Виробники цукру закликають Раду не допустити прийняття законопроєкту №5673
Виробники цукру закликають Раду не допустити прийняття законопроєкту №5673

Національна асоціація цукровиків України закликає Верховну Раду не допустити прийняття законопроєкту №5673 «Про встановлення тарифної квоти на ввезення на митну територію України цукру білого». З відповідними листами «Укрцукор» звернувся до керівництва парламенту, першого віце-прем’єр-міністра, міністра економіки.

Цукровики зазначають, що впродовж останніх років спостерігається негативна тенденція у цукровій галузі, але законопроєкт №5673, який на думку авторів покликаний стимулювати збільшення обсягів імпорту цукру в Україну та стабілізувати ситуацію на внутрішньому ринку, негативно вплине на вітчизняну цукрову галузь і призведе до подальшого її занепаду.

У листі наголошується, що Україна на сьогодні має достатні запаси цукру, аби забезпечити споживачів цукром та зберегти стабільні ціни на нього. Також Україна вже покрила можливу нестачу цукру за рахунок імпорту.

На початку 2021 року було ввезено 40 тис. т білого цукру. Окрім того, Україна імпортувала в травні 2021 року з Бразилії 60 тис. т цукру-сирцю для промислової переробки на двох цукрових заводах у білий цукор, та ще 27 тис. т цукру-сирцю вже знаходяться на шляху до України і будуть доставлені до кінця червня, що в свою чергу створить певний надлишок та дозволить повністю забезпечити внутрішню потребу цукру до нового сезону, частково завантажити виробничі потужності та отримати відрахування в бюджет України», — йдеться у зверненні.

За попередніми даними НАЦУ «Укрцукор», залишки цукру на складах заводів-виробників станом на 01.07.2021 становитимуть 220 тис. т (без урахування населення, торгових мереж та с/г виробників). Середнє щомісячне споживання цукру в Україні становить 80 тис. т.

«З урахуванням наведених даних щодо залишків цукру в Україні та обсягу цукру-сирцю, який вже завезений в Україну і буде перероблений, цукру вистачить до початку нового сезону (який, за прогнозами, розпочнеться у 3 декаді серпня цього року). Крім цього, у порівнянні з минулим роком посівні площі збільшились на 12 тис. га та складають 228 тис. га», — наголошує «Укрцукор».

У профільній асоціації очікують на достатню урожайність цукрових буряків, ураховуючи поточні сприятливі погодні умови (помірна температура та достатня вологість), що сприятиме повному забезпеченню внутрішнього ринку цукром у 2021/2022 МР, а також можливому зниженню цін у вересні з початком сезону цукроваріння.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді скасувати до 1 жовтня 2021 році мито на цукор в сумі 50% від митної вартості 120 тисяч т цього продукту для стабілізації ситуації на ринку.

Більше про стан цукрової галузі в Україні читайте у матеріалі - Цукрова галузь на межі колапсу: операція реанімація, або як не підсадити українців на голку імпортного цукру.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

23 липня 2021
ТОВ «Радехівський цукор» оштрафовано на 68 млн грн за придбання цукрового заводу без дозволу АМКУ
У 2017 році з інформації, розміщеної у ЗМІ, АМКУ дізнався про придбання ТОВ «Радехівський цукор» декількох цукрових заводів. У...
19 липня 2021
Експорт українського цукру різко знизився
За січень-червень 2021 року експорт цукру складає 2,2 тис. тонн (у січні-червні 2020 року — 62,8 тис. тонн) на суму $1,2 млн, а з початку...
13 липня 2021
В уряді повідомили, що дійшли згоди з виробниками та асоціаціями кондитерів щодо ціни на цукор
Профільні міністерства дійшли певної згоди з виробниками цукру та асоціаціями кондитерів щодо ціни на цей продовольчий товар. Про це повідомив...

Вибір редакції

29 листопада 2021
Іван Чайківський: Нагальним є ухвалення у парламенті закону про торгівлю
Бюджет 2022 року і держпідтримка АПК в сумі 4,6 млрд грн, прийняття закону про об’єднання водокористувачів (ОВК), державне регулювання цін на...
25 листопада 2021
Держпідтримка АПК на 2022 рік
У Мінагрополітики розробили попередній план напрямів держпідтримки для аграрного сектору на 2022 рік. Зважаючи на той факт, що невдовзі Верховна Рада...
23 листопада 2021
Зростання цін на продукти першої необхідності для внутрішнього ринку України: хліб, олія, цукор, яйця, м'ясо, борошно
Протягом 2021 року аналітики та пересічні громадяни помічають зростання вартості низки товарів харчової продукції, виготовлених в Україні. Насамперед...