У січні 2021 року різко здорожчало продовольство – ФАО
У січні 2021 року різко здорожчало продовольство – ФАО

Продовольчі ціни у січні цього року різко зросли, відповідний індекс ФАО виріс на 4,3%, досягнувши найвищого рівня з липня 2014 року. Про це  повідомляє пресслужба Продовольчої і сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй.

«У січні ціни на продовольство в світі продовжували зростати восьмий місяць поспіль, причому найзначніше подорожчали зернові, рослинні масла і цукор», – вказали у ФАО.

Повідомляється, що індекс продовольчих цін ФАО, що дозволяє щомісяця відслідковувати коливання світових цін на найбільш ходові продовольчі товари, у січні сягнув 113,3 пункта, що на 4,3% вище рівня грудня 2020 року, досягнувши максимального рівня з липня 2014 року.

Індекс цін на зернові ФАО в порівнянні з попереднім місяцем виріс на 7,1%, чому, як вказано, сприяло різке підвищення міжнародних цін на кукурудзу, які виросли на 11,2%, перевищивши на 42,3% рівень січня 2020 року. Це у ФАО пояснили подальшим скороченням пропозиції на світовому рівні на тлі великих обсягів закупівель з боку Китаю і очікувань меншого, ніж передбачалося раніше, обсягу виробництва і запасів в США, а також тимчасовим призупиненням ліцензій на експорт кукурудзи в Аргентині.

Ціни на пшеницю підвищилися на 6,8% під впливом активного світового попиту і очікуваного скорочення обсягів продажів з боку РФ, де з березня 2021 року мита на експорт пшениці збільшаться вдвічі. Зростанню цін на рис сприяв стійкий попит з боку країн Азії і Африки. Індекс цін на рослинні олії ФАО в січні виріс на 5,8% і досяг найвищого рівня з травня 2012 року. Причиною цьому послужили менші, ніж очікувалося раніше, обсяги виробництва пальмової олії в Індонезії та Малайзії через надмірну кількість опадів і збереження браку трудових мігрантів, а також тривалі страйки в Аргентині, які привели до скорочення експортного пропозиції соєвої олії, », – вказали у ФАО.

Індекс цін на цукор ФАО в порівнянні з груднем зріс на 8,1% на тлі високого світового імпортного попиту та побоювань у зв'язку зі скороченням пропозиції в результаті погіршення очікувань щодо урожаю в ЄС, РФ та Таїланді і більш посушливої, ніж зазвичай, погоди в Південній Америці. Зростанню міжнародних цін на цукор також сприяло підвищення цін на сиру нафту і зміцнення бразильського реала.

Індекс цін на молочну продукцію ФАО виріс на 1,6%, що в організації пояснили активними закупівлями з боку Китаю напередодні святкування Нового року на тлі сезонного скорочення експортних поставок з Нової Зеландії.

Індекс цін на м'ясо ФАО на 1,0% перевищив грудневий показник, чому, як зазначається, сприяв активний світової імпортний попит на м'ясо птиці, особливо з Бразилії, і водночас обмеження виробництва і експорту з низки європейських країн у зв'язку зі спалахами пташиного грипу.

Нагадаємо, що в уряді повідомили, як забезпечуватимуть Стратегію продовольчої безпеки України.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

7 червня 2021
Світові ціни на продовольство максимально зросли за 10 років — ФАО
У травні 2021 року середнє значення індексу продовольчих цін ФАО склало 127,1 пункту, що на 4,8% вище квітневого показника і на 39,7% вище показника...
14 квітня 2021
Держрезерв має зіграти на випередження в ситуації із загрозою продовольчої кризи
Сьогодні максимально важливо, щоб Держрезерв зіграв на випередження в ситуації із загрозою продовольчої кризи. Агросектор – аж ніяк не остання...
1 березня 2021
Нардеп пояснив, як можна знизити ціни на продукти
Ситуації зі стрибками та різкими підвищеннями цін на продовольчі продукти держава може регулювати через Аграрний фонд і біржу. Таким чином на...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...