Міністр Роман Лещенко презентував пілотний запуск проєкту національної інфраструктури геопросторових даних
Міністр Роман Лещенко презентував пілотний запуск проєкту національної інфраструктури геопросторових даних

Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30» презентував пілотний запуск проєкту національної інфраструктури геопросторових даних. Як повідомив Лещенко, мета презентації – показ нових рішень, які відкриває цифровізація в рамках земельної реформи та прийняття відповідного закону № 554-ІХ про національну інфраструктуру геопросторових даних.

«Ми 20 років йшли до того, щоб на єдиній картографічній основі побудувати всю систему координат, пов'язану з земельними, водними, лісовими ресурсами, інфраструктурою та комунікаціями країни. Майбутнє земельної реформи неможливе без таких сучасних рішень», – заявив Роман Лещенко.

Міністр повідомив, що вся країна отримає доступ до геопорталу з інформацією в режимі реального часу. Також Роман Лещенко повідомив, що із запуском цього проекту Україна фактично долучається до співдружності європейських країн та програми Євросоюзу «Інфраструктура просторової інформації в Європейському Співтоваристві» – Директива 2007/2 / ЄС Європейського парламенту та Ради Європи від 14 березня 2007 р. за створенням інфраструктури просторової інформації ЄС.

Для нас це означає, що ми будемо працювати на єдиній основі взаємообміну інформацією з нашими європейськими колегами. Ми будемо співпрацювати за допомогою зрозумілих і коректних цифрових рішень, які дадуть змогу максимально швидко оцифровувати процеси і виводити результати в геопортал», – пояснив Лещенко.

Нагадаємо, Закон України № 554-ІХ «Про національну інфраструктуру геопросторових даних» визначає:

1. Адміністратора геопорталів Державної геодезичної мережі та банку топографічних даних;
2. Перелік геопорталів, якими здійснюється користування геодезичними та картографічними даними в електронному вигляді, зокрема, такими як державна геодезична мережа, банк топографічних даних, національна інфраструктура просторових даних.

Передбачено, що державна геодезична мережа та банк топографічних даних є геодезичною та картографічною основою для державного земельного кадастру, містобудівного кадастру та інших кадастрів.

Визначено, що функції адміністратора геопорталів державної геодезичної мережі та банку топографічних даних здійснює державне унітарне підприємство, що визначене центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у галузі топографо-геодезичної і картографічної діяльності та віднесене до сфери його управління.

Для безоплатного доступу до оприлюднених даних Державного земельного кадастру у мережі Інтернет створюються та забезпечується функціонування таких електронних сервісів:

• сервіси пошуку даних;
• сервіси перегляду (візуалізації) даних;
• аналітичні сервіси;
• сервіси для вивантаження даних.

Нагадаємо, що раніше Лещенко пояснив, як працюватиме портал геопросторових даних.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

10 червня 2021
Експерт назвав джерела формування комплексного плану просторового розвитку громади
Комплексні плани просторово розвитку, які зараз будуть розроблятися, повинні стати інструментом для того, щоб дійсно наповнити всі кадастри. Не лише...
29 травня 2021
Уряд фіналізував роботу по запуску порталу геопросторових даних — Лещенко
Кабінет міністрів України затвердив Порядок функціонування Національної інфраструктури геопросторових даних. Сьогодні уряд перебуває  на...
28 травня 2021
В Україні затвердили порядок функціонування національної інфраструктури геопросторових даних
Уряд прийнято постанову «Про затвердження Порядку функціонування національної інфраструктури геопросторових даних». Таке рішення є ще...

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...