Названо основні новації законопроєкту щодо удосконалення механізму протидії рейдерству
Названо основні новації законопроєкту щодо удосконалення механізму протидії рейдерству

Минулого тижня Комітет Верховної Ради з питань правової політики підтримав рішення про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму протидії рейдерству. Про це пише Мін'юст.

Законопроєкт було розроблено, аби усунути низку існуючих прогалин і недоліків, які перешкоджають ефективному захисту права власності та корпоративних прав. Його ухвалення дасть змогу запровадити необхідні антирейдерські заходи та встановити дієві запобіжники з метою недопущення протиправного захоплення підприємств та незаконного заволодіння нерухомим майном.

Новації: Усунення штучних бар’єрів для розгляду Мін’юстом реєстраційних кейсів по суті та створення підґрунтя для розгляду скарг, що містять базову інформацію про заявника та оскаржувану реєстраційну дію. Зокрема, запропоновано прибрати такі вимоги до змісту скарги, як:

  • обов’язкове зазначення норм законодавства, які порушено;
  • відомості про наявність чи відсутність судового спору щодо порушеного у скарзі питання;
  • засвідчення копій документів, які додаються до скарги.
  • Вирішення проблеми дотримання строків звернення зі скаргою у разі відмови в її задоволенні через її неналежне оформлення. Зараз скаржник має можливість повторно звернутися до Міністерства юстиції, однак у межах визначеного строку на оскарження. Натомість пропонується зупиняти перебіг строку на оскарження у разі повернення скаржнику неналежно оформленої скарги (на період з моменту подання скарги до дати її повернення).
  • Збільшення строку на оскарження реєстраційних дій (рішень) з 60 календарних днів до 3 місяців із одночасним запровадженням граничного строку, сплив якого припиняє право на відповідне адміністративне оскарження (максимальні часові «рамки» для процедури адміністративного оскарження реєстраційних дій запропоновано уточнити в тексті проєкту в рамках підготовки до другого читання)
  • Скасування процедури зупинення розгляду документів, поданих для державної реєстрації юридичних осіб, ФОПів та громадських формувань.
  • Удосконалення правил підписання рішень загальних зборів учасників юридичної особи: передбачається, що протокол зборів стосовно зміни керівника має бути підписаний учасниками, які голосували за таке рішення і голосів яких достатньо для його прийняття.
  • Передбачення можливості проведення окремих реєстраційних дій щодо фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб в автоматичному порядку без залучення людського ресурсу, що дозволить запровадити швидкий реєстраційний сервіс без корупційних ризиків.
  • Створення додаткового антирейдерського запобіжника для аграрної сфери. На законодавчому рівні пропонується прописати, що правочин про розірвання договору оренди землі сільськогосподарського призначення, за яким орендарем є юридична особа, визнається значним, тобто таким, що потребує попереднього рішення загальних зборів учасників про надання згоди на його укладення.

Нагадаємо, Мін’юст запровадить захисті технічні «щити» від рейдерства.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

31 травня 2021
Ринок землі: озвучено 20 схем аграрного рейдерства
В умовах ринку землі учасники будуть потребувати повноцінного масштабного захисту власності. Про це у блозі на AgroPolit.com повідомляє директор...
31 травня 2021
Вільний ринок землі: як захистити право власності аграрію та основні схеми аграрного рейдерства
В умовах ринку землі учасники будуть потребувати повноцінного масштабного захисту власності. Я пропоную всім переходити до терміну «захист...
30 березня 2021
Мін’юст запровадить захисті технічні «щити» від рейдерства
Протягом І кварталу 2021 року до Міністерства юстиції України не надійшло жодного повідомлення про несанкціонований доступ до реєстрів від державних...

Вибір редакції

19 вересня 2022
Агросектор і війна: що підготував уряд і парламент аграріям?
Агросектор вистояв в умовах військової агресії росії. АПК поступово оговтується і вчиться жити по-новому. Як допомагає та які кроки планує вжити...
21 вересня 2022
Держпідтримка агросектору у 2023 році
Наступного року аграріям доведеться покласти зуби на полиці, міцно стиснути зуби і затягнути паски під горло – грошей на підтримку агросектору...
17 серпня 2022
Акциз на пальне зросте: що буде з цінами на бензин і дизель?
Парламент пропонує поновити акциз на пальне у сумі 100 євро за 1000 літрів. Законопроект із цією нормою (№7668 «Про внесення змін до розділу ХХ...