Тарас Качка розповів, чи буде агросектор постачати продукцію в ЄС без квот
Тарас Качка розповів, чи буде агросектор постачати продукцію в ЄС без квот

В України є тарифних квот на товари сільського господарства. Це досить широкий список квот в порівнянні з іншими європейськими партнерами ЄС. Про це в ексклюзивному інтерв'ю AgroPolit.com розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – торговий представник України Тарас Качка.

За його словами, у цих перемовинах з ЄС є 3 блоки питань.

«Перший — повна лібералізація по тих товарах сільськогосподарських, де квоти є рудиментарними, маленькими. Окрім традиційних квот (мед, м'ясо птиці, тощо) у нас є ще квоти так би мовити нішеві. Думаю, що можемо їх позбутися. Другий — уточнення опису товарів, які підпадають під квотування. Наприклад, в категорії яблучні або виноградні соки визначення квот є дуже широким, або поєднання із зерновими 10 групи також борошна і круп з 11 групи. Такі парадокси існують. Третє — там, де не вдасться уникнути квотування, будемо максимально приводити їх розмір до реальних можливостей нашого агросектору. Наприклад, мед вибирають у перші 20 днів січня і Україна ініціюватиме збільшення медової квоти, так щоб вона відповідала нашому традиційному експорту – 14-15 тис т.» — сказав Качка.

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – торговий представник України наголосив, що нуль тарифних квот і нульове мито по всіх позиціях – це утопічна мета.

Наша мета — позбутися всіх квот, але цьому є кілька важливих перепон. Перша — це інстинктивна боязнь української продукції на ринку ЄС з боку європейських фермерів. Тому наша місія в переговорах полягає не стільки в калькуляції цифр, а в тому щоб пояснити – ми насправді не конкуренти, а допомагаємо один одному. Другий блок — це те, що називається level playing field (жаргон в міжнародній торгівлі, який відображений в угоді є з Британією) — якщо ми повністю відповідаємо вимогам ЄС по тих чи інших категоріях (довкілля, безпечність харчових продуктів), то маємо право на необмежений доступ до ринку ЄС. Тому наша мета усунути ці два бар’єри і скоротити якомога більші бар’єри на аграрні товари в рамках ЗВТ з ЄС. В ідеалі — щоб їх взагалі не було. А якщо по чомусь не вдасться добитися повної лібералізації, то принаймні привести обсяг безмитної торгівлі до нинішнього експортного рівня агросектору, — додав він.

Нагадаємо, що принесе агросектору України курс на екологічність. Зона вільної торгівлі з ЄС: як не здати Україну при переписуванні угоди – квотування, тарифні бар’єри, доступ на ринок.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

7 березня 2021
З 2016 року Україна використала 150 квот в рамках угоди про ЗВТ з ЄС
У 2020 році українські експортери використали 31 з 40 тарифних кво в рамках угоди про ЗВТ з ЄС. Разом, починаючи із...
5 березня 2021
Озвучено кількість українських компаній, які здійснюють аграрний експорт до ЄС
У 2014 році експорт до ЄС здійснювали 10 002 українських компанії, у 2019 році – 14 545, січень-листопад 2020 року – 13 329. Про це...
4 березня 2021
 Торговий представник України розповів, чи варто очікувати на дзеркальні квоти
В України є не багато товарів, щодо яких слід застосовувати дзеркальні квоти в рамках ЗВТ з ЄС. Про це в ексклюзивному...

Вибір редакції

18 січня 2022
Микола Сольський: У 2022 році ціна землі може збільшитися на 10-15%
Аграрний комітет цього року зосередиться на трьох речах – розпорядження державними землями на балансі держпідприємств у постійному...
11 січня 2022
Як вивести тваринництво із кризи?
Галузь тваринництва (ВРХ, МРХ, свинарство, вівчарство, козівництво) в Україні переживає не найлегші часи. Фахівці відзначають критичне скорочення...