Експерт розповіла, чи вплинуть квітневі заморозки на врожай
Експерт розповіла, чи вплинуть квітневі заморозки на врожай

Сніг, який випав вночі 26 квітня у центральних областях України та заморозки по всій країні, шкоди майбутньому врожаю не нанесуть. Про це під час онлайн-наради Мінекономіки з аграрними асоціаціями запевнила керівник відділу агрометеорології Гідрометцентру Тетяна Адаменко, повідомляє Укрінформ.

«Шкідливість заморозків визначається розвитком рослин. Оскільки три останні роки була дуже рання весна, і на період настання заморозків відбувалось масове цвітіння плодових і ягідних культур, збитки від заморозків були досить значні. В поточному році все трошки затрималось, і збитки ми очікуємо мінімальні», – сказала Адаменко.

Вона також зазначила, що посіви озимих культур легко витримують ті температури, які спостерігалися (до мінус 5 градусів на поверхні ґрунту і до мінус 3 градусів у повітрі).

Такі ж заморозки витримують і сходи ранніх ярих культур. А теплолюбні культури поки що не посіяні», – заспокоїла керівник відділу Гідрометцентру.

Загалом, за її словами, ситуація з озимими зерновими культурами виглядає надзвичайно оптимістично, тому що прохолодна, затяжна весна була сприятлива для приживлення рослин після зими, їх укорінення, формування повноцінної кореневої системи, що дасть можливість в разі настання засушливих періодів рослинам використовувати вологу з глибоких шарів ґрунту.

За даними обстеження метеорологічних станцій, які були проведені на тестових полях, стан культур надзвичайно добрий і відмінний. Що стосується ресурсу вологи, то він надзвичайний, один з найкращих за останні 20 років. Це завдяки тому що з січня в Україні випало в середньому 120- 50% норми опадів», – наголосила експерт.

Адаменко додала, що завдяки невисоким температурам витрати вологи були мінімальними, тому зараз на більшості площ посівів зволоження ґрунту оптимальне, а в західних і північних областях, в деяких районах навіть є перезволоження у верхніх шарах, що заважало сівбі ранніх культур.

Також вона розповіла, що в Луганській, Донецькій, Харківській областях, та частині Запорізької області, які торік потерпали від осінньої посухи, наразі стан рослин досить нормальний, хоча й не такий розвинений, як на решті територій України.

Якщо на півдні розпочалось формування репродуктивних органів, то в цих областях триває кущіння. Однак загальний стан дуже добрий. Взагалі, якщо минулого року було 30-40% слабкорозвинених сходів озимих культур, то на сьогодні – лише 10%», – підсумувала Адаменко.

Нагадаємо, що за прогнозом науковців Інституту аграрної економіки, валовий збір зернових та зернобобових культур у 2021 році складе 70,7 млн т, що на 8,8 % перевищить показник 2020 року у 65,0 млн т.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

14 травня 2021
USDA прогнозує зростання врожаю і експорту зерна в Україні у 2021/22 МР
Міністерство сільського господарства США (USDA) в 2021/22 МР очікує збільшення виробництва і експорту основних зернових культур в Україні в...
29 квітня 2021
УЗА прогнозує врожай зернових та олійних на рівні 96 млн т
Українська зернова асоціація (УЗА) в квітневому прогнозі оцінює потенційний врожай зернових та олійних у цьому році в 96 млн т. В УЗА вражають, що...
17 лютого 2021
Аграрії посіяли майже 8 млн га озимих зернових під урожай-2021
Аграрії України посіяли 7,973 млн га озимих зернових культур під урожай 2021 року. Про це повідомляє Держстат. Повідомляється, що площі, на яких...

Вибір редакції

13 березня 2023
ТОП-10 найважливіших аграрних законодавчих ініціативи уряду та Мінагро
AgroPolit.com відібрав десять найважливіших постанов, наказів та порядків для роботи аграрного ринку. Серед них ви знайдете такі: механізм бронювання...
6 лютого 2023
Агросектор України під час війни – інфографічий довідник за 2023 рік
З чим прожив 2022 рік агросеткор – детальний аналіз ринку презентовано у щорічному інфографічному довіднику «Агробізнес України під...
6 січня 2023
Ринок оренди сільськогосподарських земель – що чекати цього року?
Як зміниться вартість оренди гектару сільськогосподарські землі у 2023 році? Детально у ексклюзивному блозі на AgroPolit.com розповів співзасновник...