Угода про вільну торгівлю дозволить збільшити товарообіг між Україною й Туреччиною до $10 млрд — посол
Угода про вільну торгівлю дозволить збільшити товарообіг між Україною й Туреччиною до $10 млрд — посол

Нинішній рік має стати вирішальним для фіналізації угоди про зону вільної торгівлі між Україною й Туреччиною, після її підписання товарообіг буде легко збільшити удвічі — до $10 млрд. Про це йшлося на першому засіданні нещодавно створеної спільної Українсько-Турецької торгово-промислової палати, повідомляє Укрінформ.

«Ми виходимо з того, що цей рік має стати вирішальним для фіналізації Угоди (про вільну торгівлю — ред.). Спільна торгово-промислова палата має стати важливим системним неформальним елементом у взаємодії українського та турецького бізнесу, що забезпечить оперативну комунікацію між діловими колами, надасть можливість отримувати достовірну та актуальну інформацію»,  - сказав Надзвичайний і Повноважний посол Туреччини в Україні Ягмур Гюльдере.

Дипломат указав, що рівень товарообігу між нашими країнами за минулий рік досяг позначки $5 млрд, і є потенціал для його збільшення.

Наша мета — обсяг товарообігу на рівні $10 млрд. З підписанням Угоди про вільну торгівлю ми легко досягнемо цього показника», — упевнений посол.

Він також наголосив, що попри пандемію торік Туреччину відвідали 1 млн громадян України – це не лише результат роботи туристичної сфери, а й вияв прихильності з боку українців.

Співголова від української сторони Сергій Савчук у виступі окреслив завдання Українсько-Турецької торгово-промислової палати, серед яких збір нових ідей для торгівлі, інвестицій, спільна українсько-турецька діяльність у різних сферах.

У наших силах надати пропозиції уряду щодо покращення умов та розв’язання наявних «вузлів». Це не про лозунги, а про реальні дії та інструменти в інтересах обох країн, їхнього бізнесу», — сказав Савчук.

Співголова від турецької сторони Озер Матлі відзначив у виступі, що відносини на рівні глав держав, на рівні бізнесу між нашими країнами вибудовані в дуже позитивному та активному ключі — і вони продовжують зміцнюватися. За його оцінкою, найуспішніша з галузей співпраці зараз — будівельна.

Нагадаємо, озвучено аграрну частину угоди про ЗВТ з ЄС та України, яку підтримав Європарламент.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

21 червня 2021
Україна та Туреччина на завершальному етапі переговорів щодо угоди про ЗВТ – Кулеба
Угода про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною – найскладніший крок для обох країн, сьогодні наші країни перебувають...
12 квітня 2021
Зеленський розкрив плани підписання Угоди про ЗВТ з Туреччиною
Україна та Туреччина готові до подальшого розвитку двосторонніх взаємин і домовилися про проведення предметного аудиту всіх спірних моментів задля...
16 березня 2021
Туреччина – основний постачальник екзотичних фруктів до України
У 2020 році найбільша частка – 11,5 % – у структурі зарубіжних поставок сільгосппродукції до України припала на продукцію групи...

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...