Прийняття законопроекту 2194 про земельну децентралізацію – передумова запуску ринку землі: шість наслідків
Прийняття законопроекту 2194 про земельну децентралізацію – передумова запуску ринку землі: шість наслідків

Прийняття законопроекту про земельну децентралізацію 2194 принесе мінімум шість позитивних наслідків для відкриття ринку землі в Україні. З такою оцінкою виступив у ексклюзивному коментарі в матеріалі AgroPolit.com керівник відділу земельних відносин ПАТ МХП, інструктор «Земельних котиків» Володимир Нагорний.

Він детальніше розповів про це: «Найактуальнішою проблемою в галузі сільськогосподарського землекористування є відсутність захисту землекористувача після відкриття ринку земель с/г призначення».

Володимир Нагорний вважає, що вирішенням цієї проблеми є прийняття якнайшвидше законопроєкту 2194.

За його словами, законопроект 2194 про земельну децентралізацію має мінімум шість важливих наслідків для відкриття ринку землі.

Володимир Нагорний назвав їх:

1. Наразі землекористувачі позбавлені першочергового права купівлі землі, яку використовують. Деталізовано порядок забезпечення переважного права на придбання землекористувачем земельної ділянки, в т.ч. І в закон про Нотаріат. Передбачено право орендаря на переуступку першочергового права викупу фізичній особі, яка має право купувати землю.

2.  Приватизація земельних ділянок, що під будівлями, або тих які використовувались на основі технічної документації. Технічна документація виготовляється без надання дозволу та подається відразу на затвердження разом із заявою про приватизацію ділянки або надання її в оренду.

3. Конкретизовано порядок набуття права власності і за набувальною давністю. Якщо особа використовувала земельну ділянку протягом 15 років, але не має прав на неї, така особа може звернутись до органів місцевого самоврядування та приватизувати таку ділянку.

4. Спрощення процедури виготовлення та погодження землевпорядної документації. Розширюється коло повноважень сертифікованих інженерів-землевпорядників.

5. Оцінювачам земель тепер не потрібно буде додатково мати сертифікат землевпорядника.

6. Також вводиться моніторинг, який здійснюватиме Держгеокадастр. Періодичність — три місяці. Включатиме узагальнені дані щодо землекористування: площі в розрізі адміністративно територіальних одиниць, власність, користування тощо. До вимог програмного забезпечення кадастру та реєстру речових прав додається вимога про технічну можливість моніторити кількість земель, що перебувають у власності та або користуванні фізичної чи юридичної особи.

В цілому законопроєкт достойний. Спрощує відносини землекористування та виготовлення землевпорядної документації, оформлення та реєстрації прав на землі. Законопроєкт 2194 слід ухвалювати», — підсумував Нагорний.
 

Однак у ВРУ цей законопроєкт не отримав достатньої кількості голосів та направлений на доопрацювання. Більше про це читайте у матеріалові «Війна за ринок землі – законопроєкт №2194 відправили на повторне друге читання».

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

24 березня 2021
Міфи про земельну реформу та законопроєкт 2194: іноземці, особливо цінні землі, втрата державного контролю над обігом землі
Противники законопроєкту №2194 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи...
19 березня 2021
Рада проголосувала доречні правки до законопроекту № 2194 – Висоцький
Верховна Рада України на цьому тижні врахувала доречні правки до законопроекту №2194. Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі...
16 березня 2021
Верховна Рада розглядає понад три тисячі правок до законопроекту №2194 про земельну децентралізацію
Повторне друге читання законопроекту №2194 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...