В ООН прогнозують скорочення світових запасів зерна до мінімуму за 5 років
В ООН прогнозують скорочення світових запасів зерна до мінімуму за 5 років

У 2021 році очікується збільшення обсягів світової торгівлі зерновими культурами і різке скорочення загальносвітових запасів зерна. Про це повідомили в продовольчій і сільськогосподарській організації ООН (ФАО).

«Попередні прогнози за обсягом виробництва зернових в 2021 році вказують на незначне зростання виробництва озимої пшениці в Північній півкулі, обумовлене збільшенням посівних площ у Франції, Індії, Росії і США», — йдеться в повідомленні.

«Обсяг виробництва кукурудзи в Південній півкулі, згідно з прогнозами, дещо скоротиться в Аргентині і Бразилії в порівнянні з рекордними показниками, але залишиться на рівні вище від середнього. Сприятливі прогнози виробництва в Південній Африці та сусідніх країнах», — додали в організації.

При цьому споживання зернових у світі в сезоні 2020−2021 років прогнозується на рівні 2761 млн т, що на 52 млн т вище від рівня минулого сезону. Головною причиною такого підвищення є активне споживання фуражного зерна в кормових цілях в Китаї. Очікується, що протягом майбутнього року споживання пшениці і рису в світі збільшиться, відповідно, на 0,7% і 1,8%.

Обсяг запасів зернових у світі скоротиться на 2,2% і складе 801 млн т, що є найнижчим показником за останні 5 років. В результаті співвідношення запасів зерна до його споживання в світі знизиться до 28,3%, досягнувши найнижчого рівня за останні 7 років», — прогнозують у ФАО.

Там також відзначають, що оновлений прогноз відображає істотне коригування в бік зниження даних щоод запасів кукурудзи в Китаї.

У свою чергу обсяг торгівлі зерновими в світі в сезоні 2020−2021 років прогнозується на рівні 465,2 млн т, що на 5,7% вище від рекордного показника попереднього сезону. Це підвищення пояснюється великими обсягами закупівель кукурудзи з боку Китаю, насамперед із США.

Очікується, що обсяг світової торгівлі рисом продовжить зростати і збільшиться на 7,9% під впливом подальшого збільшення обсягів експорту з Індії», — додали в організації.

Нагадаємо, Україна увійшла до Комітету продовольчої безпеки ООН.
 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

8 лютого 2021
Україна увійшла до Комітету продовольчої безпеки ООН
Україна увійшла до складу Комітету з Всесвітньої продовольчої безпеки ООН, який підпорядковується Генеральній Асамблеї ООН через економічну і...
5 лютого 2021
Україна експортувала майже 30 млн т зерна
Обсяг експорту зернових культур з України з початку 2020/21 МР, станом на 5 лютого 2021 року, склав 29,35 млн т, що на 7,6 млн т або 21% менше...
28 січня 2021
Експерти спланували ріст виробництва зерна на 23 млн т у наступні 5 років
Виробництво зерна в наступні п’ять років буде досягати рекордних показників, йдучи в ногу з попитом, але залишаючи мало можливостей для...

Вибір редакції

13 березня 2023
ТОП-10 найважливіших аграрних законодавчих ініціативи уряду та Мінагро
AgroPolit.com відібрав десять найважливіших постанов, наказів та порядків для роботи аграрного ринку. Серед них ви знайдете такі: механізм бронювання...
6 лютого 2023
Агросектор України під час війни – інфографічий довідник за 2023 рік
З чим прожив 2022 рік агросеткор – детальний аналіз ринку презентовано у щорічному інфографічному довіднику «Агробізнес України під...
6 січня 2023
Ринок оренди сільськогосподарських земель – що чекати цього року?
Як зміниться вартість оренди гектару сільськогосподарські землі у 2023 році? Детально у ексклюзивному блозі на AgroPolit.com розповів співзасновник...