Курси Земельних котиків дозволяють заощадити на консультаціях щодо ринку землі, — аграрії
Курси Земельних котиків дозволяють заощадити на консультаціях щодо ринку землі, — аграрії

Виконуючи завдання конкурсу «Земельні Котики», курсанти на практиці вирішували ті проблеми, з якими зустрічаються десятки, а то й сотні аграріїв у всій країні. Таку думку висловили учасники другого випуску курсу «Земельні Котики» від освітньої платформи «Культиварій», йдеться у матеріалі Latifundist.com.

Глава Тетіївської ОТГ Богдан Балагура зазначив, що отримані знання на курсі дозволять вже зараз заробляти громадам більше грошей шляхом ефективної здачі землі в довгострокову оренду.

За словами заступника фінансового директора групи компаній «Ель Гаучо» (входить до складу компанії «Агросем») Михайла Волченка, курс перевершив їх очікування, а підходи в управлінні зембанком «до» і «після» навчання кардинально змінилися.

Дізнавшись про освітню платформу «Культиварій», ми прийняли рішення пройти навчальний курс представниками трьох різних напрямків, щоб глобально оцінити поточний стан справ. Однак, те, що трапилося на курсі, перевершило всі очікування. У нас відбувся колосальні зміни в управлінні земельним банком», — каже Михайло Волченко.

За його словами, вже з перших лекцій стало очевидно, що зміни неминучі. Накопичені з роками знання змогли структуруватися і вилилися в низку реформ:

  • запустили внутрішній аудит землі;
  • змінили структуру земельної служби;
  • переглянули всі бізнес-процеси у відносинах з пайовиками (від юридичного наповнення договорів до соціальної політики).

Михайло Волченко підкреслив, що одні лекції відкрили очі на багаторічні проблеми, інші — допомогли сформулювати правильні питання, а треті — містили відповіді та практичні рекомендації.

Порівнюючи вартість проходження курсу і ту економію, яку вони принесуть господарству, Михайло Волченко зазначив, що отримані знання дуже себе виправдовують.

Сьогодні земля стає найціннішим активом. Ціна навчального курсу в рази нижче, ніж залучення сторонніх консультантів. Крім того, після внутрішнього аудиту наша команда була в змозі підтримувати якість обліку на більш високому рівні, що мінімізує потенційні фінансові втрати в майбутньому. Якщо порівняти нашу готовність до ринку землі зараз і два місяці тому (до навчання) — страшно уявити скільки б нам обійшлися всі невиправлені помилки», — додав він.

За словами Михайла Волченка, щодо спікерів і програми курсу, організаторами були обрані дуже правильні теми і кваліфіковані лектори.

«Було цікаво слухати, як змінюється підхід у взаєминах з пайовиками від заходу на схід, або від маленького господарства до холдингів. Якісь труднощі ми переросли, а якісь нас тільки чекають. В ході обговорень знаходилися рішення для багатьох реальних і потенційних кейсів. Спілкування з практиками дозволило отримати нам знання, які дуже цінні », — резюмує він.

Крім того, Богдан Балагура вважає, що новий курс від освітньої платформи «Культиварій» «Володар Земель» буде корисний напередодні відкриття ринку землі багатьом аграріям.

Вважаю, що новий курс буде дуже корисним для людей, які хочуть увійти в ринок і не програти», — підсумував голова територіальної громади.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

19 жовтня 2020
Навчання спецзагону Земельні Котики стартувало, але мобілізація триває
15 жовтня стартувало навчання «спецзагону» аграріїв у рамках першого повного онлайн курсу з управління земельним банком «Земельні...
18 жовтня 2020
Для фермерів стартував набір на курс з управління зембанком Земельні Котики
Напередодні офіційного запуску ринку землі в Україні в липні 2021 роки аграрії почали зміцнювати кордони своїх зембанків, переглядати свою земельну...
16 жовтня 2020
Фермерів запросили на курс з управління земельним банком «Земельні Котики»
Для посилення знань землевпорядників та керівників кожного фермерського господарства був розроблений перший повний онлайн курс з управління...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...