Міністр Роман Лещенко презентував пілотний запуск проєкту національної інфраструктури геопросторових даних
Міністр Роман Лещенко презентував пілотний запуск проєкту національної інфраструктури геопросторових даних

Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30» презентував пілотний запуск проєкту національної інфраструктури геопросторових даних. Як повідомив Лещенко, мета презентації – показ нових рішень, які відкриває цифровізація в рамках земельної реформи та прийняття відповідного закону № 554-ІХ про національну інфраструктуру геопросторових даних.

«Ми 20 років йшли до того, щоб на єдиній картографічній основі побудувати всю систему координат, пов'язану з земельними, водними, лісовими ресурсами, інфраструктурою та комунікаціями країни. Майбутнє земельної реформи неможливе без таких сучасних рішень», – заявив Роман Лещенко.

Міністр повідомив, що вся країна отримає доступ до геопорталу з інформацією в режимі реального часу. Також Роман Лещенко повідомив, що із запуском цього проекту Україна фактично долучається до співдружності європейських країн та програми Євросоюзу «Інфраструктура просторової інформації в Європейському Співтоваристві» – Директива 2007/2 / ЄС Європейського парламенту та Ради Європи від 14 березня 2007 р. за створенням інфраструктури просторової інформації ЄС.

Для нас це означає, що ми будемо працювати на єдиній основі взаємообміну інформацією з нашими європейськими колегами. Ми будемо співпрацювати за допомогою зрозумілих і коректних цифрових рішень, які дадуть змогу максимально швидко оцифровувати процеси і виводити результати в геопортал», – пояснив Лещенко.

Нагадаємо, Закон України № 554-ІХ «Про національну інфраструктуру геопросторових даних» визначає:

1. Адміністратора геопорталів Державної геодезичної мережі та банку топографічних даних;
2. Перелік геопорталів, якими здійснюється користування геодезичними та картографічними даними в електронному вигляді, зокрема, такими як державна геодезична мережа, банк топографічних даних, національна інфраструктура просторових даних.

Передбачено, що державна геодезична мережа та банк топографічних даних є геодезичною та картографічною основою для державного земельного кадастру, містобудівного кадастру та інших кадастрів.

Визначено, що функції адміністратора геопорталів державної геодезичної мережі та банку топографічних даних здійснює державне унітарне підприємство, що визначене центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у галузі топографо-геодезичної і картографічної діяльності та віднесене до сфери його управління.

Для безоплатного доступу до оприлюднених даних Державного земельного кадастру у мережі Інтернет створюються та забезпечується функціонування таких електронних сервісів:

• сервіси пошуку даних;
• сервіси перегляду (візуалізації) даних;
• аналітичні сервіси;
• сервіси для вивантаження даних.

Нагадаємо, що раніше Лещенко пояснив, як працюватиме портал геопросторових даних.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

10 червня 2021
Експерт назвав джерела формування комплексного плану просторового розвитку громади
Комплексні плани просторово розвитку, які зараз будуть розроблятися, повинні стати інструментом для того, щоб дійсно наповнити всі кадастри. Не лише...
29 травня 2021
Уряд фіналізував роботу по запуску порталу геопросторових даних — Лещенко
Кабінет міністрів України затвердив Порядок функціонування Національної інфраструктури геопросторових даних. Сьогодні уряд перебуває  на...
28 травня 2021
В Україні затвердили порядок функціонування національної інфраструктури геопросторових даних
Уряд прийнято постанову «Про затвердження Порядку функціонування національної інфраструктури геопросторових даних». Таке рішення є ще...

Вибір редакції

6 січня 2023
Ринок оренди сільськогосподарських земель – що чекати цього року?
Як зміниться вартість оренди гектару сільськогосподарські землі у 2023 році? Детально у ексклюзивному блозі на AgroPolit.com розповів співзасновник...
4 січня 2023
Бюджетна підтримка агросектору та об’єднаних громад у 2023 році  
Державна підтримка агросектору та об’єднаних територіальних громад (ОТГ) у 2023 році – зріз програм та субвенцій у бюджеті-2023...
8 грудня 2022
Реєстрація однорічних договорів оренди землі – юридичні колізії
Як перереєструвати та зареєструвати однорічні договори оренди землі - у блозі на AgroPolit.com розповів експерт із земельних питань Ігор...