Україна планує скоротити викиди агросектора на 14% до 2030 року
Україна планує скоротити викиди агросектора на 14% до 2030 року

Реалізація заходів Другого національно-визначеного внеску (НОВ2) України у Паризьку хартію, згідно з обговорюваним його проектом, дасть змогу до 2030 року скоротити парникові викиди агросектора на 14% проти поточного показника. Про це повідомила заступник голови Мінекології Ірина Ставчук на міжнародному форумі AgroGreenDeal-2021, повідомляє Інтерфакс. 

«За обсягами викидів парникових газів сільське господарство можна прирівняти до енергетики: сукупні викиди від оброблення землі, використання добрив, поводження з гноєм і тваринництва становлять майже 90 млн тонн CO2», – зазначила вона.

Заступник міністра наголосила, пославшись на загальні підрахунки Мінекології та Мінекономіки, що реалізація НОВ2 дасть змогу також до 2030 року скоротити викиди від ріллі й пасовищ на 20%.

Ставчук додала, що Мінекології завершує розроблення рамкової стратегії з адаптації до зміни клімату та спільно з Мінекономіки працює над імплементацією нітратної директиви ЄС.

За її словами, Мінекології також ініціювало разом із Мінекономіки реформу системи управління зрошувальними системами, а функції формування та реалізації політики в цій сфері вже передано відновленому Мінагрополітики.

Заступник міністра наголосила, що середньорічна температура в Україні, як і у світі загалом, підвищилася на 1,1%, а протягом наступних 20 років у країні очікується її зростання ще на 0,8-1,1%.

Вона додала, що хоча кількість опадів у всіх сценаріях для України зміниться несуттєво, однак посилиться їх перерозподіл протягом року в межах ± 20% — зі збільшенням у холодний період і зменшенням у теплий, особливо в липні та серпні, що також є критичним фактором для сільського господарства.

Тому сьогодні в національній урядовій політиці питанню скорочення викидів від сільського господарства слід приділяти значну увагу в контексті Європейської зеленої угоди і курсу на досягнення кліматичної нейтральності в довгостроковій перспективі», — наголосила Ставчук.

Нагадаємо, що Міністерство енергетики спільно з Держенергоефективності та за активної участі Біоенергетичної асоціації України активізувало роботу над законодавством у біоенергетиці, щоб створити сприятливі умови для заміщення імпорту традиційних енергоресурсів та використання місцевих видів палива. 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

27 липня 2021
Пораховано скільки викидів формує український агросектор
Попри те, що агросектор справді впливає на навколишнє середовище, його частка у загальному показнику викидів парникових газів досить невелика....
20 січня 2021
У Кабміні хочуть боротися із змінами клімату, саджаючи ліс
Під головуванням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулося перше засідання міжвідомчої робочої групи з питань координації подолання...
7 грудня 2020
Аграрний сектор не є пріоритетним з точки зору зменшення викидів СО2 в рамках Європейської зеленої угоди
Аграрний сектор не є пріоритетним з точки зору зменшення викидів СО2 в рамках Європейської зеленої угоди. Так прокоментував для AgroPolit.com...

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...