В Україні напружена ситуація із запасами олійних — аналітики
В Україні напружена ситуація із запасами олійних — аналітики

Остання публікація статистичних служб України підтвердила напружену ситуацію із запасами олійних культур в країні. Про це повідомляє Kurkul.com з посиланням на аналітиків Agritel.

Так, запаси соняшнику, станом на 1 лютого, упали на 32% в порівнянні з минулим роком. В наявності залишилося всього 4,3 млн т соняшнику.

«Половина цього обсягу, за оцінками, знаходиться у переробників, інша половина зберігається у виробників. Запаси сої також впали на -18% в порівнянні з минулим роком. Очікується, що переробники можуть вдатися до імпорту з Бразилії, щоб забезпечити безперебійну роботу заводів», — зазначають аналітики.

Проте в асоціації «УкрОліяПром» розповіли, що наразі в Україні достатньо запасів сої, щоб забезпечити потреби переробної галузі. Закупівлі олійної швидше будуть разовими випадками, пише Elevatorist.com.

Зокрема, слід враховувати, що практично вся соя, яку поставляють провідні експортери на світовий ринок, представлена ​​ГМ сортами, які не дозволені до використання в Україні. Тому у потенційних імпортерів напевно виникнуть проблеми з її ввезенням і переробкою», — відзначили експерти.

Згідно з офіційною статистикою, запаси соєвих бобів в Україні становлять 1,1 млн т, тоді як оцінка «УкрОліяПром» даного показника досягає 1,27-1,3 млн т.

В асоціації відзначили, що навіть якщо враховувати офіційний показник, то наявних запасів олійної більш ніж достатньо для забезпечення потреб внутрішнього ринку. Також варто враховувати й скорочення попиту на соєвий шрот з боку комбікормової галузі. Собівартість готової продукції наразі висока, що робить її виробництво невигідним.

Щодо скорочення пропозиції сої на внутрішньому ринку, в асоціації вважають, що аграрії не зможуть довго стримувати продажі. Наближаються польові роботи, а запаси олійної залишаються для фермерів єдиним джерелом поповнення оборотних коштів.

Тому, можливо, що хтось із українських переробників і розглядає можливість закупівлі сої на зовнішніх ринках, але в реальності це навряд чи буде масовим явищем», — підсумували в асоціації.

Нагадаємо, експортна ціна української соняшникової олії піднялася до чотирирічного максимуму.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

12 квітня 2021
Ціни на рослинні олії в Україні сягли рекордного рівня
Середнє значення Індексу цін на рослинні олії ФАО в березні склало 159,2 пункту, що на 8% вище лютневого показника, і досягло найвищого рівня з...
24 лютого 2021
Україна торік експортувала рекордний обсяг соняшникової олії
Експорт соняшникової олії сягнув рекордного показника — 6,9 млн т на суму $5,3 млрд. Про це заявив заступник директора Національного наукового центру...
12 лютого 2021
Експортна ціна української соняшникової олії піднялася до чотирирічного максимуму
Експортні котирування на сиру соняшникову олію з України виросли до рівня в $1300 за т FOB, що стало новим 4-річним максимумом. Про це...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...