600-4, на відміну від 5600, пропонується вирівнювання податкового навантаження для всіх землекористувачів, а не його підвищення, як це запропоновано в основній редакції 5600. До того ж, альтернативним законопроєктом перекриваються шляхи до маніпуляцій при розрахунку та адмініструванні МПЗ та прибираються можливості для тиску на бізнес з боку фіскальних органів.

Нагадаємо, аграрний комітет не підтримав урядовий проєкт закону 5600 про збільшення мінімального податкового навантаження для АПК.

Детальніше читайте у матеріалі: Законопроєкт 5600 – удар по агросфері: уряд хоче підвищити податки для АПК, виключити птахівників з 4 групи платників та змінити норми продажу землі

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

5 жовтня 2021
Законопроект про збільшення мінімального податкового навантаження для агросектору розглянуть за спецпроцедурою
Верховна Рада розглядатиме законопроект 5600 щодо збільшення податкового навантаження за особливою процедурою. Про це йдеться на офіційному сайті...
10 вересня 2021
Озвучено переваги та недоліки законопроекту про збільшення мінімального податкового навантаження для агросектору
Законопроєкт 5600 поданий особисто прем’єр-міністром Денисом Шмигалем з очевидно благородними намірами: забезпечення збалансованості...
17 липня 2021
Оприлюднено звіт про роботу аграрного комітету упродовж п’ятої сесії ВРУ
Упродовж п’ятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання до Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної...

Вибір редакції

14 жовтня 2021
Ринок землі – результати від Мінагро, Мінюсту, Нотаріальної палати та Держгеокадастру
Мінагро оприлюднило результати роботи 100 днів робити ринку землі. За даними земельного моніторингу відомства, куплено і продано 70 569 га землі, що...
12 жовтня 2021
Іван Чайківський: Уряд у 2022 році мав би запропонувати аграріям спецрежим для створення доданої вартості
Агросектор у новому політичному сезоні обіцяє знову бути однією з ТОП-тем. Підстав вдосталь: зростання цін на газ породжує вже зараз питання, що буже...
13 жовтня 2021
Вадим Івченко: Аграрної політики як такої наразі не бачу жодної
Як вплине на розвиток АПК аграрна складова бюджету на 2022 рік? Що змінилося за сто днів з моменту запуску ринку землі та які подальші кроки з...