Міжнароді експерти прогнозують скорочення світових запасів зерна до п'ятирічного мінімуму
Міжнароді експерти прогнозують скорочення світових запасів зерна до п'ятирічного мінімуму

Загальний обсяг виробництва зернових у світі у 2020/21 МР збільшиться на 23 млн. т до рекордного рівня у 2,21 млрд. т. Про це йдеться у прес-релізі Міжнародної ради по зерну (IGC).

В IGC прогнозують подальше зростання загального споживання зернових до 2216 млн т, через що світові запаси зерна скоротяться до п’ятирічного мінімуму і зменшення запасів кукурудзи до восьмирічного мінімуму.

«Світовий попит та пропозиція на пшеницю у 2021/22 рр. вказує на рекорд виробництва та, незважаючи на більші обсяги споживання, подальше накопичення глобальних запасів», – констатують у Міжнародній раді по зерну.

В IGC очікують, що у 2020/21 маркетинговому році виробництво зерна досягне 408 млн т, продемонструвавши збільшення на 4%.

Також аналітики Міжнародної ради по зерну прогнозують зростання на 6% світового обсягу виробництва сої в 2020/21 рр. за рахунок значно більших урожаях в США.

Згідно «П’ятирічному базовому прогнозу попиту та пропозиції на пшеницю, кукурудзи, рису та сої до 2025/26 року» впродовж 5 років, загальний обсяг виробництва зернових в світі буде послідовно зростати. Це дозволить не тільки не відставати від попиту, а й поступово відновлювати запаси.

Нагадаємо, у 2020 році в Україні зафіксували «кукурудзяний антирекрод».

Повідомлялося, що уряд просять ввести державне регулювання на кукурудзу – відкритий лист уряду та РНБО від трьох асоціацій тваринників. Україну чекає дефіцит кукурудзи: як його уникнути та стримати зростання цін на продукцію тваринництва читайте тут.

Більше про ситуацію на ринку читайте у матеріалі - Ціни на зернові — зростання попиту на українську кукурудзу та перспектива дефіциту на внутрішньому ринку.
 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

5 лютого 2021
Україна експортувала майже 30 млн т зерна
Обсяг експорту зернових культур з України з початку 2020/21 МР, станом на 5 лютого 2021 року, склав 29,35 млн т, що на 7,6 млн т або 21% менше...
28 січня 2021
Експерти спланували ріст виробництва зерна на 23 млн т у наступні 5 років
Виробництво зерна в наступні п’ять років буде досягати рекордних показників, йдучи в ногу з попитом, але залишаючи мало можливостей для...
26 січня 2021
В Україні узгодили граничний обсяг експорту кукурудзи на 2020/2021 МР
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та учасники зернового ринку дійшли згоди щодо визначення граничних...

Вибір редакції

13 березня 2023
ТОП-10 найважливіших аграрних законодавчих ініціативи уряду та Мінагро
AgroPolit.com відібрав десять найважливіших постанов, наказів та порядків для роботи аграрного ринку. Серед них ви знайдете такі: механізм бронювання...
6 лютого 2023
Агросектор України під час війни – інфографічий довідник за 2023 рік
З чим прожив 2022 рік агросеткор – детальний аналіз ринку презентовано у щорічному інфографічному довіднику «Агробізнес України під...
6 січня 2023
Ринок оренди сільськогосподарських земель – що чекати цього року?
Як зміниться вартість оренди гектару сільськогосподарські землі у 2023 році? Детально у ексклюзивному блозі на AgroPolit.com розповів співзасновник...