ДБР викрило схему посадовців Держгеокадастру на привласненні земель НААН  
ДБР викрило схему посадовців Держгеокадастру на привласненні земель НААН  

Державне бюро розслідувань викрило експосадовців Держгеокадастру та посадовців державних підприємств Національної академії аграрних наук України (НААН) на привласненні земель академії на понад 2 млн грн. Про це повідомляє пресслужба ДБР. 

Повідомляється, що встановлено, що група осіб у змові з посадовцями Держгеокадастру розробили схему заволодіння землями НААН загальною площею понад 76 га, які не підлягають приватизації. Це завдало державі збитків на понад 2 млн грн.

Зазнчається, що слідство отримало вичерпні докази для повідомлення про підозри у заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України) колишнім першому заступнику і заступнику начальника головного управління Держгеокадастру в Одеській області та директору товариства з обмеженою відповідальністю.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Відпрацьовується незаконне відчуження решти земель державної власності загальною площею 8,4 тис. га, вартість якої становить понад 230 млн грн.

Також встановлюється причетність інших осіб до вчинення злочину.

Повідомляється, що слідство отримало вичерпні докази для повідомлення про підозри у заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України), трьом посадовцям, а саме:

— колишньому першому заступнику начальника Головного управління Держгеокадастру в Одеській області;
— колишньому заступнику начальника Головного управління Держгеокадастру в Одеській області;
— директору товариства з обмеженою відповідальністю.

Слідство триває. Відпрацьовується незаконне відчуження решти земель державної власності загальною площею 8,4 тис. га, вартість яких становить понад 230 млн грн. Також встановлюється причетність інших осіб до вчинення вказаного злочину», — ідеться у повідомленні.

Санкція ч. 5 ст. 191 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора, оперативний супровід – Головне оперативне управління ДБР.

Нагадаємо, що ДБР затримало посадовця Держпродспоживслужби на Одещині.

 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

23 грудня 2021
Працівники ДБР затримали митників, які вимагали у експортера меду хабар
Слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) викрили керівництво однієї з регіональних митниць на поборах. Про це повідомляє пресслужба ДБР. У...
23 грудня 2021
На Житомирщині слідчі ДБР викрили масштабну схему привласнення понад 1,2 тис. га землі
У Житомирській області Державне бюро розслідувань (ДБР) викрило масштабну схему незаконної приватизації земель за участю посадовців державних...
22 грудня 2021
На Херсонщині у працівника елеватора поліцейський вимагав 100 тис. грн
Слідчі Державного бюро розслідування (ДБР)затримали в. о.  начальника сектору кримінальної поліції Каховського райвідділу поліції в Херсонській...

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...