Експерт порадив, що аграріям необхідно зробити в першу чергу перед відкриттям ринку землі
Експерт порадив, що аграріям необхідно зробити в першу чергу перед відкриттям ринку землі

Напередодні відкриття ринку землі товаровиробникам необхідно зосередитися на встановленні максимального строку дії договорів оренди. Про це повідомив засновник і керівник компанії Feodal.Online Андрій Дем’янович.

«Це додаткові угоди до договорів оренди землі, які необхідно поновити на максимальний термін до відкриття ринку. Аграріям важливо приділити цьому особливу увагу», — пояснив експерт.

Крім того, за словами фахівця, необхідно звернути увагу на незареєстровані договори оренди, адже це ще один фактор ризику, який потрібно нівелювати.

«Аби почати укладати довгострокову оренду, по-перше, треба зрозуміти, де найближчим часом спливають терміни договорів, для того, щоб їх переукласти. По-друге, побачити де є ділянки з неукладеними договорами оренди. Неукладеними вони можуть бути у двох випадках. Або це люди, які з певних причин не хочуть віддавати в оренду земельну ділянку і з ними треба вміти домовитись, або ж це майно мертвих громадян. У другому випадку товаровиробникам варто говорити з громадою, аби через схему управління спадщиною передати цю земельну ділянку в оренду до моменту появи спадкоємця», — розповів Андрій Дем’янович.

Він додав, що після відкриття ринку землі обов'язково виникнуть ситуації, коли пріоритетним варіантом для орендодавця стане продаж землі, а не її оренда. Однією земельною ділянкою він захоче вирішити всі свої життєві проблеми і більшість, швидше за все, будуть встановлювати неадекватні ціни — не $2-3 тис. за га, а $20 тис.

Навести лад у договорах оренди можна досить швидко, якщо мати оперативний доступ до інформації. На жаль, фермери не мають єдиної платформи, у котрій були б зібрані всі дані про земельну ділянку. Тому ми створили сервіс Feodal.Land, наповнений даними із ДЗК і ДРРПНМ, аби будь-який товаровиробник міг оперативно отримувати інформацію про весь земельний банк в межах своїх територій повністю. Візуалізація земельного банку і всіх товаровиробників у його межах дають можливість фермеру одразу бачити, де і в кого закінчуються договори, а де їх немає і треба працювати над їх укладанням», — додав Андрій Дем’янович.

З питань аудиту і доступу до системи звертайтесь за тел. (093)145-32-46 Євгенія.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

17 червня 2021
У Аграрному комітеті назвали вирішення проблеми тіньового обробітку землі
Одна з дієвих схем забезпечення додатковим фінансуванням — виведення землі з «тіньового» обробітку. Сьогодні в...
22 березня 2021
Feodal.Online проводить безкоштовний аудит територіальних громад
Команда Feodal.Online проводить безкоштовний аудит земель в межах однієї колишньої сільської ради «КОАТУУ». Про це...
26 лютого 2021
Feodal.Online автоматизував управління земельним банком для територіальних громад
Механізм оцифрування та візуалізації земель, які належать громадам, – це дієвий спосіб наповнювати бюджет, вести корисний діалог з фермерами й...

Вибір редакції

29 листопада 2021
Іван Чайківський: Нагальним є ухвалення у парламенті закону про торгівлю
Бюджет 2022 року і держпідтримка АПК в сумі 4,6 млрд грн, прийняття закону про об’єднання водокористувачів (ОВК), державне регулювання цін на...
25 листопада 2021
Держпідтримка АПК на 2022 рік
У Мінагрополітики розробили попередній план напрямів держпідтримки для аграрного сектору на 2022 рік. Зважаючи на той факт, що невдовзі Верховна Рада...
23 листопада 2021
Зростання цін на продукти першої необхідності для внутрішнього ринку України: хліб, олія, цукор, яйця, м'ясо, борошно
Протягом 2021 року аналітики та пересічні громадяни помічають зростання вартості низки товарів харчової продукції, виготовлених в Україні. Насамперед...