У Мінфіні пояснили, як потрібно штрафувати аграріїв за порушення правил зберігання пального
У Мінфіні пояснили, як потрібно штрафувати аграріїв за порушення правил зберігання пального

Штрафи аграріям за порушення правил зберігання пального не потрібно дуже знижувати. Про це у матеріалі на АgroРolit.com сказала заступниця міністра фінансів України Світлана Воробей. 

«Виходячи з того, що штрафи застосовуються до тих, хто порушує закон, я не думаю, що потрібно сильно їх знижувати. Можливе диференціювання від обсягів, з якими пов’язане порушення. Але якщо немає обліку, дуже важко визначити обсяги», – висловила свою позицію Воробей.

Вона додала, що на 100% згодна з тим, що масова роз’яснювальна робота в Україні ще не на дуже високому рівні з різних причин, і це не завжди вина податкової або когось іншого.

 

Дуже часто самі платники не дуже переймаються тими змінами, які в законі є. Закон же існує не місяць і не два, а його ніхто не збирається виконувати. Ми ж хочемо не процес, а результат», – прокоментувала чиновниця.

Воробей розповіла, що Міністерство фінансів України підтримує ініціативу щодо «не настільки болючої» першої перевірки аграріїв.

Тобто при першій перевірці, якщо встановлюються порушення, може бути застосований штраф номінальний або нижчий, а вже вдруге, втретє, вибачте, але закон треба виконувати», – наголосила заступниця міністра.

Вона додала, що були наведені приклади податковою, коли справа не тільки в самій системі обліку, а і в ухиленні від сплати податків. За її словами:

Це якісь схеми, схеми ухилення від інших податків, і навіть не акцизного податку, а і ПДВ, приховування пального і т. д.».

Нагадаємо, що Мінагрополітики та ДПС розроблять законопроект щодо штрафів, ліцензування та зберігання аграріями пального.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

10 березня 2021
Шмигаль доручив активізувати боротьбу з нелегальним обігом пального
Прем'єр Денис Шмигаль заявив, що споживачі повинні мати доступ до якісного і доступного пального та доручив активізувати діяльність робочих груп...
10 березня 2021
У аграрному комітеті розповіли, як вирішити проблему із нарахованими штрафами за зберігання пального без ліцензії
Законом було передбачено обов’язок сільгоспвиробників до 1 березня 2020 року отримати ліцензію для зберігання пального для потреб власного...
9 березня 2021
Ліцензування пального в Україні пропонують замінити декларуванням
Народний депутат України, член депутатської групи «Партія «За майбутнє», секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...