Роман Лещенко назвав ключові реформи в агросекторі
Роман Лещенко назвав ключові реформи в агросекторі

Україна на порозі ключових перетворень в агросекторі і земельних правовідносинах. За останні два роки в агросекторі було реалізовано більше базових змін, чим за останні 10 років в країні. Мова про скасування мораторію на обіг земель сільськогосподарського призначення, законів щодо дерегуляції, сільськогосподарської кооперації, інвестиційних «нянь», запуск порталу геопросторових даних. Про це заявив під час Українсько-німецького економічного форуму міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

«Країна взяла на себе відповідальність провести структурні реформи, які пов’язані в першу чергу з правом власності на землю. Нарешті на 30-му році незалежності Україна прийняла рішення фіналізувати проект земельної реформи – основу, яка дасть поступальний розвиток для України», — підкреслив Роман Лещенко.

За словами міністра, Україна впроваджує консервативний ринок землі, подібний до польського досвіду земельної реформи. Реалізація реформи відбуватиметься поетапно із конкурентними правилами на умовах, що сприятимуть розвитку аграрного виробництва та сільських територій. З 2021 до 2024 року право на купівлю землі буде тільки у громадян України. Юридичним особам купувати землю сільськогосподарського призначення в цей період заборонено, вони зможуть купувати її лише з 2024 року.

Важливою і знаковою подією, зокрема і для міжнародних партнерів, є відновлення Мінагрополітики як інституційної основи формування політик в агросекторі, що сприятиме в тому числі виходу України на нові експортні ринки.

Також ключовою складовою ефективного розвитку вітчизняного агросектору є прийнята Стратегія-2030.

Основний акцент в ній робиться на малого і середнього сільськогосподарського товаровиробника, формування доданої вартості на кожному етапі виробництва сільськогосподарської продукції, максимальну цифровізацію процесів, залучення максимальної кількості agro-teh рішень, які дадуть можливість мінімізувати вплив чиновників на будь-які процеси в агросекторі», — зазначив Роман Лещенко.

Серед пріоритетів на 2021 рік — старт проекту зі зрошення та меліорації, що сприятиме відновленню продуктивності півдня України. Вже сформована дорожня карта та є повна підтримка виконавчої і законодавчої гілок влади.

«Вже цього року Україна прийме відповідне законодавство щодо об’єднання водокористувачів, інфраструктуру, проведе аудит. Після земельної реформи моя відповідальність як Міністра – у векторі найближчих трьох років реалізувати національний проект зрошення на півдні, а далі масштабувати на всю країну», — розповів він.

Роман Лещенко підкреслив, що на фоні реалізації ключових реформ, в Україні сьогодні створені унікальні можливості для формування нових галузей, створення додаткової вартості, реалізації масштабних проектів, з якими можна стати лідерами не тільки в Європі, а й у всьому світі.

Безмежний потенціал України вже знаходить практичну площину. Ми сьогодні є країною нових можливостей. Тож я запрошую німецький бізнес інвестувати в Україну. Німеччина завжди була надійним бізнес-партнером України. І в свою чергу ми — не розчаруємо. Ми готові і налаштовані до серйозної спільної роботи», — наголосив міністр.

Нагадаємо, озвучено виклики і можливості для українського агросектору від Європейського зеленого курсу.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

22 березня 2021
Міністр агрополітики Роман Лещенко озвучив напрямки співпраці із Німеччиною
Німеччина високо оцінює нашу співпрацю в аграрній сфері і вбачає в Україні потужного партнера зі значними можливостями для інвестицій. Про це на...
17 березня 2021
Україна вже досягла показників з використання добрив, яких ЄС планує досягти лише 2030 році, – Роман Лещенко
ЄС декларує зменшення використання азотних добрив, в рамках програми Green Deal, щоб зменшити негативний вплив на довколишнє середовище на 50 % до...
14 березня 2021
Законодавство у сфері безпечності продуктів практично відповідає вимогам ЄС, – Роман Лещенко
Українське законодавство у сфері безпечності харчових продуктів практично відповідає вимогам Європейського Союзу. Про це заявив міністр аграрної...

Вибір редакції

22 липня 2021
Закон №1601-ІХ про страхування сільськогосподарської продукції – вирішення проблеми фермерів чи чергова декларація намірів?
Президент Володимир Зеленський підписав закон 1601-ІХ (реєстраційний номер законопроєкту №5104) «Про внесення змін до Податкового кодексу...
30 червня 2021
Чи загрожує ринок землі створенням «феодальних князівств», або поля маркіза де Карабаса
Заступник голови «Центру розвитку земельних правовідносин в Україні» Анатолій Шумський розповів про те, чи загрожує ринок землі...
1 липня 2021
Ринок землі — правила продажу та купівлі сільськогосподарської землі в Україні
На старті обігу земель сільськогосподарського призначення AgroPolit.com підготував дайджест матеріалів, які стануть у нагоді всім учасникам...