Законодавство у сфері безпечності продуктів практично відповідає вимогам ЄС, – Роман Лещенко
Законодавство у сфері безпечності продуктів практично відповідає вимогам ЄС, – Роман Лещенко

Українське законодавство у сфері безпечності харчових продуктів практично відповідає вимогам Європейського Союзу. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко під час круглого столу «Український агросектор в умовах Європейського Зеленого Курсу: виклики та можливості», організованого Українською Асоціацією Бізнесу і Торгівлі (UBTA) в партнерстві з Global 100% RE Ukraine та Міжнародним інститутом менеджменту (МІМ-Київ).

«Українське законодавство щодо безпечності харчової продукції великою мірою приведено до європейських вимог. Фактично нашій державі лишилося прийняти останні законопроєкти у сфері безпечності харчових продуктів, які вже підготовлені до другого читання», — сказав Лещенко.

Він додав, що Україна підтримує позицію ЄС щодо зниження пестицидного навантаження від використання засобів захисту рослин (ЗЗР) на 50%. Але міністр звернув увагу на різницю вихідних умов, адже українські аграрії не застосовують так багато мінеральних добрив та ЗЗР, як фермери з Євросоюзу.

Треба розуміти, що використання добрив в Україні наразі нижче, ніж у ЄС. Якщо європейські фермери вносять понад 80 кг азотних добрив на 1 га (у перерахунку на діючу речовину), то в Україні — близько 40 кг на 1 га», — зауважив міністр.

Однак, наголосив Лещенко, наразі на порядку денному ухвалення Верховною Радою законопроєкту №2289, який забезпечить реєстрацію агрохімікатів, що дасть можливість вивчити механізм їх дії та зменшити вплив на довкілля. Також він зазначив, що Україна всіляко підтримує прагнення ЄС по скороченню використання протимікробних засобів.

Сьогодні Україна знаходиться на доволі низькому рівні використання антибіотиків і ми прагнемо зберегти це. Щоб опанувати неконтрольоване застосування протимікробних препаратів, уряд України ухвалив постанову про затвердження національного плану дій щодо боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів», — підкреслив урядовець.

За його словами, невдовзі буде повністю імплементовано вимоги ЄС щодо контролю за використанням антибіотиків у тваринництві, і на цей напрям буде виділено кошти для державної підтримки. Лещенко акцентував на тому, що уряд України готовий рухатися згідно з європейським зеленим курсом, що відображається у конкретних кроках та стратегіях Мінагрополітики.

Нагадаємо, у Раді подадуть пакет законопроектів про впровадження «зеленого курсу» Європи.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

22 березня 2021
Міністр агрополітики Роман Лещенко озвучив напрямки співпраці із Німеччиною
Німеччина високо оцінює нашу співпрацю в аграрній сфері і вбачає в Україні потужного партнера зі значними можливостями для інвестицій. Про це на...
22 березня 2021
Роман Лещенко назвав ключові реформи в агросекторі
Україна на порозі ключових перетворень в агросекторі і земельних правовідносинах. За останні два роки в агросекторі було реалізовано більше базових...
10 березня 2021
Аграрний комітет підтримав законопроект про вимоги до безпечності упаковки харчових продуктів
Комітет ВРУ з питань аграрної політики підтримав законопроект №4568 «Про матеріали та предмети, що контактують з харчовими продуктами» та...

Вибір редакції

22 липня 2021
Закон №1601-ІХ про страхування сільськогосподарської продукції – вирішення проблеми фермерів чи чергова декларація намірів?
Президент Володимир Зеленський підписав закон 1601-ІХ (реєстраційний номер законопроєкту №5104) «Про внесення змін до Податкового кодексу...
30 червня 2021
Чи загрожує ринок землі створенням «феодальних князівств», або поля маркіза де Карабаса
Заступник голови «Центру розвитку земельних правовідносин в Україні» Анатолій Шумський розповів про те, чи загрожує ринок землі...
1 липня 2021
Ринок землі — правила продажу та купівлі сільськогосподарської землі в Україні
На старті обігу земель сільськогосподарського призначення AgroPolit.com підготував дайджест матеріалів, які стануть у нагоді всім учасникам...