У Мінекономіки озвучили здобутки та завдання України у міжнародній торгівлі
У Мінекономіки озвучили здобутки та завдання України у міжнародній торгівлі

23 березня за участю заступників Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Качки, Олександра Романішина та Тараса Висоцького відбулося четверте засідання Ради з міжнародної торгівлі, на якому було підведено підсумки діяльності Ради у 2020 році, а також визначено завдання і заходи на поточний рік. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

До заходу в онлайн-форматі приєднались більше ніж 80 учасників, серед яких представники інших міністерств, Офісу Президента України, комітетів Верховної Ради України, Нацбанку, Держмитслужби, Державної податкової служби України, Торгово-промислової палати України та інші.

Рада з міжнародної торгівлі – це комунікаційна платформа, яка забезпечує ефективний діалог між Урядом, бізнесом та експертним середовищем.

У 2020 році, незважаючи на поширення пандемії та, пов’язану з цим, світову кризу, Україна проводила торгові операції з 234 країнами та юрисдикціями, відкрила низку нових ринків та розширила номенклатуру експорту. Найбільш важливими показниками є феноменальне зростання експорту української продукції до В’єтнаму та Китаю – на 93% та на 98% відповідно», — зауважив заступник міністра – торговий представник України Тарас Качка.

Серед позитивних тенденцій 2020 року — покращення сальдо зовнішньої торгівлі товарами і послугами. Україна скоротила негативне сальдо на 3,4 млрд доларів США. Як наслідок супер не негативне сальдо склало лише 255,5 млн доларів США. Темп покращення склав 93,1%.

Ми дотримуємось визначених торговельних пріоритетів на найближчі роки, розвиваємо та поглиблюємо співпрацю з іншими країнами через лібералізацію умов торгівлі, що зафіксовано в Експортній стратегії України. Розширення доступу українських товарів на світові ринки відбувається також шляхом укладання угод про вільну торгівлю та впровадженням інструментів спільних міжурядових комісій», — підкреслив Тарас Качка.

Зокрема, важливим для України стало набуття чинності 1 січня 2021 року Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії.

Також цього року буде продовжена робота над секторальними та крос-секторальними експортними стратегіями, щоб після схвалення їх Урядом, якнайшвидше розпочати імплементацію. Це допоможе розширити експортні ринки для української продукції, створити умови для запровадження інновацій на машинобудівних підприємствах, залучити інвестиції для розвитку діючих і відкриття нових промислових об’єктів.

Однією з найамбітніших цілей для нас є укладання «промислового безвізу», який дозволить продукції, виробленій в Україні, потрапляти на ринок ЄС без повторної сертифікації. Вже проведено 17 попередніх оціночних місій. Ми твердо налаштовані на підписання цього року Угоди АСАА, яка в перспективі дозволить охопити майже п’яту частину українського експорту до ЄС», — відмітив Тарас Качка.

В рамках засідання Ради з міжнародної торгівлі учасників також поінформували про концептуальне бачення представлення України на Всесвітній виставці «Експо-2020», захист українських товаровиробників на зовнішніх ринках, стан виконання та перспективи оновлення Експортної стратегії України.

Нагадаємо, Україна візьме участь у двох заходах — Саміт ООН з продовольчих систем та Конференції з питань клімату. 

Про торговельна політику України у 2021 в інтерв'ю AgroPolit.com розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – торговий представник України Тарас Качка.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

15 квітня 2021
У 2021 році зовнішня торгівля України скоротилася на $256,5 млн
Дефіцит зовнішньої торгівлі товарами України у січні-лютому 2021 року становив $256,5 млн, при цьому скоротившись у порівнянні з аналогічним періодом...
6 квітня 2021
Мінекономіки та «Українська асоціація бізнесу і торгівлі» підписали Меморандум про співпрацю
Сьогодні, 6 квітня, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Громадська спілка «Українська асоціація...
26 березня 2021
У Суецькому каналі застрягли вантажі на майже $10 млрд
Через блокування судноплавства у Суецькому каналі 400-метровим контейнеровозом Ever Given компанії Evergreen Marine Corp, в утвореному...

Вибір редакції

22 липня 2021
Закон №1601-ІХ про страхування сільськогосподарської продукції – вирішення проблеми фермерів чи чергова декларація намірів?
Президент Володимир Зеленський підписав закон 1601-ІХ (реєстраційний номер законопроєкту №5104) «Про внесення змін до Податкового кодексу...
30 червня 2021
Чи загрожує ринок землі створенням «феодальних князівств», або поля маркіза де Карабаса
Заступник голови «Центру розвитку земельних правовідносин в Україні» Анатолій Шумський розповів про те, чи загрожує ринок землі...
1 липня 2021
Ринок землі — правила продажу та купівлі сільськогосподарської землі в Україні
На старті обігу земель сільськогосподарського призначення AgroPolit.com підготував дайджест матеріалів, які стануть у нагоді всім учасникам...